Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz yohnsee #17386 üzenetére

    Éppen nemrég újítottam be egy labortápot, véleményem szerint nem is a leggagyibbat és nagyon szeretem. Főleg laptopok és egyéb elektronikai eszközök tesztelésére használom: [link]

    0-30V, 0-5A

    Szinte mindenre elég, amire szükségem lehet.

    Ezen felül van FullHD mikroszkópom is amit szintén sűrűn használok és ami nagyon sokszor segített már a hibakeresés és a munkáim során. Az elengedhetetlen forrasztó/hőlégfúvó állomás is itt az asztalon mellettem. Érdekel az elektronika, de sajnos nem ez a szakmám, viszont amikor szabadidőm engedi, akkor nagyon sok Youtube oktató videót nézek a témában és próbálom bővíteni az ismereteimet, hogy az alap problémákat meg tudjam oldani itthon egyedül is.

    Buta kérdés, de hogyan derítetted ki, hogy a szóban forgó IC az a RT8249C? Mert ugye Google keresés az első a feliratok alapján, de az nem adott találatot sajnos. Aztán próbáltam schematics-et keresni a laphoz, de csak a rev 2.0-hoz találtam és bár ott szerintem rábukkantam a megfelelő alkatrészre, de teljesen más eredményt kaptam a boardview-ben talált infók alapján.

    Le tudom kapni szerintem az IC-t, ha zárlatos, akkor rendelek egy RT8249C-t, felrakom helyette és meg is vagyok ha nincs más gond?

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák