Új hozzászólás Aktív témák

  • bolic

    őstag

    válasz brd #6401 üzenetére

    Igen, már tanulmányoztam korábban a Google szerver statisztikát, de nem felejtetted hogy a winfos is néha közbeszól? Nemcsak 5MB/s-et produkál jelenleg a Digi, hanem a winfos összvissz szórakozik vele (antivírus, töredezettségmentesítés stb.), többször nézegettem és néha túl van a 285MB/s, ez nem sima FTP szerver, hanem valami kombinált és mindenes winfos, az más kategória. :) Minimális terhelés? Nem annak tűnik, főleg ha több szálon megy és a fejek ide-oda "csapkodik". :DDD Viccet félretéve, többször felment 100%-ra a HDD teljesítmény egy ideig, néha lemegy 10%-ig vagy 2%-ig stb. Ilyen a winfos és a többszálú f*szság. Ha meg akarom kímélni a HDD-et, optimalizálni kell legalább 100GB~1TB rammal, ami jelenleg képtelenség lenne megvalósítani, talán majd a SSD korszakban nem lesz gond, hiszen előbb-utóbb megvalósítható a párhuzamos adatművelet.

    "80 GB-os Maxtor több éves torrent után ugye nem lehet már többet fél éves" -> Talán kifogtam egy jó darabot, 4 és fél évet bírt. A hőmérsékletet mindig karbantartottam, nyáron mindig felhúztam a házventi sebességet, az utóbbi hónapokban megfigyelhető volt a szokatlan kimagasló HDD hőmérséklet, néha elérte az 50C fokot és ennek annyi. Mindig ügyeltem a gépház mozgatásra is, ha nagyon kell, előbb kikapcsolom etc. Valószínűleg elcsapágyazott a 80 gigás vaskos, mindegy.

    Visszatérve a Digire, vajon bővíteni fognak-e a 30gigás portot 40gigásra? Már lassacskán a határt súrlódik. :)

    Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Új hozzászólás Aktív témák