Új hozzászólás Aktív témák

  • bolbatiku

    tag

    válasz op9 #5451 üzenetére

    "Esetleg van valami open source program, amiben meg lehetne azt is csinálni, mintha a bitaddress -> Brain Wallet-jén saját szövegből generáltatok bitcoin key-eket, majd erre a szövegre adok meg egy saját BIP38-as kódolást (esetleg QR-t is készít hozzá)?"

    Tudtommal nincs de nekem is hiányzik, ha találsz majd szólhatnál, köszi :)
    Nekem is az a bajom vele hogy csak generált címet lehet bekódolni vele, sajátot nem.

    Esetleg megpróbálhatod lefényképezni a QR-t meg a kódot a nyomtatás helyett, de ki kell próbálni párat hogy sikerül-e beimportálni róla a priv kulcsot (a fényképezőgép kijelzőjén megjelenített QR-t szkennelni a PC-vel, ha nem megy akkor még mindig ott a priv key képe amit kézzel is be tudsz írni).
    Ja és 1 backup még nem backup.

    Másik manuális módszer az Electrum 128 bites seedje (12db angol szó), vagy az Armory 256 bitje (36db 4 betűs szó, csupa kis betű az angol ABC-ből).

    A seed ismeretében minden címedhez megkapod a priv kulcsot, szóval elég ennyit kőbe vésni hogy aztán minden címedhez hozzáférj, nem kell mind a tíz millió címet felírni. A Brainwallet.org is tud importálni ilyen seedeket.

    BIP38-al én is nyugodtabb lennék de még nem terjedt el eléggé vagy csak én nem tudok róla.

Új hozzászólás Aktív témák