Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #14955008 #73 üzenetére

    Gyanítom hasonlóan működik, mint WoW-ban ahogy game time-ot megcsinálják. Annak ugye fix ára van, amit a rendszer határoz meg. Ez az ára leegyszerűsítve pedig a következőképpen alakul (illetve kb. fél éve így volt, azóta lehet finomítottak rajta):
    - A rendszer bizonyos időközönként figyeli a kereslet / kínálat arányát. Mivel wow-ban csak berakni lehet dolgokat "venni akarok" táblát nem lehet kitenni (nem tudom ez BDO-ban hogy van), ezért ez nyilván azt jelenti, hogy van-e egyáltalán bent token, és ha van, akkor legutolsó vizsgálathoz képest nőt a számuk vagy csökkent. A vizsgálati időköz függ attól, hogy mennyire stabil a termék ára (mennyire nagyot változott legutóbb). Ha stabil, akkor ritkán (mondjuk 1 óránként) változik az ára, ha instabil, akkor 10-15 percenként
    - Ha vizsgálatkor a kereslet nagyobb, mint a kínálat, akkor elkezd nőni a token ára
    - Ha vizsgálatkor a kínálat nagyobb, mint a kereslet, akkor elkezd csökkeni a token ára
    - Mindkét esetben a változás nagysága függ attól, hogy mennyire nagy az eltérés a kereslet és kínálat között (sokkal jobban nő az ára ha egy token sincs bent, mint ha előző vizsgálatnál 90 token volt bent, mostaninál pedig 80)

    WoW-ban ráadásul ez úgy működik, hogy ha beraksz 50ezer goldért egy tokent, akkor ha azt tegyük fel csak 2 nap múlva veszik meg 30ezres áron, te akkor is 50ezret kapsz érte (igazság szerint a berakás pillanatában megkapod a goldot ha jól tudom, eddig csak vettem tokent). Persze ez fordítva is igaz, ha te még 30ezerért raktad be, de közben felment az ára 50ezerre, akkor is csak 30ezret kapsz érte (nyilván hosszú távon ez kiátlagolódik).

  • tyielow

    aktív tag

    válasz #14955008 #73 üzenetére

    hát igen, tegnap megtapasztaltam (eddig fel se tűnt)
    3 db shadow gem-et tettem be. a 600.000 silvernél ez már több, mint 200.000... csak puszira elviszi a rendszer :O
    van direkt trade? mert trade channelt sem láttam még nagyon.

    YouTube: toty1ka

Új hozzászólás Aktív témák