Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • storm3

    senior tag

    válasz #14955008 #49 üzenetére

    PvP rendszer is olyan mint a Lineage2-ben? Mert akkor muszáj megvennem, évek óta keresek egy hasonló játékot ami olyan mint az L2(GFinal-ig).

    P.S:Van valami oldal,ahol tudnék venni trialt hozzá?

    [ Szerkesztve ]

    “There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #14955008 #73 üzenetére

    Gyanítom hasonlóan működik, mint WoW-ban ahogy game time-ot megcsinálják. Annak ugye fix ára van, amit a rendszer határoz meg. Ez az ára leegyszerűsítve pedig a következőképpen alakul (illetve kb. fél éve így volt, azóta lehet finomítottak rajta):
    - A rendszer bizonyos időközönként figyeli a kereslet / kínálat arányát. Mivel wow-ban csak berakni lehet dolgokat "venni akarok" táblát nem lehet kitenni (nem tudom ez BDO-ban hogy van), ezért ez nyilván azt jelenti, hogy van-e egyáltalán bent token, és ha van, akkor legutolsó vizsgálathoz képest nőt a számuk vagy csökkent. A vizsgálati időköz függ attól, hogy mennyire stabil a termék ára (mennyire nagyot változott legutóbb). Ha stabil, akkor ritkán (mondjuk 1 óránként) változik az ára, ha instabil, akkor 10-15 percenként
    - Ha vizsgálatkor a kereslet nagyobb, mint a kínálat, akkor elkezd nőni a token ára
    - Ha vizsgálatkor a kínálat nagyobb, mint a kereslet, akkor elkezd csökkeni a token ára
    - Mindkét esetben a változás nagysága függ attól, hogy mennyire nagy az eltérés a kereslet és kínálat között (sokkal jobban nő az ára ha egy token sincs bent, mint ha előző vizsgálatnál 90 token volt bent, mostaninál pedig 80)

    WoW-ban ráadásul ez úgy működik, hogy ha beraksz 50ezer goldért egy tokent, akkor ha azt tegyük fel csak 2 nap múlva veszik meg 30ezres áron, te akkor is 50ezret kapsz érte (igazság szerint a berakás pillanatában megkapod a goldot ha jól tudom, eddig csak vettem tokent). Persze ez fordítva is igaz, ha te még 30ezerért raktad be, de közben felment az ára 50ezerre, akkor is csak 30ezret kapsz érte (nyilván hosszú távon ez kiátlagolódik).

  • tyielow

    aktív tag

    válasz #14955008 #73 üzenetére

    hát igen, tegnap megtapasztaltam (eddig fel se tűnt)
    3 db shadow gem-et tettem be. a 600.000 silvernél ez már több, mint 200.000... csak puszira elviszi a rendszer :O
    van direkt trade? mert trade channelt sem láttam még nagyon.

    YouTube: toty1ka

  • mikromanus

    veterán

    válasz #14955008 #87 üzenetére

    Semmi se kötelező. Ugyan kényelmes a +150 fontnyi teherbírás, de anélkül is lehet játszani. Hasznos a 8 euróért +8 hely az inventoryban, de szerezhetsz napi belépéssel a loyalty-ért is pár helyet és rengeteg questes extra hely is szerezhető. Városokban se elérhetetlen a több tucatnyi hely. Ha AKARSZ, akkor persze tudsz fizetni. Nem kötelező, de lehet. Én az elején adtam többet. Elégnek tűnik a kezdőpakk is. Pár extrát még ki se használtam... mert nem értem még el odáig a nagy grindben hogy értelmezzem jó-e valamire, helyfoglalónak meg nem váltottam ki. . :C

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz #14955008 #91 üzenetére

    Ja. VAn hatása. A kis karakterek emiatt nagyon fogják szégyelni magukat milyen kis jelentéktelenek. Amúgy semmi hatása. A Max energy keret azonos lesz és közös a contribution. Ugyanazokat a town storage-ket használják. Kb ennyi.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #14955008 #106 üzenetére

    "Azt mindig szem előtt kell tartani, hogy ez egy PvP game, akkor is ha még a community nem alkalmazkodott teljesen."
    Néha azért a sandbox játékokat a közösség nem úgy használja, ahogy a fejlesztők kitalálták :) Ott az EVE Online, ami nyugaton azért elég kemény PVP-t jelent, főleg null secben (ahol teljesen szabad a PVP), erre az ázsiai szerveren mindenki szövetséget kötött egymással, és szép nyugisan elfarmolgatnak, gyakorlatilag 0 PVP mellett :)

    Azért én remélem, hogy kis szinten marad hasonló a helyzet, jó lenne egy jó kis farmolós, nehezen felszintezős MMO. WoW-al is az a fő bajom mostanában, hogy igazából a lvl1-max. szint teljesen elhanyagolt és megnyomorított terület. Egy dolog hogy ha az ember nekifekszik, pár nap alatt fel lehet húzni egy karaktert, de mivel két questtől megvan a szint (főleg 1-80 között) ezért az egész abból áll, hogy odamegy valahova az ember, leüt 5 mobot, aztán megy a következő helyre, és az utazás több idő, mint a tényleges fejlődés. Vagy lehet folyamatos instázással fejlődni, ami szerintem nagyon unalmas, ráadásul az MMO lényegét jelentő világból semmit se lát az ember.
    Viszont ha lvl45-től minden második mozdulatra lecsap valaki, akkor ugye megint nem egy élmény fejlődni... az nem baj ha a legjobb helyekért harc van, max az ember elkerüli azokat (mint L2-ben).

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #113 üzenetére

    Azért az item shopos ágy remélem, hogy javítható. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #124 üzenetére

    Igazából ez valahol dicséretes, mert az is jelenti, hogy van tartalom a játékban, nincs mit rejtegetni.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • pokers

    senior tag

    válasz #14955008 #139 üzenetére

    Erről jut eszembe!
    Valaki elmagyarázhatná ezt az Amity gainig minigame működését, mert igaz elolvastam angolul, de sokkal okosabb nem lettem, fogalmam nincs mit kell csinálni :(((

    [ Szerkesztve ]

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #142 üzenetére

    Hm, ez pontosan hogyan is működik? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #147 üzenetére

    Hát igen, bár igazából nem kéne ehhez guild, csak szabad PK, ilyen esetben gond nélkül leütném a delikvenst. Azert később csak összejött egy paci, bár lvl1, ráadásul nem is kanca, de élménynek jó volt.

    Chaten olvastam tegnap, hogy Kungenékat szidják, mint a bokrot (Nihilum), amin csodálkoztam is. Diablo 3-ban is abból állt a streamje anno, hogy folyamatosan kunyerálta a matikat a crafthoz, itt meg azt nem lehet (már D3ba se). Állitólag ők a legnagyobb guild a realmen és folyamatosan őrzik a legjobb grind spotokat.

    Mondjuk kis beszélgetés után kiderült az, amit sejtettem: az történt, hogy X csapat ölte a mobokat, Y meg odament és belenyúlt a körbe kérdés és köszönés nélkül, aztán ledarálták. Y erre elkezdte szidni public chaten Xet, meg az ő guildjüket. L2ben is ez volt, a legjobb spotok vagy lehetetlen időben voltak szabadok, vagy nagy csapattal kellett befoglalni. Ha nem ment, akkor maradtak a tescosabb spotok.

    A leírás amit küldtél az tök jó, csak nincs benne a guildről infó, legalábbis én nem találtam. Kisebb létszámú társaság esetén is megérné guildet csinálni a klánból? Vagy inkább próbáljunk valami nagyobb semiHC/casual guildbe beolvadni?

    Hétvégén egyébként megtapasztaltuk, hogy ez a mindenki magának gyárt mindent azért tud szar is lenni. AAban fel tudtuk osztani, hogy ki mit húzzon fel és gyorsabban haladtunk. Láttam mást is érdekelt a kérdés, benne volt a dev kérdésekben, ott azt mondták, hogy előbb helyreteszik az EU tartalmat, aztán újragondolják a trade szükségességét.

    Azért az sokat elmond a játékról, hogy 1 hete toljuk, de még nem grindoltunk együtt. Közös pecázások voltak, de annyi dolog van, hogy arra még nem jutott idő. (Mondjuk annyira nem bánom, várom a bladert szerdán, csak annyit remélek, hogy nem leszek béna vele. :B )

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz #14955008 #177 üzenetére

    Ha növényeket szedegetsz (gathering), akkor ezek közt vannak "nevesített" növények. Ezek többnyire farmokon/ültetvényeken nőnek (tulipán, krumpli), de van pár vadon növő fajta is (cotton, sunrise herb, aloe).
    Ezeknek mindig ugyanaz a "kimenete". Csak az a növény amit a neve is jelez. Már ha megvan a munkaeszköz. Ha nem használod a sarlót (hoe), akkor alacsony minőségű random itemek esnek. Ez lehet wild grass vagy weed. A nevesített növényeken vannak rare dropok is. Ez lehet trade pack (minden növényből eshet. Kis bogárka. Azt hiszem vörös festéket nyernek ki belőle), vagy gyümölcs (fruit of...). A gyümölcs fajtája elvileg növényfüggő, de estek nem növényhez tartozó fajták is korábban.

    A vadon növő növények nagyja viszont "wild herb". Ezek adhatnak 6-8 féle virágot, vagy gyógynövényt. Esetleg wild grass-t is. A rare drop vagy a trade pack-ként eladható bogár, vagy a mostani event cherry palánta/mag. Korábban estek fruit-ok is, de ezek mostanra teljesen eltűntek. Ez vagy nerf, vagy a korábbi állapot volt bug és javították.
    Vannak még mindenféle bokrok, meg elvadult növények. ezek wild grasst, vagy weeds-et adnak és nem kell hozzá speciális munkaeszköz. A begyűjtése is gyorsabb. Csak stabilan kicsi az értéke annak ami eshet. Ezek a növények ilyen néven futnak: Bush, Thicket, Dry Thicket, Fruit tree

    Ami a mostani event itemet adja (kb 1/25-1/30 eséllyel):
    Wild herb
    Dry Thicket
    Desert Herb

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz #14955008 #247 üzenetére

    Hát a Musa/Maehwa esetén nem tudom mennyire az. De igazából az jobban aggaszt, hogy mást se olvasok a chaten, csak, hogy melyik class mennyire gyenge. Pl.: a 2 blader kasztra azt mondják, hogy egy vicc az eredetihez képest és nagyon gyengék PvPben. A tamer petje 50 felett nem skálázódik és hasonlók. A ninja tolódik, mert a KR verzióban nem elégedettek a class teljesítményével és inkább megvárják, míg ott kijavítják.

    Ha PvPzni akarok bármilyen formában, akkor ezek szerint marad a kettő ranged mágus vagy az íjász...

    Mondjuk a legjobb szöveg amit olvastam a devektől az ez volt:

    Randomized leveling stats when you level up. Unfortunately we came across this detail ourselves last week in a forum discussion. We were not aware of this feature and we are quite surprised ourselves. We have no information how it works ourselves. We believe that with every level up there is a certain threshold of possible enhancements or stats similar to the horses but that is all we know. The developers didn’t really us tell us about it. It was previously detected on Korean servers as well and the players were not happy about it. At the end of the day it is a competitive game and players are suppose to battle on even grounds. It is something we are addressing on the long run and discussing with the developers.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • tyielow

    aktív tag

    válasz #14955008 #254 üzenetére

    Igazad van, teljes mértékben. Biztos, hogy én is rákérdeztem olyanra, ami valahol fent lapul a neten leírásban. Még ha angol is :B

    YouTube: toty1ka

  • #14955008

    törölt tag

    válasz #14955008 #262 üzenetére

    Mindemellett szerintem a szükséges tárgyak kigyűjtése hardcorabb dolog, mint a kari szintjének kimaxolása. Ha magadnak ütögeted ki, az eszement grindelés ugyanazon a helyen. Ha veszed piacon az pedig iszonyú időigényes mellék szakmák bevételének az összege. A kettő keverése a leghatékonyabb ofc, de arra a világ összes ideje nem elég :) És akkor még erre ráépülnek a klános elfoglaltságok. Azon túl napi, heti stb. feladtatok, tokenek, relic, spellbook stb. gyűjtése.

  • mikromanus

    veterán

    válasz #14955008 #262 üzenetére

    Nem,nem lehet. Az is csak 8% és nem stackelődik. Amúgy is 30 perc CD-je van. Lvl 50 talán megvan 16-25 óra alatt ha csak dara megy szörnyeknél és már ismeri valaki a játékot(+ van már felszerelése. Az itemeken nincs lvl korlát). Az 57 meg miért lenen béármilyen "Cap"? Lvl 60-ig úgy tűnik most el lehet jutni azért. 56+4 szint. Eddig még jön a legizmosabb szörnyekből xp. 60 feeltt már nem, vagy alig valami. De se az 55, se az 56, se az 57 nem "lazán megvan pár óra alatt" kategória. Ez masszív run akár hetekig is.

    Az energy és CP külön szinteződik és "carebear" dolog. Nem feltétlen szükséges sokat vesződni vele. El lehet lenni sima szörnyirtással is. Esetleg olyan helyen ahol eshet értékes item is (ogre nyaklánc, MArk of Shadow, Witch's earring pl). Elég messzire lehet jutni az Ah-ból kinyert erőforrásokkal is, azaz úgy ha bárhonnan sok silvert szerzel. Arra meg jó a hent...

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    válasz #14955008 #265 üzenetére

    AZért gyakoribb a ring és earring drop. Az az egyik legjobb jövedelemforrás most. Mondjuk én hanyagolom. Egy-két Hexe kör a questre, aztán most sok más nem megy ott. Abandoned monasteryben és Hexe sanctuaryban a questekre kapott itemekből meg kiválthatsz egy witch's earring, vagy mark of shadow szintű accessoryt. Upgrade-ben picit gyengébbek, de ha már van anynid hogy a drop ring és earringeket enchantold, akkor már nagyon megy a szekér. Addig meg ezek a könnyen szerezhető itemek "BiS" kategória. Mire meglett volna a második lvl 3 reward earringem addigra elkezdett esni a witch earring is. 5 perc alatt kettő. Akkor még ritkább volt. Azóta esett még 3. Mark of shadow mondjuk ritkább nekem, de lehet csak mert nagyobbat ütnek a szörnyek és azt kevesebbet farmoltam (kettő esett eddig).
    6-8 különböző helyszínt végigirtani annyira azért nem monoton. Kikapcsolódásként mehetsz crimson battlefield-re... ;)

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Új hozzászólás Aktív témák