Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás9x

    őstag

    válasz Benji77 #4377 üzenetére

    Mondtam nem veszekedni akarok, de oké, rengeteg kókány gépet javítok és 90%-a rámelegített "szar" 1-től 1-ig majdnem mind (kivéve 1-2 szénné égetett) saját gpu-val üzemel azóta is. Chip fáradás, más néven tervezett elavulás, nem magától megy tönkre, egy szilícium ostyának rendeltetés szerü értékek, és használat közben kb 100-150 évig kellene üzemelnie nonstop, hogy meghibásodjon, ezért is kell máshol keresni a hibát, az elektro tanárom nem hiába verte a fejünkbe, hogy "valami miatt ment tönkre, nem elég a biztosítékot cserélni, ki kell mindent mérni a biztonság kedvéért" Nem hiába üzemelnek +/- 5-10% os pontossággal azok a regulátorok amik a notikban vannak...

    Erre csak a saját gépemet tudom példának hozni amit nap mint nap használtam, megjárt nem 1 szervizet még régebben mindenhol chip cserét mondtak, mert kuka és kimérték, még adatlapot is kaptam róla, majd megvettem a szitakészletemet újra reballoztam, nem sikerült... a kártya a fiókba került, majd egy ismerősömnek ajándékoztam aki másnap hívott telefonon, hogy nem kell a kártyám vissza? mondom miért? hibás.. ő megcsinálta LM939 0,2v-al adott kevesebb feszültséget ezért nem indult el. Azóta mérek szinte mindent. És 10 notiból 7 nek csak ennyi baja van nem megfelelő a tápellátása. az Ominózus kártya kb 3 éve megy nonstop, ez tényleges napi 18-20 óra visszavett magfeszültséggel, emelt órajelekkel per pill egy fotósnál, mert fél éve eladtam. Én nem hiszek a mesékben.

    Kocska89: Vannak iszonyat rossz szériák pl.: Nforce4 (nekem eddig vele gyűlt meg legjobban a bajom) de ettől még nem kell mindent azonnal leírni. ha 1-2 GPU defektes lesz a rossz hibaarány miatt, vagy a szakszerűtlen használat ( A gyári garancia a GPU esetében 90 fok alatti üzemhőmérsékletre érvényes csak, amit a mostani gépeknél használt hűtéssel nem lehet garantálni, csakis tiszta állapotban (Asus K50AB) ) miatt.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/@kisstontour

Új hozzászólás Aktív témák