Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Jorus #52225 üzenetére

    Szerintem valamelyik eszközöd 100-as linken kapcsolódik. Használsz saját routert? Próbáltál UTP kábelt cserélni? A Windows mit ír ki kapcsolati sebességnek?

    [ Szerkesztve ]

  • jbauer05

    tag

    válasz Jorus #52225 üzenetére

    Nálam is dettó ez a baj Szegeden. 500-as van bekötve és kb ennyit mérek én is. Múlthéten is ez volt a bajom. A routert kihagyva rádugtam a bejövő kábelre a laptopom, és kb annyit mért, mint most neked. Kihívtam a digit, kijöttek megnézték a dolgokat, rádugta a szerelő faszi a laptopját a kábelükre és neki rendesen bejött az 500-as net. Mondta, nála jó ő elvégezte a dolgát oldjam meg az egészet ahogy akarom.
    Mikor hazaértem, rádugtam én is a laptopom és másodjára jó volt nekem is. Egészen hétfőig jó volt minden. Aztán megint rákezdte. De érdekes módon ha akkor rádugtam a laptopom, rendesen bejött az 500-as net. Újraindítottam a routert, utána egy napig jó volt, de most már az se segít. Ráadásul, ha most már nem routert kötök a szolgáltató kábelére, fel se veszi a jelet, azt írja ki, hogy nincs bedugva kábel. Egy asztalin meg a laptopomban próbáltam. Bár a laptopom pár mp-ig mintha megpróbálna csatlakozni, de utána vissza áll az is a nincs bedugva állapotra. Előbb routerre gyanakodtam, hogy hibás (majdnem egy hónapos tplink c2600). Kicseréltem egy tp 1043nd-re de nem oldotta meg. Kb 3 gép használja használja vezetékesen a routert, mindegyik gépben gigabites az alaplapi kártya, és a windows is azt írja, hogy gigabites a kapcsolat.

    Szóval akkor az lehet a probléma, hogy rossz valamelyik kábel és ez magával rántja az egész hálózatot ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák