Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Joshi #10018 üzenetére

    Igen, én is valami hasonlóra gondoltam.

    Annak meg semmi értelmét nem látom, amit BBéci mond, hogy a 25 éves vas digitál-analóg konverterének RCA-ra kitolt hangját hasonlítja a CXUHD optikai kimenetére tolt hangjával ugyanazon 4000 eurós erősítőn, majd levonja a konzekvenciát, hogy akkor a CXUHD mennyivel gyérebb vas a 25 évvel ezelőtti Pioneer CD-deckhez képest. Ebből kb. azt lehet megtudni, hogy a 4000 eurós AVR DAC-ja mennyivel más hangképet produkál egy CXUHD által küldött optikai jelből, mint amit mondjuk egy Direct-Stereo RCA kapcsolaton tud kihozni a Pioneer által konvertált analóg jelből. De azt semmiképp, hogy mennyivel jobb lejátszó az a matuzsálem a CXUHD-nál.
    Azt el tudom fogadni, hogy monjuk a CXU és a CXUHD optikai és/vagy HDMI kimenetei között ugyanazon erősítőt feltételezve más a hangkép, de őszintén: azt emberek 99%-ának (engem is beleértve) nincs és soha nem is lesz olyan erősítője/hangsugárzója, amely ezt a különbséget érdemben megmutatja. Mondom ezt úgy, hogy amúgy nem szégyenkezem a CA erősítőmmel.
    Ugyanezt mondták a sokat látott szakik is a boltban, amikor a CXUHD-t elhoztam tőlük és azon aggódtam, hogy az erősítőm nem eszi meg az SACD DSD-jét, csak a PCM-re konvertált SACD-adatfolyamot és hogy ez mennyire rossz lesz nekem, hogy nyugi, ahhoz, hogy kihalljam a kettő közötti különbséget, egy kb. dupla ilyen árú/kategóriájú erősítőre és kb. négyszer-ötször ilyen árú frontsugárzókra volna szükségem, ami már nem az audiofil, hanem a high-end kategória. Igazuk lett: az SACD PCM-re konvertálva is úgy szól sztereóban is, meg 5.1-ben is, mint az álom és egyáltalán nem érzem azt, hogy rohannom kéne gombokért venni egy 25 éves sztereó deck-et, ami csak CD-t tud lejátszani, amiből nálam amúgy is kevés van, mert elsődlegesen vinyl-t vásárlok már hosszú évek óta, korongból meg BD-t és SACD-t.

    Abba meg már bele se merek menni - mert késélre menő vitákhoz szokott vezetni -, hogy milyen bőszen szoktak elbukni a nagy high-end teszter nevek is a nyilvános vakteszteken. Meg abba se, hogy a hang, mint olyan mennyire szubjektív dolog a képhez képest, amit ezernyi szabvánnyal, méréssel, hisztogrammal tudunk leírni, szemléltetni, egyértelmű sorrendet felállítva ezzel készülékek között, mert ott bizony azok a kőkemény száraz tények vannak, amit a műszer kidob. Na, a hang pont nem ilyen: azt is tudod mérni, hogy hány decibellel szól, mekkora a hangnyomás, vagy le lehet írni egy készülék jel-zaj viszonyát, impedanciáját, de hogy a valóságban hogy fog megszólalni az a hangsugárzó és hogy az mennyire fog tetszeni A-nak, illetve B-nek, nos, az már a misztikum kategória, különös tekintettel arra, hogy az emberi fül és fül között hihetetlen különbségek tudnak lenni és ami valaki számára nagyon kellemes hangkép, az ezen egyszerű, antropológiai okból kifolyólag másnak lehet, hogy pont nem annyira sweet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • BBéci

    titán

    válasz Joshi #10018 üzenetére

    Minek kellene HDMI splitter, amikor ott az erősítő 8 HDMI bemenete. Csatlakoztattuk a lejátszókat, azok külső merevlemezekről kapták ugyanazokat a zenéket, filmrészleteket. Utána valaki távirányítóval váltogatja a bemeneteket, a többieknek fogalmuk sincs, melyik szól éppen, csak fülelnek.
    Nincs abban semmi misztikum, hogy különböző lejátszókból valamelyest eltérő hang jön ki. Ez szerintem magától értetődő. Az lenne csoda, ha nem így lenne.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák