Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palika71

    őstag

    válasz yanna #8475 üzenetére

    Szerintem ez lesz az első géped.
    Mi azt nem tudhatjuk, hogy mire szeretnéd használni (és lehet, hogy még Te sem), így a fontossági sorrend sem állapítható meg, egyenlőre.
    Lehet, kellene venned egy olcsó, használt gépet, és mikor kitapasztaltad a felhasználási szokásaidat, meg az igényeidet, 1-2 hónap mulva tisztán fogod látni, hogy mire van szükséged.
    Mikor pc-ről notira váltottam, olyan gépeket néztem, ami hasonlítottak az asztali gépem paramétereimre. Most meg már olyan notim van, aminek köze sincs az ex-gépemhez.

    Mindenki a maga szintjén nyomorog!

  • #16820480

    törölt tag

    válasz yanna #8475 üzenetére

    a laptopo a kompromisszumokról szól. elsősorban azt kell eldöntened, hogy mire akarod használni, aztán azt, hoyg milyen elképzeléseid, igényeid vannak a géppel kapcsolatban. mindezek mellett meghatorzol egy pénzösszeget, amit bele tudsz fektetni a dologba, majd átgondolod, hogy mikről tudsz lemondani (ha kellően nagy a pénzösszeg, akkor nem igazán kell sokmindenről lemondani).

    áltlaában laptopoknál a hordozhatóság az elsődleges szempont, ezért a teljesíményük teljesen máshogy alakul, mint egy asztalinál. ha sokat viszed magaddal, akkor szerintem a 14"-os a legnagyobb méret, amivel ez még viszonylag kényelmesen megtehető (abból is az a kategória, ami 2kg körüli). aztán ha sokat hurcolod, akkor nem árt, ha minél jobb minőségű a gép váza, háza. emelkedő sorrendben: Inspiron, XPS, Vostro, Latitude/Precision. az árak is szerint emelkednek általában (kivéve az XPS, mert az a divatosság miatt is drágább).

    ha ezek közül választottál neked megfelelő kategóriát, akkor jöhetnek a belsőségek. amik fontosak, azok a "nem cserélhető"*** alkatrészek (kijelző, vga, portkiosztás), aztán a cpu cseréje is macerásabb, majd a könnyebben cserélhető alkatrészek, mint a hdd és a memória.

    ***: technikailag ezek is persze cserélhetőek (portkiosztás ritkán, vagy egyáltalán nem), de olyan drága, hoyg nem éri meg utólag.

Új hozzászólás Aktív témák