Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #52 üzenetére

    Nálam már nincsen, de ha megveszi az ember 1 v 2 hét után visszaigényelheti a pénzt ha nem tetszik. szar módszer, de ez van. legalább van 1 opció :)

    Más.: lvl 25-nél járok, már van 5 workerem, paci meg minden. az a baj hogy túl sokat pepecselek a farm/craftolással és alig szintezek :D pedig kellenek a skillpontok :DDD

    Tudja valaki, hogy mi a feltétele, hogy mondjuk Calphionban betegyek 3 aranyrudat a bankba?

    YouTube: toty1ka

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz CactuS #55 üzenetére

    Pénteken nekem is viszketett az újam az egéren, majdnem megvettem. De ugyan így vagyok én is, család, élet stb stb. És nekem múltam leginkább csak WoW-ban van, bár abban elég nagy. Így a keleti MMO stílus ismeretlen számomra. Lineage-et próbáltam de nem sokat.

    Ki kellene próbálni guesskey-jel, akkor lehet megvenném. De így látatlanban arra jutottam, hogy inkább nem.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #55 üzenetére

    Tudtommal craft és GvG az endgame nagy része.

    A housing / farm szerintem csak eleinte tud nagyon lekötni, amíg kialakítod a termelői biurodalmadat, kiismered honnan milyen nyersanyagot gyűjts, hogyan dolgozd fel és craftolj belőle, szerelj össze stb. Később, mikor gördülékenyebben fog haladni, már nem annyira, legalább is én ezt jósolom. De szóljon közbe valaki rutinosabb is :D

    P2W jelenleg nincs, mivel csak housing itemeket, skineket, festékeket, peteket, egyéb bizbaszokat lehet vásárolni.

    YouTube: toty1ka

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #58 üzenetére

    "Valahol a wow sose tudta azt az érzést nyújtani, mint egy L2 siege."
    Ismerős az érzés, bár inkább RO-s WoE-ből (kvázi mint L2 siege), de 1-2 L2-es siege-en is részt vettem :) WoW nagyon jó játék, de egy nagy hibája van: mindegy mit teszel, nem hagysz nyomot a világban, nincs a tetteidnek súlya. Lerohanhatod az ellenfél fővárosát, de miután eljöttél onnan, 5 perc múlva max respawnol minden NPC, és olyan mint ha sose jártál volna ott. Másik oldalról ugyanez, lehet lerohanják a fővárosod, de ha épp bent az egyik boltban AFK-olsz, és nem néznek be oda, akkor lehet mire visszaérsz az AFK-ból fel se tűnik, hogy volt ott valaki. Ugyanez igaz a PvE tartalomra is, bár ilyan téren nem tudok olyan játékról, ahol ténylegesen befolyásolni lehetett volna a világot :) Még EVE Online-nak is random respawnolos volt a PvE része (EQ Next lett volna más, de ugye azt lefújták... )

    [ Szerkesztve ]

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #55 üzenetére

    Farm és idő: annyit ölsz bele amennyi időt akarsz. Kb nincs korlátja. Aki többet tölt onlineaz előnyben lesz persze. A regeneráció azonos akkor is ha csak fut a program, így ez nem sok extra. A plusz szinteket és a dropot viszont az aktív játék adja. Erre számíts! Lehet egyoldalúan is játszani. Csak hent, vagy csak kereskedés, lókupeckedés, gathering, fishing, alkímia és főzés, vagy épp PvP (kellő henttel persze hogy legyen erőforrás is). Lehet vegyesen is nyomulni. Meg lehet építeni a Guildet is. Most már az is változatosabb. persze a nagyja azonos a normál játékkal: trade, vagy valamilyen gathering, vagy szörny hent. De van már guild boss is. Arra is jó drop lehet.Átlag 1-1 liverto fegyver azért pottyan itt is (na nem nekem, hanem az össz résztvevőnek). Sajna itt azt hiszem random a liverto tartalom és nem olyan a pakk, mint a world bossoknál ahol olyan lesz amilyen karakterrel bontod.

    p2w: az archeage-hez képest ez maga a menyország. Költhetsz ugyan ha akarsz, de a valós pénz nem váltja ki a skillt vagy a farmot. Kisebb előnyöket szerezhetsz. Ezek "kényelmi" funkciók néha, bár némelyik határeset. Ami erős:
    - petek: összeszedik a hullákból a szajrét és nem kell lehajolnod. Emellett lvl10-en egy extra buffot adnak. A közepes és nagy csomag tulajdonosai kaptak egyet-egyet a csomagjuk részeként. A többi vásárlós. Lehet több skillje/buffja is a házikedvencnek vagy a meglévő szintje és hatékonysága is növekedhet. ez már "breeding"-gel megy és két pet kell hozzá. ez jelenleg tisztán pénzes terület.
    - lovak: egyet kapsz a közepes és a nagy pakknál. A közepes Rank3-as kifarmolható elég könnyen játékban (állítólag), vagy megvehető a "lótőzsdén" (ide pakolhatja be eladásra mindenki a pacikat vagy válogathat megvételre). A Rank 5 picit macerásabb, de az is kifarmolható. Efelett meg mindenki maga farmolja össze az upgrade-re a lóanyagot, vagay a piacon vettre az silvert. Elég jó kezdeti előny
    - bútorok: kisebb-nagyobb buffokat adnak, de ezek craftolhatóak is. Inferior buff jár ha sok megvan azonos fajtából a házadban, de ez a pont nem jár előnnyel, csak a toplistán jelzi ha rámész a házra ki is a lóvés csávó a placcon. Az ágy a necces. Lehet ágyad questből, árustól vagy craftolva, de azt hiszem ezek mindegyike azonos regenerációt ad. Online regen 3 percenként ha nem alszol 1, ha ágyban alszik a karakter, akkor 2 pont 3 percenként. A pearl shopos ágy (bár nincs jelezve) 3 energiapont/3 perc regent ad. Ez is választható item a nagyobb pakkokban azt hiszem. Vagy megvehető persze utólag.
    - costume itemek: az egyedi kinézet pénzes anyag itt. A festékek is pénzért, vagy eventekben korlátozottan mozognak és a costume-ok is. A pénzes costume-ok kisebb buffokat is adnak. Ezek jellemzően nem harci buff. Kis extra xp, kis egyéb... Ami necces az a "rehtő" ruci. Ez elfedi a felhasználója azonosságát. PvP-ben állítólag hasznos. Meg PK-nál. Nem látod a gonosz szemét a célpontnak (Mondjuk azt igen ha PK módban van vagy negatív a karmája azt hiszem). Játékban craft és farm buffos costume gyártható, de ezek kizárólagosak és nem a felszerelés mellett hordod őket. (kiüti a kesztyűt, cípő, mellvért és sisak helyeket ha felveszed). Vásárolhatod is az alap verziókat. A vásárolt kis xp bónuszt adnak az adott területen vagy kereskedelemben Luck-ot. A craftolt emellé statnövelő és craft/gathetring/fishing idő csökkentő buffos is lehet. Van még amity costume is, ami extra buffot ad az amity game-ben (+15% amity reward).
    - extra teherbírás: kényelmes és hasznos. Egy-egy pakk vehető pénzért. Enélkül is el lehet lenni, de azért nemrossz az ha több málhát tudsz cipelni. Loyalty-ért is vehető kisebb súlynövelő pakk. Ez lényegében ingyenes, csak ugye másra is használhatod azokat a pontokat.
    -extra hely (inventory, vagy város): a városban elég helyettudsz szerezni lakások bérlésével, így ez annyira nem nagy előny pénzesben. Kivéve persze ha mindenbe belefogsz párhuzamosan, mert akkor a világ összes helye se lesz elég. Az inventory az is jó, de questekből nagyon sok összejön alapból is. Egy pár extra hely mindenesetre kényelmes. Hasonlóan az előző extra teherbírásos limithez.

