Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti.22

    senior tag

    válasz Cyber_Bird #8418 üzenetére

    Nekem középsuliban lett olyan tanárom, aki egynegyven magas volt, de olyan szigor volt nála órán, hogy szabályosan féltek a diákok tőle és nő(!) volt. Túlzás nélkül elmondhatom, hogy rajtam kívül senki se tudta, hogy miről beszél, így valamilyen német utasítás után mindenki lesett, hogy mit csinálok és azt csinálták ők is. Volt, hogy valaki egyetlen órán beszerzett nála 3 vagy 5 egyest, pontosan már nem tudom, a lényeg az volt, hogy ragozásnál csak betippelte az ige végét. A tanár visszakérdezett, hogy mi is volt a vége? Srác tippelt, nem jött be. Ment a sok egyes a naplóba... Nem biztos, hogy ez vezet valahova, de órán csönd volt, mindenki tudta, hogy hány kiló :)
    Múltkor egyébként Szentendrére mentem volna a laktanyába, de nem engedtek be, és a buszon egy 18 körüli lány károgott, hogy matek érettségiből csak a 25 pont legyen meg, hogy ne kelljen szóbeliznie. Én el voltam halva, hogy itt tartunk, hogy a matek érettségi első feléből, ami a lájtos feladatokat tartalmazza, azokból nem lehet összeszedni vagy kínkeservesen a 25 pontot?! Azért egy x-alapú logaritmust illik megoldani, ami igazából hatványozás, azaz szorozni tudás kérdése. És ez az utánam/utánunk jövő generáció...
    Azt akarom kihozni belőle, hogy nem mindig a tanár a hülye, azért a diák manapság inkább hibásabb. Mindenhol hülye a tanár, hogy alig van meg a kettes matekból? Ne már. Folyton megy a Facebook, a telefonnyomogatás, fontosabb az a hülye telefon, mint egy emberi kapcsolat...Meg tanárt verünk? Itt tartunk?
    Én még anno úgy tanultam, hogy akár igazam van, akár nem, nem dumálok vissza, úgyis max. 4 vagy X évig van hatalma fölöttem és viszlát. Néha egy-egy sallert igazán megérdemelne egynémelyik, hogy tudja, mi is a helyzet. Főleg mostanában.
    Emlékszem, hogy második osztályban kaptam egy sallert olyanért, amit csak elkövetni akartam(!), ha meg erről otthon mertem beszélni, akkor bumm, jött a párja. Mégis felnőttem igaz, hogy satnya gnóm lettem :DDD

    Ott lett elrontva a fiatalság, hogy eltörölték a sorkötelezettséget. Aki szerint nem így van, annak a véleménye nem érdekel :P Anno nem volt ennyi "korcs", mint most...

    Németre visszatérve: még anno 9. osztályban eldönthettem, hogy németet vagy angolt akarok-e tanulni. Akkor én angolt ikszeltem be, ám azt mondták, hogy eddig németet tanultál, úgyhogy most se lesz ez másképp. Egyébként nem bántam meg a mai napig sem, hogy nem angolt tanultam, mert néhány hét szótárazás után megértettem, mit olvasok pl. a CCNP ROUTE-ban, na most ugyanez fordított helyzetben biztosan nem menne, tehát végig angolosként CCNP ROUTE-t németül olvasni :D Nyilván az életben elő nem fog fordulni ez a kombináció, de két lábon kő' áni'. ;)

    Ja, fősuli! Sosem jártam fősulira - még kutyáknak moslékér' se, így arról nem tudok nyilatkozni, de hallottam egyet s mást, hogy egyeseknek isten-komplexusuk van tanárként...evvan. Nem kell fősulira járni :DDD

    Bocsi, ez így kikívánkozott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák