Új hozzászólás Aktív témák

  • betyarr

    veterán

    segítsetek megoldani ezt az X-aktát,mert mindjárt belebolondulok :W
    a történet:
    adott egy társasház és abban a lakásunk.tavaly szeptember 14-én jött az ftth (addig fttb volt).kb. két hete kezdődött a kalamajka,ami ma ért a csúcspontjára.ugye eddig a tv és a net a lépcsőházban lévő digis szekrényből jött koaxon és utp-n.szeptember 14-től ez nyilván változott,mert csak az optika jön a lakásba és a digis készülék adja a tévét (meg a netet).namármost.amikor kötötték az ftth-t nálunk,akkor a digis emberke kibontotta a koax összekötő dobozt és mivel a lakásban két szobába megy koax végpont,átkötötte az eddig a lépcsőházból bejövő koaxot úgy,hogy a nappali koax zsiórjának (ami a kötődobozban van) a végét rákötötte a kisszobai koax (szintén a kötődobozban lévő) végére.így a nappaliban elhelyezett digis eszközből kijövő koax egy elosztón ment a nappaliban lévő tévére,illetve a kisszoba felé.az eddigi lépcsőházból bejövő koax meg nyilván szabadon maradt.ez így is ment szeptember 14 óta.DE!kb két hete a kisszobában megszűnt a jel,nem volt tv adás.ma kezdtem vele foglglkozni,hogy mi lehet a gond.először koax szakadásra vagy csatlakozó problémára gondoltam.egész nap próbálkoztam újra szerelni a csatlakozókat,meg próbáltam másik kábellel is,de semmi.végső elkeseredésemben rákötöttem a kisszobai tv-t a szabadon lévő,elvileg a lépcsőházból bejövő koaxra.és láss csodát megy a tv.és tuti hogy nem a lépcsőházból kapja a jelet,mert ha kihúzom a digis eszközből a koaxot,akkor megszűnik a jel mindenütt.
    a kép az összekötőről:

    és TERMÉSZETESEN eddig (szeptember 14 óta) SENKI nem nyúlt ehhez,ma kötöttem át én a saját kezemmel.

    adjatok légyszi erre magyarázatot,mert rögtön belegolyózok,hogy ez most hogy is van!
    köszi előre is!és bocsi a hosszú hsz-ért :B

Új hozzászólás Aktív témák