    Azt' ennyi. Minen lényeges elem játékban farmolt ezen felül, vagy ezeket kiváltva is. Ha valaki kinyír, akkor az max 10% p2w :C

    PvP: sok lehetőség van és nem agyatlan. Vag yvan ami nem agyatlan. Nincsenek nagyobb raidek, csak kisebb party-k (max 5-5 fő). Persze ettől még többen is összedolgoznak, de a buffok csak a kis "sejtekre" (terrorista szakszóval) fognak hatni és a party chat is. Mondjuk az épp kiváltandó amúgy is valami Skype, vagy TS-sel, vag yépp a guild chattel. A PK mindig agyatlan. Ha szűkös a hely, akkro pár tahó tuti bepróbálkozik. Némelyik akkro ha "lopod" a monsterjét, némelyik csak megelőzésképp. Vagy épp csak úgy mert te soloban vagy ott ők meg partyban. A többség elkerülhető soloban is. Sok a chanel. "levadászni" nem nagyon tudnak váltásnál, mert van chanel váltásnál korlát. Lvl 40-ig meg nincs PvP. A kicsi mazsolák érinthetetlenek. :DDD

    (#54) tyielow
    Az investment bankra gondolsz? Az passz. Azt hiszem valahogy munkást kell a bankhoz rendelni, de hogy ez hogy megy azt nem tudom. Időnként megdob a befektetés után némi pénzmaggal. Amit láttam az nem volt meggyőző. A felhasználás vagy gyors alkalmi befektetésre tartalék jobb üzlet szerintem. Ha elhelyezés a kérdés, akkor a válasz: az aranyrudakat tárolhatod az inventory-ban, vagy bármelyik város ládájában is. Bármikor bárhol visszaváltható ha nálad van (storage manager-nél). Eladásnál arra vigyázz azért, hogy ha 500k goldnál nagyobb összeget mozgatsz egyben, akkor az mindenképp a városi számládra megy. EZ igaz minden ügyletnél. AH-nál is. Mondjuk átválthatod aranyrudakon keresztül apránként saját zsebes hordozásra, de ez nagy összegnél lassabb. Mondjuk nem is kell, mert csak a súlya lesz nagy és elveszi a kapacitást más málhától. :D

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #58 üzenetére

    Bármit húzhatsz kedvedre. Csak minden terület elég bőségesen fejleszthető, így ha nem csak magadnak akarsz termelni, hanem mondjuk bevételt is akarsz vag yépp nullszaldóra szeretnél kijönni a craft/gathering skill fejlesztéssel, akkor sok nem fér bele. Pár szintnyi hasznos ha fel van fejlesztve a nem harci skillek többségén.
    No, picit alaposabban. MInden "minőségi osztály"10 szintből áll. Beginner 1-10 például. A kisebb szinteken gyorsan fejlődsz, magasabb "minőségi szinten" már lassabban. Pár igen hasznos item vagy lötty skill szint ("minőségi osztály). Függő. XP teát például csak skilled szakács főzhet.
    Ilyen szintek vannak (a master és felette kérdéses. Senki se látott még itt ilyet):
    Beginner (1-10)
    Apprentice (1-10)
    Skilled (1-10)
    Professional (1-10)
    Artisan (1-10)
    Master (1-30)
    Guru (1-?)

    Gatheringnél magasabb szinten gyorsabban dolgozol és hozzáférhetsz a "prémium" itemekhez is. Mondjuk ami nem réz azt a noob Beginnerek fel se ismerik. A platina, rubint, vagy épp smaragd nagyüzemi kitermelése nem a kotnyeles kezdőknek való. Növényeknél megvan ugyanez. Szerintem a rare dropok esélye is jobb lesz. Növénynél a fruit drop elég hasznos. Mind kell a minőségibb kristályokhoz amit az armorok socketjébe gyömöszölsz. Egy dolog az alacsonyra rögzített ár. Más, hogy a büdös életben nem fogsz magadnak venni alapanyagot emellett, mert elmegy minden a kirakás utáni másodpercekben a marketplacen. A fejlesztett dolgoknál ugyanez van, csak ott néha azért vehetsz. csak nem 100k silver lesz a craft költség, hanem 300k a vételár (amí így is nagyon elcseszettül alacsony a kereslethez képest). Jelenleg a kristálycraft az egyik legszűkösebb piac. Halálkor a jók könnyen törnek, az anyagellátás meg alacsony. Ötből kettő a gathering skilles korlátozott drop, egy alacsony szintű vagy kevés mobos területen eső alap kristály.

    Az alkímia a rövid ideig ható buffokat adó varázsitalokban jó. A "normál" verzió anyagköltség közeli, a rare verzió drága és nem elérhető közt van. Az Alcehmy Stone craftja is alkímiához kötött. Az alap kő craft erősen korlátozott mert ritka drop van benne ami csak Apprentice -skilled alkímiával jön. Emellett a fejlesztés is alkímia korlátos. Apprentice 1 most talán a legjobb verziós minimumkorlátja. Mondjuk ez a kő veszett nagy pénznyelő. A fejlesztés is iszonyat nyersanyagigényes amire a bukott upgrade kisérletek még rátesznek egy lapáttal.

    A főzés a kisebb erejű de hosszabb ideig ható buffokra jó. A Skilled vagy Apprentice hasznos. Vagy veheted/hanyagolhatod ezeket a buffokat. Lehet élni XP buff nélkül is.

    Fishing itt is van és itt nem kell ügyeskedni, meg "csalni" az AFK fishinghez. A magasabb szint könnyebb horgászatot és gyorsabb kifogást ad. Meg magasabb hasznot (több rare drop).

    Skilledig mindet jó felnyomni, de igazán nekifeküdni max 1-2-nek lehet. vagy úszni is lehet az árral és mozogni a közepes szintű itemekkel és szívni a gazdaság vérét a marketplacen keresztül :DDD

    Új kasztok? Soon. NIncs pontosítás azt hiszem. Ellenőrizd esetleg a fórumon az eventeknél a Q&A válaszos topicot!

    (#61) CactuS
    Jaja. Sokat agyaltam a váltáson, aztán osztottam és szoroztam. Az jött ki, hogy az agyalásomra szánt idő magasabb kiadás volt órabéren, mint a legnagyobb pakk ára, így inkább megvettem. Headstart előtti este még javában nyomtam az Archeage-t. Biztos ami biztos. Volt még 20 nap patronom. EGyszer léptem be kicsit menteni a menthetőt 3, vagy 5 nap múlva, de hamar feladtam. Azóta kb felé se szagoltam az AA-nak. Jó játék volt, csak a Trion túl kapzsi és mident a lenyúlásra épített át.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #63 üzenetére

    A német oldalon ezt találtam az új kasztokról: Große Updates kommen im April, Mai und Juni. Die letzen 4 Klassen sollen im Mai / Juni erscheinen.

    AH-ra mikor beregisztrálsz valamit, a játék határoz meg egy Min. és egy Max. értéket, amennyiért beteheted. tehát hiába raksz be 100 Köcsög Tejet (ami tapasztaltaim szerint sosincs AH-ban), mint egyedüli eladó, nem tudsz érte nagy árat kérni. :(

    Én amit biztosan mellőzök a fishing/herb gathering+alchemy, ill. a huntinghoz hozzá se szagoltam.
    Mining/farming/cooking megyen :) Na, meg a trade is szép lassan haha.

    mikromanus
    már van 4 aranyrudam, a bankba való befektetésre irányult a kérdés. majd elnézek calpheonba, hátha már engedi, de lehet hogy hozzám vágja majd, hogy kicsi a tudásom beszélgetni velük :D de ha worker kell hozzá, szerintem nem éri meg bénázni vele. bár attól függ ...

    Apropó, tud valaki olyan oldalt, mint a Wowhead, hogy normálisan le van írva miből, micsoda, hogyan állítható elő? Egy összefoglaló táblázat vagy leírás kéne. Eddig csak bugyuta beginner guideket találtam, de azokból tonnaszámra.

    Szerk.: http://bddatabase.net/us/ itt találtam vmit...

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #63 üzenetére

    "Nem tudsz te beállítani árat az eladáshoz? Vagy hogyhogy alacsony az ár? Nincs rendes AH?"
    Van egy elég szűk min-max sáv (ami ha jól értem a kereslet/kínálat függvényében változik), és csak azon belül tudsz megadni árat.

    "(Remélem azért nem a városba kiülős, mint L2ben, érzem én a retrót, de nem ennyire :D )"
    Pedig szerintem nagyon hangulatos volt, tényleg volt a városokban "vásártér" :) Mondjuk annyival kéne megfejelni az L2-es verziót, hogy ha offline mész, akkor is ott marad a karakter.

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #63 üzenetére

    Az ár korlátozottan módosítható csak. Van egy minimum és egy maximum. Ezek közt lehet megadni darabárat. Az ettől eltérő értékek nem rögzíthetőek a marketplace-ben. Az önálló árszabályozás nagy tömegű eladásnál elég jól beáll az optimálisra. Viszont a ritkább itemeknél ez teljesen bukta. Gabonánál napi 300k eladásnál valamennyire be tudják talán lőni hogy mennyire nagy a kereslet és kínálat. Ha mind minimumon megy, akkor jó az ami van, vagy picit módosul. HA mind max körül megy és így is áruhiány van, akkor szépen fel fog menni az ár. De mi van a kisebb darabszámú itemeken. A "Normál" zöld kristályok úgy 5250-11000 közt mehetnek. ETtől lehet eltérés, de igen kis mértékben. A "kék" fejlesztett verzióknál pedig abszolut nem működik a rendszer. A maximum ár legfeljebb 300k silver és sose ment efölé. Lefele elmozdul néha némelyik. A jkeresettebbek meg az idő 99%-ban elérhetetlenek. A zöld alapanyag verzió is elérhetetlen. Vendornál nem vehető, a max ár, meg nevetséges. Még akkor is ha nem eladásra craftolsz.
    A legtöbb item átlagos bekerülési ár környékén adható el maximum. Ez pár esetben módosítva és javítva lett, de mág így is nevetséges. A high-end itemeken talán lehet iszonyat nagy árakat megadni és jó silvert keresni. Csak mire kijön a 90 milla silveres cucc, addigra befektettél jó esetben 60 millát, rossz esetben 150 millát. Ja, meg lejön az "adó". Ez stabilan 30+5%. Gyakorlatilag a random eséllyel enchantolt felszerelési tárgyak a bekerülési érték 2/3-áért adhatóak el. A craftolt itemeknél néhol a nagyobb alap intervallumok mellett lehet haszonnal eladni, csak ott meg szűkös az alapanyagkínálat.

    A fishing és gathering nem rossz, csak így teljesen mások craftjára vagy utalva. Valamennyire hasznos képessé válni saját craftolásra is. Bár a fene se tudja. Lehet csak nem kell meghalni és akkor csak fejlesztésre kell anyag, az meg elérhető. Bármilyen forrásból ha van silver, akkor menni fog. Ha viszont lecsap a worldboss ötször, akkor ez lehet -5 socketnyi crystal is. Ammeg már érezhető veszteség. Főként ha csak venni tudod a pótlás, az meg nem elérhető , :Y
    100-200 energy minden "egyéb" crafton lehet elég is. Az meg craftnál hamar meglehet. Alapanyagok vannak mindig, folyamatos craft meg beállítható. Lazán lehetsz rugalmas majd. A gathering szivatósabb... (fishingen van AFK módszer, de gatheringen nincs).

