Új hozzászólás Aktív témák

  • lo_jo

    senior tag

    Én is csak javasolni tudom az angol tartalomfogyasztást, akár olvasott, akár hallott formában. Videóknál a magyar felirat elhagyása jó ösztönző, mert amíg ott a segítség, addig rá is fogsz nézni. Persze, lehet, hogy nem a CP2077 a legjobb kezdésnek, de könnyedebb tartalmakkal passzív nyelvtudást szépen fel lehet építeni, türelem és kitartás viszont kelleni fog hozzá.

    Az aktív nyelvhasználathoz pedig nincs mese, beszélni kell, minnél többet. Volt jópár kollégám, akik értették az írott szöveget, nem volt különösebb gondjuk a hallott szöveggel sem, de amikor meg kellett szólalni, akkor csak makogtak és őőőő-ztek, nem szakmai beszélgetésekben is. Sokaknál itt még a kiejtés miatti szégyenlősség is beleszólt a dologba, de egész egyszerűen el kell engedni, soha senkivel nem volt problémám, mert épp indiai, olasz vagy francia akcentus miatt nem értettem volna. Az orosznál voltak érdekességek, de a 3. mondat után megszokható, hogy nem az űrkutatásról beszél, ha épp a "náza" elhangzik, hanem furcsán ejti az "another" szót. :D

Új hozzászólás Aktív témák