Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz DM-Fan #10019 üzenetére

    Az általam említett összehasonlításban benne volt a Pioneer optikaija is, nem csak analóg, de ezt korábban is írtam.
    Számunkra releváns teszt volt, ha Te másképp akarod eldönteni, hogy mire adsz ki százezreket, tedd azt.
    Azt akartuk megtudni, érdemes-e megvenni a CXUHD-t? Egyértelmű nem volt a konklúzió. Csak olyan jöhet szóba, ami jobb hangot ad, mint a sok éve referenciaként használt Pioneer.
    Az Arcam UDP411 leverte a Denon DCD 2020AE típusú, 650000 forintos CD-játszóját is, amin igencsak meglepődtünk.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Joshi

    titán

    válasz DM-Fan #10019 üzenetére

    Én nem kérdőjelezem meg BBéci tudását és tapasztalatát, egyszerűen csak arra vagyok kíváncsi, hogy tudományosan a bitstream mint eljárás hogy működik. Hordozhat-e magában változást két külön eszközön azonos forrásanyagnál, esetleg valóban nem egy stabil adattovábbító formátum.

    Hoppá formátum, mert ez csak egy adat továbbtó formátum nem más.
    "A bitstream format is the format of the data found in a stream of bits used in a digital communication or data storage application. The term typically refers to the data format of the output of an encoder, or the data format of the input to a decoder when using data compression."
    Ha esetleg lehet hiba a gépezetben, akkor az a kódolás/dekódolás oldalról lehetséges. Na igen ám, de milyen módon történik mindez?

    Egyébként én mindenhol egy veszteségmentes eljárást olvasok valamilyen formában.
    Pl.:
    "A PAP-hoz (Protected Audio Path) kapcsolódik még egy fogalom, a bitstreaming, vagyis a bitfolyamot közvetlenül és érintetlenül a vevő oldalra továbbítása. Ennek a TrueHD/DTS-HD MA átvitelében van szerepe, mert így nem kell LPCM-be átkódolni, "kicsomagolni" az átvitelhez, ergo nincs szükség szoftveres interakcióra."

    Egyébként ez stevve cikkéből van ollózva, meg is kerestem privibe hátha többet tud a dologról. Egyelőre zárjuk le itt a történetet, aztán ha többet tudunk a témáról, akkor folytatjuk. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák