Új hozzászólás Aktív témák

  • JaniS

    senior tag

    válasz adika4444 #32734 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm a válaszaidat! Ha nem vagyok túl fárasztó, még néhány részlet érdekelne.

    1. Kertvárosi családi ház, tehát akkor arra számíthatok, hogy a házig optikai kábelt húznak (FTTH hálózat, ahogy olvastam), ami az ONT-ben végződik. A probléma ott van, hogy gondolom az ONT-nek kell valami tápfeszféleség is, ezt meg csak a garázsban tudnám biztosítani, amihez viszont két dobozon keresztül kellene levergődni és azoknál a vezeték majdnem derékszögben hajlik. Szóval ez az optikai kábellel kivitelezhetetlennek tűnik. Akkor inkább jobb, ha valahogy megoldom, hogy az ONT legyen minél közelebb elhelyezhető ahhoz a ponthoz, ahova behozzák az optikai kábelt és utána az UTP már annyit hajlik és arra, amennyit akar. De gondolom a DIGI tud tanácsot adni ebben.

    2. ONT leírást kösz szépen, világos!

    3. A disconnect/connect "gombot" képletesen érted, azaz a router menüjében a WAN csatlakozásról beszélsz? Eddig ADSL-nél ezt csináltam. Csak azért érdekel, hogy az ONT-hez kell-e hozzáférnem, vagy azt elfelejthetem, miután felszerelték?

    Még egyszer köszönet a türelmedért!

    JaniS

Új hozzászólás Aktív témák