Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LSL1337

    őstag

    válasz Tin #46877 üzenetére

    rendben, bontsd fel a szerződést, hiszen megszegték
    (...csend helye)

    amit elvársz, az irreális B*****G (és írtam, most az ideiglenes, remélhetőleg bevezetés alatti hibák miatt dolgokra nem vonatkozik a mondandóm, hanem a 299es táborra). de csak mert oda van írva, hogy 300mbit garantált, attól te is jól tudod, hogy a világ nem így működik.
    és akkor apám jössz a tejes példával...

    meg ne lássalak autóban 50,1km/h-val lakott területen
    kb ez a logika amit eröltetsz

    [ Szerkesztve ]

  • kevinium

    aktív tag

    válasz Tin #46877 üzenetére

    amúgy érden nincs akkora gáz. tegnap-ma egész nap mértem, amikor gép előtt vagyok, és gyönyörűen rajzolódik ki, 0-16h között végig jön a 700+/200, 16-24h között pedig egyre jobban esik, csúcsidőben (18-22h) pedig végig a minimum alatt van, sokszor durván alatta.

    Azt kapod, amire szerződtél:
    "12 Garantált (átlagosan elvárható) Le- és Feltöltési sebesség:
    12.1 Az átlagos le-, illetve feltöltési sebesség, amelyet a szolgáltató az előfizetői számára a szolgáltatás
    igénybevétele esetén az esetek 80 %-ában garantál. (GLS) (GFS)"

    Tekintve, hogy egy nap 24 órából áll, annak a 80%-ában tényleg garantált a garantált (átlagosan elvárható) sebesség. (24 * 0.8 = 19,2óra) Tehát ha neked egy nap 18 és 22 óra között (4 óra) a garantált alatt van a sebességed akkor nem követnek el szerződésszegést, mert 1 évben egy napra 4,8 óra jut úgy, hogy abban az időszakban a "garantáltat" sem garantálják szerződés szerint. (19,2 + 4,8 = 24 óra)

    Ezért lenne értelme ha mérnél wiresharkkal, mert ha nagy a csomagvesztés, és meghaladja a BER 10^-5 értéket (ami szintén benne van az ÁSZF-ben), akkor azt be tudod jelenteni... És még kötbért is kapsz, ha nem javítják ki időben... (Szintén lásd a szerződést...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák