Új hozzászólás Aktív témák

  • Asmodeushu

    újonc

    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy tegnap bekötötték a netet (FTTH 1000) - kaptam hozzá Huawei eszközt, ami Routerként működött, 2 UTP porttal és WIFI-fel. Csakhogy nekem kevés az az 2 utp port, így a szerelők / ügyfélszolgálat javaslatára külön saját (elméletileg gigabites) routert (D-link DIR-842) is rákötöttem, csakhogy a sebességekkel gondom van.

    Tegnap, bekötés után a fő PC-t a Huawei eszköz gigabites portjára kötve 842 / 212 mbit/s sebességet mértem.

    Ahogy közbe kötöttem a Routert is, már a vezetékes sebesség csak 297 / 227 mbit/s lett.

    Kértem az ügyfélszolgálatot, hogy kapcsolják át a huawei eszközt "Bridge" módba, hogy tudjam teljes értékűen használni a routert. Ez a beállítás ma reggelre megtörtént.

    A routeren beállítottam a PPPoE kapcsolatot, majd mértem egy sebességet, 281 / 233 mbit/s lett.

    Gondoltam / gondolom, hogy valami router beállítás lehet a ludas, minden esetre próbaképp bedugtam közvetlen a fő PC-t a Huawei eszközbe és a gépről hoztam létre PPPoE kapcsolatot, a sebesség így 517 / 217 mbit/s lett.

    Vagyis az 1000/200 sebesség helyett inkább az 500/200-as csomag sebességnek felel meg, ami nem tudom, hogy normális, beállítási hiba lehet, vagy jelenteni kéne "hibaként"?

Új hozzászólás Aktív témák