Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Y72 #20 üzenetére

    Ez, hogy kinek, mi átláthatatlan, meglehetősen szubjektív dolog. Egy bizonyos bonyolultsági szint fölött minden tanulást, megszokást igényel.

    Ezen a track összehasonlításon nem tudom mit értesz. A nyomvonalat szeretnéd összehasonlítani? Ilyet tényleg nem tud a rendszer, de akkor őszintén érdekelne, hogy melyik másik tudja. Egy dolgot adok. A TCX / GPX export fájóan hiányzik a telefonos app-nól.
    Mivel azonban az ilyet (útvonal tervezés, track-ek "analizálása) - én legalábbis - PC-n csinálom, ezért számomra nem gond, de mint írtam, ezt "adom".

    Pontosság: partalan lenne a vita, ha azt mondanám, hogy nincs igazad, mert nem tudnám bizonyítani az állításomat, ahogy te sem a sajátodat. Azért a Garmin-ok mindenképp a pontosabb órák közé tartoznak. Náluk is van jobban, és kevésbé jól sikerült modellek (ilyen szempontból is).
    " ... vo2 max csak parasztvakítás." - ezt viszont (mégis) cáfolnám. Ha valaki jól, és rendesen használja, akkor nagyon-nagyon közeli értéket lehet vele mérni. Ezzel kapcsolatban nem egy YT-s review-t láttam. Erre mondhatod azt, hogy kamu, meg (le)fizetett emberek, csak akkor mellé kellene tegyél egy saját VO2 Max mérést. Esetleg van ilyened?
    Nem vagyok szakértő (→ tévedés jogát fenntartom), de azért csak ott működik, mert normális esetben is futással mérik a VO2 Max-ot. Szóval ne várd azt, hogy majd teniszezés vagy úszás közben mér majd neked az óra VO2 Max-ot.

    "Egy dologra jó a garmin ... " - szerintem többre, de tiszteletdben tartom a véleményed :R

    " ... nem ér egy óra 260k-t." - na, ezen megint nem fogunk összeveszni. Ha olvastad az itteni korábbi hozzászólásaimat, akkor láthattad, hogy ettől az új verziótól és az árától én sem vagyok elragadtatva. Vagyis egy 255 Music-ot, - pláne a "simát", - 100× jobb vételnek (úgy, hogy azok sem épp olcsó órák) tartom.

  • mytrashsamu

    csendes tag

    válasz Y72 #20 üzenetére

    "2. gpx-et feltölteni egy órára még mindig macera: telefonról nem lehet, csak pc-s böngészőből"
    Haaat. Ez azert mar nem igy van.
    En pl. megcsinalom a Galaxy S6 tab-omon az utvonalat ( mivel itt az adott terkepet jobban latom, mint a telon), utana elmentem GPX file-kent. Utana atkuldöm a telora ( S10e) ahol pedig a file megynyitasanal a Garmin Connect-et valasztom.
    Ezek utan problema nelkul kuldhetö a telorol az orara az utvonal.
    Szoval semmi szukseg a PC-re, azok az idök mar elmultak. ;-p

    Ugyanakkor a Garmin ( nalam 6 S pro ) alvasi, pulzus , terheltsegi szint, stb adatai, es javaslatai elmaradnak a Polar Vantage V2-tol, hiaba is kinal sok mas csillivilli fícsört ( maps, payment, music) ...
    Es mondom ezt ugy , hogy 4 hete a bal kezemen a Garmin van, a jobbon pedig a Polar, kivancsisagbol, illetve a Garmin extra ficsörei miatt kisse " elhajlottam" , atmenetileg.
    Szovall all rounder-kent Garmin, de komoly felkeszuleshez Polar - szerintem....

    [ Szerkesztve ]

  • Bazsi84

    tag

    válasz Y72 #20 üzenetére

    Locusban megtervezem az utvonalat,kiexportalom,majd feltoltom a garmin app-ba.es ennyi.semmi szukseg pc-re csak kis utanajarasra 🙂

  • anrb

    aktív tag

    válasz Y72 #20 üzenetére

    Az a helyzet, hogy az összes normális elemzést nyújtó cég elindult a havidíjas szolgáltatás irányába. A Garmin és a Polar még nem, ők "vasat" adnak el. Nekem is káosznak tűnik a Garmin Connect, de leginkább a használhatatlan diagramok miatt zavar. Emiatt ragaszkodom még a Polar Flow-hoz. De igazából egy ingyenes Runalyze is kiváltaná.
    A Training Readiness szerintem tök hasznos dolog, feltéve, hogy a bemeneti adatok jók. Namost a Garmin (FirstBeat) alvási algoritmusa nem érzékel szundit és az intervallumot előre kell definiálni. Plusz közelség érzékelő híján az asztalra rakott, stb. órán is alvást mér. Ha kiesel az intervallumból (pl. több műszakban dolgozol), akkor használhatatlan az alvás -> rossz lesz minden származtatott adat (pl. Recovery, Training Readiness).
    A Vo2Max szerintem nagyjából pontos, és van biciklizéshez is.
    A Body Battery-vel kapcsolatban egyetértek. Nagyon furcsa, valótlan dolgokat mért nekem.
    Az árazással viszont gondok lesznek, egyre nagyobb szeletet hasít ki a Apple a tortából.

Új hozzászólás Aktív témák