    Minden kaszt alapvetően sebző karakter. A buff és heal csak másodlagos jelleg. És igen. A wizard/Witch tud gyógyítani és cast speed buffot adni (meg feltámasztani skillből). Emellett talán a legerősebb területre ható skilljei is nekik vannak. Mondjuk nem tudom ez igaz-e, mert minden kaszt OP lett. :DD
    A harcos és vakyre tud buffolni? Lehet. Azt nem ismerem. Az csak minikariban van nekem. Az is energiatermelő passzív alkat.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #67 üzenetére

    Nem kell a fanyalgókkal sokat törődni. Van aki azért sírja teli a kispárnát, mert ennyi is nagyon P2W neki. EZek sose játszottak komolyabb MMO-val... vagy csak nem ismerik a Triont. :DDD
    Mások azért hisztiztek, mert túl hamar jött a content patch (mediah). Azt' most miért most? Még rá se untam a régireeee?
    Aranyosak néha...

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #67 üzenetére

    Szerintem igyekeznek lezárni minden nyerészkedési lehetőséget. De ennél is inkább becsapni a goldsellerek orra előtt az ajtót. Így lehet az, hogy kb 0 a játékosok közti csere lehetősége (vagy a potionok csere után emiatt lesznek eladhatatlanok és account boundosak). És emiatt is lehet ilyen magas az adó a marketplace-ben. Igyekeznek leszorítani a negatív hatásokat és a nyerészkedést, meg a felvásárlással árfelhajtást. Emellett persze az is ott van, hogy a koreai verzió "free", azaz erős p2w shopja van. Ott van az az "Unknown" item és buff, ami a marketplace-ben is jelezve van és csökkenti az adó mértékét 20 %-ra.
    PIcit még farigcsálniuk kellene ezt-azt...

    Ami nagyon feltűnt Archeage után, hogy minden energiaköltő tevékenységen nevetségesen alacsony haszon van. Azért felfejlesztve vannak lehetőségek, de így is elég nulla közeli érzetet adott elsőre. A sokak által kedvelt kereskedelem. Megveszed 90-130% közötti áron a pakkot és eladot valahol 90-130% áron? Hol itt a haszon. Mondjuk ott van az, hogy a távolság növeli az árat (+29% volt amit láttam maximum). Meg lehet energiaráfordításal picit győzködni a kis bunkó seftest (bargain). Ha jól nyomod, akkor feljebbmegy a százalék. Mindenesetre a szörnyekből stabilan több jön szerintem és emellett sok olyan energia pazarló módszer van ami jobb eredményeket ad. Látszólag. Aztán fene se tudja. Elég összetett mindegyik rendszer. Meg a kereskedelemnél lehet picit AFK-zni, meg jó az akár 4 paci egyszerre szintezésére is (na nem a pakkok, hanem a szekér).

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #70 üzenetére

    NIncs egymásra mutogatás. Ezeket egy bordában szőtték. A Daum meg elég keményen nyomatja a tartalmat, hogy beérjük a koreai verziót. Egy év max (vagy fél év), de inkább kevesebb és nem lesz már semmi verzió ütközés. Onnan könnyebb a javítgatás is.

    Azért itt is meg lehet élni horgászatból. AFK fishingben épp tegnap linkelt valaki 125k silveres halat is. Az elég szép arra hogy épp alszol (+ez csak egy hal a sokból ami beérkezik az inventoryba). De többnyire itt az aktivitáson van a hangsúly. Az ilyen passzívan is nyomható dolgok inkább csak kedves kiegészítők. Aktívan is lehet horgászni. Úgy jobb idő és energia arányosan a fogás. A farmolósdi picit itt enyhébb. Elég sokminden elérhető vadon is, vagy a meglévő NPC farmokat fosztogatva. Lehet farmokat is telepíteni, vetni és aratni. Ez lehet jobb arányban adja a ritka dropokat. +azonos energiaráfordításra többet ad (egy "vad" gathering 1-5 darab gazt ad, egy vetésből egy energiával olyan 25-38 egységnyi jön. Mondjuk az répa volt: Abból vadat még nem láttam, pedig kell, mert a lovak zabálják (szó szerint). Nem nagy költség. Istállókban is lehet venni. De azért olcsóbb. A többi magot nem is említve. Farmban kisebb a hajtás a szerveremen. Halmániások és a szakácsok is bőven bent járnak a Master szintben, de a farming az még skilled szinten tengődik a legjobbaknál is. Mondjuk sok a Contribution költsége és a magok se olcsóak...
    (CP-ből lehet a kerteket bérelni. Ezek a kertek elhelyezhető "itemek" lényegében. 3,6 és a legnagyobb darabja 10 CP-be kerül. Korlátozott a termelőkapacitás még ha mindegyikre van is contributionod)

    Mivel minden kereskedelem szinte a marketplace-be van terelve, ott meg nagy az adó, így sokkal önellátóbbnak kell lenned. Persze a szükséges termékek nagyja elérhető azért, így azt nyomsz amit akarsz. Lehet egész mással is foglalkozni és a bevételből bevásárolni a nem kapcsolódó anyagokat. (pl az XP buff teát a szörnyvadászat idejére).

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #70 üzenetére

    "Plusz talán egy kicsit félkésznek/korainak tűnik ez a start."

    Kicsit érződik hogy kapkodtak a nyugati implementálással, de a játék nem félkész. A három másik régióban elég régóta megy már a játék.

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #67 üzenetére

    "Ez az AH így furcsa. Mármint kicsit aggasztó, hogy a rendszer határozza meg az árakat és nem a piac."

    Nem nagyon értem én sem a piac működését. A piac szabályozza, de a szerver szabja meg valami rejtett képlettel az árakat, amin van egy szabadon állítgatható margin. Egész más árak vannak hétvégén, mint hétközben. Ami elég magas az a 35% adó.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #77 üzenetére

    Hogy lehet "kóstolgatni" a játékot anélkül hogy megvenné az ember? :)

  • tyielow

    aktív tag

    válasz CactuS #77 üzenetére

    a jó régi Fighting Force :D :D nézd meg akkor a Berserker kasztot :D

    idővel a kis fekete segglyuk meg fog nőni és a hangja is változik, hogy megnyugodj :D
    az NPC-kkel való beszélgetésnek még nem jöttem rá mi értelme van. Azt tudom, ha pl. egy új farmra érkezek, és ott 1 quest adó NPC, nem csaphatok le rá, hogy jöhet a Q, mert kiírja, hogy nem tudok vele beszélgetni. És akkor veszem észre, hogy a mellette álló farmvezető főmuksi az, aki miatt idejöttem egy Q révén, előtte vele kell dumálni, csak utána mehetek a többiekhez.
    Ezt az Amity levelt sem értem. A Valenas cooking vendort már felhúztam level 2-re de nem látok különbséget.

    Az az 50 EUR inkább csak 30 :) SZVSZ!

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #84 üzenetére

    Mindegyik csomagban van pár "house decor". Ezekhez tartozik az ágy. Lényegében ha azt választja a kedves user, akkor a cash shop ágy nem p2w content. Ha meg nem azt választja, akkro ne sírjon. MOndjuk én átsiklottam felette. Nme kell a csicsa. Én játszani akarok. Kb egy hónap után nézegettem, hogy ágy is lehet, de nincs sehol semmi infó van-e hatása. Aztán van. Ugyanaz a 3 energy/3 mint mintha utólag vennél másik ágyat. Annyi a korlátozás, hogy 2, vagy 3 setből bálaszthatsz. A teljes pearl shop ennél bőségeebb most már.

    A nagyobb pakk ad egy petet, egy közepes pacit és a sípot. Az is hasznos- Nem kell visszacaplatnod a pacihoz, vagy keresgélni hol van a tömegben. Megfújod a sípot és jön a paci. Ez is vehető, de szerintem a pet+permanent síp több mint 20 euró...

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #100 üzenetére

    Nagyon jól eltalált karakterek vannak... vagyis lehetnek, mert ugye lehet jól és rosszul is összehozni az indulót. Itt szerencsére nem "b*zisak" a férfi karakterek. Teljesen érthető ha női karaktert csinál valaki. Így meg hogy gender lock van a kasztokon nincs is félreértés, hogy azért választod, mert "másként gondolkodó" lennél és szereted a tűsarkút meg a tangát viselni (férfiként).
    A wizardom olyan mint egy vén kecske, a berserker altom (Afrosan) nagy kigyúrt monstrum, a warriorom (nedstarkjunior)meg az "ugly race"-ből maradt kiadás előttről. Úgy néz ki mint Ned Stark a trónok harcából... csak kicsit sanyarúbb volt a sorsa. (Picit finomítottam rajta, így annyira nem bandzsa már, de azért nem egy csajok kedvence alkat). Vicces ahogy iszkol a görbbe kis lábain. :D
    AZ íjász csajszi (Bolha) meg olyan cuki... csak hogy legyen csaj is. Egy hely még van, de nem siettem el. Ha jövő héten se jön új kaszt, akkor csinálok egyet a meglévő kínálatból. Csak nem akartam kidolgozatlan karaktert indítani, időt meg sajnáltam karakteralkotásra szánni a sokadiknál már. Ha késve érkezik az új kaszt, akkor amúgy meg lesz loyaltyból egy karakterre való tartalék, tehát nem gond...

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #104 üzenetére

    Teljesen egészséges. Ha verseny van a killekért, akkor hajlamosak összekapni a népek. Ha jó helyen horgászol AFK-ban (városon kívül), akkor talán levadásznak. Ha trade pack van nálad, akkor nem tudsz harcolni. Szívás, ugyI? :D

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #104 üzenetére

    Nem vészes. A békés embereket nem igen, sőt egyáltalán nem bántják. Egyelőre aréna vagy bg-n találkozhatsz igazi PvP-vel. Mindenki a fejlődésre koncentrál és segítik egymást a játékosok, mert mindenki fejlődni szeretne és az négyzetesen lassul 50 után, cuccokat is bele értve. Viaskodás és kakaskodás csak bizonyos ritka csomópontokon fordul elő. Mondjuk én mid pop szerveren játszom, nem tudom másutt mi a helyzet.

    Ha kereskedésre és ilyen egyebekre hajtasz. Akkor kalkuláld be hogy nagyon sok CP kell. CP mindennél fontosabb a skill pontnál is. CP=bevételi forrás. Mindegy milyen utat választasz CP kell hozzá. Energy az könnyen jön, de CP-hez küldizni kell. Sokan skipelik a questeket a korai szintezéskor, de nem érdemes. Minden CP-re szükség lesz, még a trade-hez is, mert úgy tudsz kereskedelmi útvonalakat létrehozni.

    Ki kell választani, hogy afk-zol sokat vagy sem. Mert pl. ha farmolsz-termelsz. Ahhoz nagyon sok törődés kell, de megtérül egy idő múlva jócskán. Afk-ra pedig ott vannak a munkások és fishing. Le lehet minimalizálni a gamet a tálcára. Olyankor gépidőt alig eszik, csak 2 GB-t foglal a memóriából. Bármit lehet csinálni addig.

    Stílus kérdése.

    Azt mindig szem előtt kell tartani, hogy ez egy PvP game, akkor is ha még a community nem alkalmazkodott teljesen.

    [ Szerkesztve ]

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #107 üzenetére

    Van guide, de csak arra, hogy mi hogyan működik. Az már a te stratégiád, hogy hogyan alkalmazod.

    Pl fishing:

    Egyszerű módszer: Kereset kiegészítésként ott hagyod a gépet pár órára és az generál egy kis pénzmagot.

    Összetett módszer: Komplett manufaktúrát is ráépíthetsz. Fishing rod-okat legyártod, a szükséges anyagokat bányásztatod vagy magad szeded össze. A botot enchantolgatod és mivel a halászással romlik a durability, állandóan feljavítod új botok gyártásával. A végtermék vagyis a hal feldolgozás után trade pack-ba megy, amit tovább lehet passzolni egy kereskedelmi útvonalon, szekérrel.

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #111 üzenetére

    +1 kérdés: a játékban mindennek romlik a durabilityje? Tehát pl.: hajót lecraftolod és az egy idő után elveszik?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #112 üzenetére

    Majdnem mindennek romlik a durabililityje. Van ami javítható, van ami egyátalán nem. Még az ágy is elkopik, ha bele fekszel.

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #114 üzenetére

    A hajók romlanak. Állítólag nem lehet javítani, de a kovácsnál van ilyen néven opció, így a fene se tudja.A bútorok is kopnak, de nem nagyon vettem ezt észre ágynál eddig (se a shopos, se a questesnél). A craft itemek viszont ugyanúgy kopnak. Egy használat -1 durability és nem javíthatóak. A legprofibb alkimista labor is elhasználódik idővel.

    A CP költség megosztott. Amit egyiknél költesz az mindnél elérhető. A specializálódás több karakteren nem tudom járható-e. Egyszerre egy online csak, a többinek meg szar az energia regenerációja amíg offline vannak...

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #116 üzenetére

    "Amúgy az elég furcsa, hogy trial accounttal gyakorlatilag semmilyen limittel nem találkoztam, elég ritka az ilyen."
    Akkor / addig szokott így lenni, amíg nincsen publikus trial, hanem külön kulcs kell ahhoz is.

  • pokers

    senior tag

    válasz CactuS #119 üzenetére

    Valóban csak valós pénzért lehet petet venni, de most olvastam, ahhoz, hogy a valódi előnyét ki lehessen használni, ahhoz T3-as petet kellene "kitenyészteni", ami meg már egyből 36EUR :Y
    Sípot meg már valakinél láttam, hogy lehet rentelni, ha szükség lenne rá.
    Bútorból meg elég lesz nekem az is, amit majd egyszer craftolok magamnak :)

    Egyébként hogy lehet összetalálkozni ismerős játékosokkal, barátot felvenni?
    Pl. Cactus, megtaníthatnál pecázni, hamár itt nem lehet króm dubstát farmolni :C

    [ Szerkesztve ]

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #119 üzenetére

    "Trade útvonalakon is gondolkoztam, de azt olvastam, hogx pl: AAval szemben itt nem fix az ár. Ott is a vételi ár esett ha sokan adtak le, de alapvetően megvolt, hogy mit hova kell vinni. Itt állitólag nincs ilyen, mert mindig változik."

    Azért elég hasonló. A "pakkoknak" van ára és ezen felül van keresett/túlkinálat, valamint távolság bónusz. Ha sokat adnak el egy pakkból, akkor lemegy az ára (ez azt hiszem 80-120, vagy 80-130% közt mozog). EMellett ha messzire viszed és a pakk forrása kapcsolódik a célhoz, akkor távolsági bónuszt is kapsz. Ez nem tudom mennyi max. Én 55%-ot láttam már. Emellett van szerencsejáték opció. 5 energiáért próbálhatsz alkudozni. Ha bejön, akkor a meglévő pakkokat jobb áron el tudod adni. Ez nem tudom hogy működik, mert ötből egyszer se nyertem. HA a farmolás vagy vétel, vagy eladás helye nincs bekapcsolva a hálózatba, akkor az ár stabilan 30%.

    Sok AFK lehetőség van és kb korlátlan online farm ami még mindig hasznot termel. Botozni lehet talán, csak minek?

    A black spirit ad majd energy és CP elérési questet is. Ezek 500k és 5-7 milla közti aranyrudakat fognak adni. Adott szinten a bónusz elég nagy löket lesz. Nekem most 220 CP elérés és a 180 energy quest él...A "questline" kezdő questjeinek kisebbek az igénei (és rewardjai) persze...

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #116 üzenetére

    "Amúgy az elég furcsa, hogy trial accounttal gyakorlatilag semmilyen limittel nem találkoztam, elég ritka az ilyen."

    Nincs mit limitálni. 50-től kezdődik a játék, addigra van elég energy és cp is, bár nem feltétlen van egyenes arányosság. Ráadásul annyi rejtett content, tudás, küldetés stb. van, hogy azt lehetetlen kiismerni a trial alatt. Nagyon adatbázis sincs ezekről, mindig tud mondani valaki vagy valami új dolgot. Bár a rendszer alapjait könnyű megérteni még ha komplex is. Magába a játékba belerázódni nem kevés idő és ebbe bele játszik a fejlődési sebesség is. Nem akarom túlmisztifikálni, de szerintem hosszabb, mint a mai átlag MMO-ba.

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #123 üzenetére

    PvP-t nem kell még komolyan venni, előfordulhatnak kisebb villongások és vannak is. De 90%-ban békések a játékosok legalábbis nálunk. Nemrég heti küldetésből eső tárgy miatt ütögettem mobokat, átzúdult egy 3-as team előttem és elhúzták őket, kutyafuttában oda vetettek egy "sorry"-t a pull miatt.

  • pokers

    senior tag

    válasz CactuS #137 üzenetére

    Hát ja, engem is beszippantott :)
    Az elején csak a füst küldijeire koncentráltam, eljutottam a második fázisáig az altar impekig, ahol elértem a 20as szintet, ami meg majdnem kevés még hozzájuk, így az altar imp summon scrollt nem is használtam fel.
    Ezért visszatértem a városba és csinálom az "oktató küldiket", hogy miként működik az alapanyagok feldolgozása, munkaerő felvétel, kereskedelem. Még ezután szeretnék belefogni a halászatba, de előtte meg kellett néznem pár videót, hogy hogy működik, mert online nem jöttem rá a technikájára, a kapott pecabotom meg időközben elhasználódott.

    De mi az az AH?

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #137 üzenetére

    35% áfa hátránya. De szerintem anélkül is iszonyú deficites lenne, ha nem te gyártanád le. Mint pl az amity shopos cuccok, ha ott veszed magadnak 90k egy fegyver. Piacon 300-400k attól függ mi.

    Egyébként igen nincs idő fórumozni :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #137 üzenetére

    Egyébként guilden belül (vagy nem tudom itt minek hívják) sincs lehetőség tradelésre? Mert először azt gondoltam, hogy a hatalmas AH adó azért van, hogy inkább tömörüljenek az emberek guildbe és segítsék egymást / egymásnak gyártsanak, de ha ott se lehet semmit adni, akkor nem teljesen vágom mi ezzel a cél (illetve nyilván az, hogy AH kereskedelemmel ne lehessen meggazdagodni és így "f2p"-ben nyomulni).

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #144 üzenetére

    Ebbe minden alap dolog le van írva, aki nem ismerné, az Amity is. Nem hiánytalan, de nagyon sok info-t össze gyűjtöttek.

