Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    válasz Nekem-8 #151 üzenetére

    Megválaszolták a kérdésedet!

    Nem fogsz olyan obit találni, amin gyors és probléma mentes lesz az 550D-vel videó módban az AF!! Ha majd lesz 1-es fényerejű obi, azzal sem lesz gyors! Mert technikailag (a mostani obik is alkalmasak lennének rá), de a kontrasztos AF rendszer nem.

    Ember itt most a Canon topicban vagy! Az összes EF-S osztályú obivan van AF, ez nem nikon, hogy valamelyiket anélkül gyártsák. Az, hogy mennyire jó az AF pedig a géptől is függ! Az 550D a 7D iCFL redszereét kapta, ami q**va jó!

    Ha pedig szaggat a videó, egyél erősebb gépet! Nekem pl (átmenetileg) Pentium 4 3,2Ghz HT-s procim van + 3 GB ram. És bizony a 720p-s videókat még épphogy, az 1080-as videókat pedig már nem tudja lejátszani, szagatás nélkül! Ez codec-től független.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Nekem-8 #151 üzenetére

    Én is csak azt tudom elmondani amit Cancer kollega.

    [link] Azért itt ott nyúlott rendesen a kép... manuál fókusszal 18-55-el

    Tessék mozgó téma... Ez még nem is olyan vészes. Nekem 55-250-nél erősebben jelentkezik azért,...Tehát sok pézért venni akarsz még egy telét is... mivel teleobjektív ez is belejátszik. 250-nél, már elég erős a kép "kilengése"... jóhogy erősebben érezhető az RS . Amúgy 720p-ben pl 50% gyengébb az RS hatása. Gondolom NTSC-ben 30 FPS mellett is kevesebb 5-10%-al.

    Lehet téged nem zavar, engem igen. Viszont amire használom ott nem kell ezen aggódni.

    AF témát utoljára elmondom nyomatékosan, hogy PRÓBÁLD KI. Nem lesz jó.

    A 18-55 is elég gyors sima AF-ben. DE a kontrasztérzékelős AF az nem az objektívtől függ. Legalább olvass utána mi is az AF rendszer lényege, hol található a gépben, és mi történik akkor ha Live módban felcsapott tükör mellett akar élesíteni a gép.

    NEM OBJEKTÍV FÜGGŐ! :O ... én reménykedtem benne hogy jobb lesz a kontrasztos AF, de 5D MII-ben is ugyan ilyen tré.

    A formátum pedig .mov, quick time szükséges hozz, CCCP kodek pakk, ki lehet próbálni VLC playerben, sima Media Playerben, vagy Classic Media Playerben. Ha szaggat akkor valószínűleg gyöszös hozzá a géped...Megsúgom, a preview nálam se megy filmvágóba akadásmentesen... Tehát át kell konvertálni valami könnyen szerkeszthető formátumba, mint pl Cineform. Ez már editálható könnyen.

    GPU valószínüleg gyorsítja a .mov lejátszását, nekem 3200 Mhz-es 4 magoson kb 10-15%-al játsza... 800 Mhz-es power saverben meg 40% körül. Kell hozzá kraft az tuti.

    Viszont ha ilyen lefitymáló stílusban írsz, (hiába válaszolunk már vagy 20x) akkor senki se fog segíteni...

    [ Szerkesztve ]

  • johnjohn

    addikt

    válasz Nekem-8 #151 üzenetére

    Ha annyit sem tudsz, hogy az 550D-re csak autofókuszos Canon objektíveket lehet eleve feltenni, akkor itt a történet vége.Kockaarcra meg az a válaszom, hogy kőlapagyú embernek hiába magyarázunk. Keress másik oldalt, pl. a Pixinfo fórumot, ha minket unsz, ott majd leosztanak a hozzáértők.Nem tudom mivel foglalkozol, de olyanokat is osztasz, akiknek ez a szakmája. ;]

Új hozzászólás Aktív témák