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #146 üzenetére

    Na ezért is jó egy Guild, az ilyen viselkedés akár háborút is indíthat :)

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #148 üzenetére

    A szabad pacik nemzetsége kint rója a vad rónák végtelenjét (vagy hegyi kecskeként a sziklákat). Normál esetben a PK elérhető. Aki alacsony szintű az nem normális. (azaz nem célpont). Ne aggódj, idővel kinövöd. Akkor majd az lesz, hogy látsz egy pacit, megpróbálod becserkészni és hátulról valaki egyhitel és elviszi. Sokkal jobb, ugyi? :C

    A jobb grind spotok őrzése baromság. Van 3 szerver és mindegyiken 10-10 (vagy 12?) channel. Egy guildben max 100 ember, egychannel váltás minimum 10-15 perc CD-s, Ha van egy "fő" helyük ahol vannak, akkor lehet, de kb semmit se tudnak bevédeni. Kis PvP generálásra jó lehet ha nem épp gyengéket csapnak le (ilyen gondolom nem nagyon van. A többség olyat üt aki nem tud érdemben visszatámadni, mert vagy alacsonyabb szintű, vagy soloban nyomul). De mégis hogy? Véded a "sausage spotot" miközben mások viszik az ogrét, Monastery és Hexe Sanctuaryt előled? A távok nagyok. Ha sokat markolnak, akkor simán csak összeszed valaki egy nagyobb csapatot és egyesével szétalázza a kisebb csoportokat. -XP a sok gyökérnek. Magasabb szinten egy halál simán lehet egy napi farm is. Csak hajrá!
    Vag ysimán switch channel azt' mehet a grind. Ha látsz valakit a korábbi agressziv guildből ott soloban és többen vagytok, akkro kinyírjátok. ha átjönnek, ti visszamentek. 10-15 perc míg utánad tudnak jönni. :C
    Meg irthatod a sok AFK pecást is ha van olyna balek aki a célguildből ezt nyomja és nem a városban élősködik a kis folyószakaszon.

    Guild: +1-3 szint összeszedhető guild bonsuzként fishingre, gatheringre például. vagy extra accuracy is. Az hasznos.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #150 üzenetére

    Lool... Nagyzol a noobium guild a szervereteken? Domináns akar lenni egy nem PvP szerveren? lol. Vicces csikók ezek. Nálunk van 400+ guild. EZek közül elég sok aktív PvP szinten is. Ha ilyen bevédegetéssel próbálkozna valaki hamar széttépnék szerintem. :DDD

    Guild alapításhoz (klán upgrade) lvl 50 karakter kell, meg 300k silver a kasszában. Lehet újat indítani, de az messze van még ha most kezdted. Be is társulhattok addig, Felvételnél azt hiszem nincs meg ez az 50-es korlát. Aztán ha váltani akartok, akkor megtehetitek ha nagyok lesztek (vagy leszel). Annyi fontos, hogy guildváltásnál a kilépés és új guildbe belépés közt 24 órának el kell telnie. Nincsenek hirtelen átpártolások és azonnali hátbadöfések más guild néven. Meg bekukkantás 10-20 guildbe naponta.

    edit: ez épp aktív téma nálam, mert a "social" guildünk feloszlott tegnap és tömörülünk a hardcore-abb másik guildünkbe. Ki lettem rúgva mint valami kis szaros... már a feloszló guildből. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #152 üzenetére

    Hm. Mikori ez az infó? Friss? Mert valami gebasz volt náluk 17 napja. Valamelyik gyökerebb admin lelépett, meg Kungen is??? Fene se olvas ennyit, de ez volt az első érdemi találatom. A youtube fiókot azóta megszűntették. No, meglesem twitch előzményekben...

    Több vár lesz és egynél többet nem igazán lehet megszerezni. Minimum még kettő (vagy több) guild nagyon meg fog erősödni. Jobb eséllyel inkább diplomatikusabb guildek szerzik meg a várakat akik több ember támogatását meg tudják szerezni. Akik jobb kapcsolatban lesznek más guildekkel is...

    Jé, én meg azt hittem azt a contract-os cucct én fizetem a guildnek. Lehet én kaptam a suskát? Kiléptetésnél kapsz pénzt, vagy fizetsz ha felrúgod a szerződést és te lépsz. De ez aprópénz aktív játéknál.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #154 üzenetére

    Ja. Ma WoW-ot streamel, 1-2 napos adagjában meg sivatag volt, tehát koreai vagy orosz szerveren volt. Ez a gyerek halott a szememben BDO oldalról :DDD
    Ja, meg arcoskodott vagy hivatkoztak rá, hogy naponta 50 milla silvert összeszed, amikor meg nem is volt full upgraded gruni setben és tucatszám kunyerálta a balekoktól az ajándékscrollokat (good deeds accessoryk abból jöhetnek). Hát ja. A korábbi redditen meg csak úgy a guildról volt, hogy az akkori (?) vezír kissé besokallt azt lelépett vag ymi. Meg hogy a válaszok alapján elég toxikus a közösség guilden belül is és szarba se veszik a tagokat. Bár ez lehet kamu, vagy azóta javult ha még életben vannak. Ha viszont kétnaponta (se) néz be ez a Kungen gyerek, akkor az elég komolytalan alak a guild szempontjából...

    decor item: ami tetszik. Az ágy az ágy. Mind adja a pénzes piacos bónuszt. Ha olyan hangulatod van és ez számít, akkor azonos setből minden, hogy adjon jó kis inferior bonust. Ha meg sok helyen van kéró és rugalmasabb akarsz lenni, akkor esetleg több ágyat. Aztán ott alszol max hatékonysággal ahol akarsz. Nem kell mindig visszamenni ugyanoda...
    A fő termelő házam veszett kicsi, de legalább közel van a piac. Ez volt szerintem az egyetlen szempont, Azóta se váltotrtam le. 10 méter mégis jobb mint 70-80 amikor ingázok valamiért...

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #14955008

    törölt tag

    válasz CactuS #158 üzenetére

    Kungen gyerek a streamelésből él, oda megy ahol több pénzt keres.

    Koyo még jó figura a BDO streamerek között szerintem, és ő funból játszik. KR szerverről jött át, ott volt guildmaster. Game alatt szoktam fülelni mit beszél. Sajnos nincs mindig fent a twitch-en.

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #164 üzenetére

    Ghillies suite (Treant Camouflage set). 32 ojró azt hiszem...

    A karbantartás meg 15:00 CEST-ug tart.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #164 üzenetére

    "De legalább van még pár órám kitalálni egy karakter nevet a Bladeremek."
    Bicskanyitogato, Penge, Akiskkesitenki, szurkapiszka. valami jobb ötlet esetleg? :DDD

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • pokers

    senior tag

    válasz CactuS #164 üzenetére

    A Musa és Maehwa classt nevezed Bladernek? Mert ezek érkeznek a mostani frissítéssel.

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #168 üzenetére

    "Én a questet fel tudtam venni, de azóta se találtam semmit..."
    Talán mert a tojáseső már előző karbantartásnál megszűnt. Jelezték is a múlt heti Patch notesban.
    A quest azért élt még, hogy akinek volt pár tojása az beválthassa a reward itemekre. Akinek maradt mára tojáskészlet az már csak enni tudja. Elég jó állítólag potion helyett. A life legalábbis. a többi buffokat is ad, csak abból nekem alig van.

    A Cherry fás event megy most. Minden "wild" gaz aminek random a dropja adhat cherry "famagot" (ami inkább palánta. miután elülteted már kisebb fa). Wild herb és a dry gaz adja. Ez alapból 10k silverért eladható, de jobban megéri megnöveszteni. beváltható decor itemre vagy használható buffként. Vagy eladható a végtermék 10k darabáron. Egy mag/palánta 10-13 darab itemet dob. Ha "Túlérett" vagy nagyon sérült akkro ötöt. Saját farmokon növeszthetőek (fence bérlés és használat contribution pontokból)

    Scroll bossok: Azt hiszem 50-től adja napi és heti szinten a black spirit, de lehet korábban is. A szörnyek soloban és kezdő csapattal tudnak kemények lenni, de worldbossokhoz képest nagyon könnyűek. A daily bossok kisebb értékű dropokat adnak. A nehezebb/nagyobb szintűek (heti scroll, vagy farmolt verziók?) dobhatnk liverto fegyvert is. Minden scroll boss ad hunter sealt. ez beváltható enchanthoz black stone-okra. Emellett aki idézi a bosst (akié a quest) az rewardként is kap 1-2 black stone-t és pár rng "boxot". Ezek random adnak beváltható anyagokat, black stonet és stabilan mind ad hunter sealt. Azt hiszem boss armort is dobhatnak, de nagyon alacsony rá az esély. A world/field boss verzióknál nagyobb az esély, de még igy se nagyon látni üzenetet hog yvalaki szerzett ilyesmit.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #175 üzenetére

    Ha totál WoW függő lennék, akkor könnyen lehet nem is tetszene, de a mai WoW inkább meh :) Csak azért játszok, mert ott van pár ismerős, plusz megszokás... Persze majd hosszú távon kérdés, hogy mennyire tud lekötni, alapvetően inkább PvE párti vagyok. Másik oldalról én MMO-kból a szintezést szeretem a legjobban, annak meg itt "sosincs" vége :) (WoW-al is az a legnagyobb bajom, hogy egy karakter felszintezése nem élmény, csak kínszenvedés. Mostani dungeon / raid kontent nagyon jó, de ahhoz meg az kell, hogy egy kötött időrendben játszon az ember és jelenleg külső és belső okokból se tudom ezt tartani. Innentől marad az LFD / LFR, na az meg nem egy nagy élmény)

    Amúgy az MMO-k játékmotorja általában nvidia (és intel) párti. Mondjuk valószínűleg egy FPS rajongó 120 fps-hez szokott player azt én beállításaimra azt mondaná, hogy játszhatatlanul szaggat :D (30 fps környéke) De szerintem MMO-hoz bőven elég :)

  • pokers

    senior tag

    válasz CactuS #194 üzenetére

    Az igen, jól tolod :C
    Én elb@sztam legalább 15 lasszót és még mindig nem jöttem rá hogy kell lejátszani a minigame-et :W :W Pedig néztem jutub videót, olvastam angol leírást, de mikor sikerül lefognom az ágaskodását (rapid szóközzel) és mennék közelebb cukrot adni neki, ott hiába tartom nyomva a szóközt és w-vel megyek, mindig fail a vége :W
    Ennyi pénzből inkább vettem volna egy beginner's lovat :F

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #200 üzenetére

    A guild kasszából kell finanszírozni a háborút, az meg szarásig van ha aktív a guild. A pontos költségeket nem tudom, de valahol korábban azt olvastam, hogy időfüggőő is, meg attól is fűgg elfogadja-e a másik fél. Nem vagyok vezír, hogy érintsen, így inkább tartózkodnék. Viszont a "caual" guildünkben volt egy háborúnk ami kb két hétig aktív volt. A kasszán igazán nem látszott hog ymegterhelne és kill se volt sok. Mondjuk sok kill se volt. Engem egyszer próbált az egyik szerencsétlen lecsapni miközben a quest NPC-vel társalogtam. Komótosan befejeztem, bekötötte a karakter a cipőfűzőjét, elmajszolt egy szendvicset aztán visszakézből úgy lekevert egy sallert, hogy a gyerek szerintem azóta se tért magához. Picit alacsony szintű lehetett... de lelkes. :C

    Annyi azért nagyobb és PvP aktívabb guildekben mindenképp megvan, hogy ha jön Kzarka, akkor mindenki békét köt mindenkivel hirtelen. Nem jó a Pk egy 1-300 fős masszában egy worldbossal az arcodban ami amúgy ha épp elé kerülsz simán egyhitel. A field bossoknál kicsit rugalmasabbak, de ott is sokan békét kötnek ha le akarják ölni. A potenciális előny nagyobb mint az ellenszenv és a PvP mánia. A legjobb fegyver... Mondjuk én csak hírből ismerem. Nekem egyik se dobott fegyvert pedig kellene. Bezzeg négyfős partyban a társam simán kifogta legutóbb is a liverto pakkot.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • pokers

    senior tag

    válasz CactuS #204 üzenetére

    Nekem is ezt jelenti, de még utalás szinten se jön le a szövegből, hogy eltűnik az unlock után a seal.
    Elrendeztem, megjelent a kis + jel a sarokba, rákattintottam, eltűnt a 3 seal és bekerült a reward az inventorymba.

    Tegnap a fórum teli volt erre vonatkozó kérdésekkel, de a központ b@szta megválaszolni :W :W
    Így sztem elég sokan beszopták a petet.

Új hozzászólás Aktív témák