Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz #72042496 #8 üzenetére

    Egyszerűen sose jó ideig nem fogja az OLED azt hozni, amit a MIP-es tud. És akkor ott van az olvashatóság. Egyrészt ugye egy MIP-es az tényleg always on nem pedig ilyen "néha" always on. Nappal, ill. normális vényviszonyok mellett sokkal jobban olvasható (töredék energiával megtáplálva).
    Ezt a két képet épp ma mentettem ki egy YT-s bemutatóból (255 vs. 265)

    Itt még OK, sőt, szemnek szebb az AMOLED (jobbra), de ...

    ... kicsit döntve már nagyon más a "leányzó fekvése". És akkor a tűző napról nem is beszéltünk. Én spec. nagyon nem aggódok, mert most vettem nemrég egy 255 Music-ot, és elnézve az utódot (?) picit sem remegett meg a kezem.
    Ahhoz képest, hogy mekkora ugrás volt a 255 a 245-höz képest, itt szinte semmi sem történt. Úgy lett jóval drágább az óra, hogy nem tud igazán többet (255 vs. 265) viszont mivel megszűnt a "sima" és most már a 265-ből gyakorlatilag csak Music van, ezért mégis jóval (listaár - ld. link - 100$ pluszba).

    Nagyon remélem, hogy a Garmin - sok más gyártót követve - nem fogja teljesen dobni a MIP-et (szvsz. legyen ez is, az is) ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Y72 #10 üzenetére

    " ... sem tökéletes sportoláshoz ... " - én ki merem jelenteni, hogy a MIP-es kijelző az. Ratyik rajta a színek? Pont nem érdekel (nem kéne, hogy érdekes legyen). Itt a színek arra kellenek, hogy az egyes információk jól olvashatóak legyenek és elkülönüljenek. Nincs szükség csini átmenetekre, áttűnésekre. Némi képzavarral élve, mintha egy Jeep (Wrangler) Rubicon kérnéd számon a valódi bőrbelső vagy a Burmester hifi hiányát. El kell dönteni, hogy kinek mi kell, de kategóriákat nem lenne szabad összemosni, mert abból - jó eséllyel - csak egy semmire sem jó sz@r lesz. AMOLED-nél ugye a beégéssel is lehet számolni ...

    #11 Balika911
    "Garminban nem használtam OLED ... " - én sem, és nem is fogok, mert volt AMOLED-es órám és tudom milyen pusztító volt tűző napon a kajakban használni. Mindig "ébreszteni" kellett (gombnyomás), sz@rul láttam, de cserébe merült mint a nyeletlen fejsze, mert csutkára tekerte a fényerőt. Szóval kössz, nem!
    " ... így is annyi modell van, mint a pelyva." - ezt a Garmin-os mércével nagyon korai frissítést nem is értem. És mondom pláne úgy, hogy az FR szériához nyúltak így hozzá. Hozták vona ki Vivoactive-ként kicsit csinibb házba, az érhető lett volna (ugye a 4-es már vagy "100 éves").

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Rigormortiis #15 üzenetére

    Ahogy _csocso_ is írja, nem érdemes összehasonlítani a kettőt, mert nem egy liga. Nem azt állítom, hogy az egyik jobb, mint a másik, hanem, hogy teljesen más célközönség.
    A GW5 egy WearOS-es óra. Rengeteg alkalmazással, de egy átlag Garmin-hoz képest (ezt kezdik most szépen rontani az AMOLED-el ...) szerény üzemidővel. A Garmin-ok esetén egyébként a mögöttes tudást, ökoszisztémát, és a mért adatokat nagyon profi módon analizáló rendszert kell megfizetni. Érdemes megnézni egy-két tesztet a YT-n.

    #16 browned
    Félő, hogy elcseszik ez a termékvonalat. Félreértés ne essék! Ha valakinek AMOLED kell, mert a 64K színes kijelzőben szeretne gyönyörködni naphosszat, ám legyen. De erre ott van pl. a Venu 2-es, vagy lehetett volna kihozni egy új Vivoactive-ot is AMOLED-el. Erre a Forerunner-be teszik bele. Lehet rossz a párhuzam, de hasonlót éreztem anno, mikor a Ford kihozta a villanyosított Mustang-ot ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Y72 #20 üzenetére

    Ez, hogy kinek, mi átláthatatlan, meglehetősen szubjektív dolog. Egy bizonyos bonyolultsági szint fölött minden tanulást, megszokást igényel.

    Ezen a track összehasonlításon nem tudom mit értesz. A nyomvonalat szeretnéd összehasonlítani? Ilyet tényleg nem tud a rendszer, de akkor őszintén érdekelne, hogy melyik másik tudja. Egy dolgot adok. A TCX / GPX export fájóan hiányzik a telefonos app-nól.
    Mivel azonban az ilyet (útvonal tervezés, track-ek "analizálása) - én legalábbis - PC-n csinálom, ezért számomra nem gond, de mint írtam, ezt "adom".

    Pontosság: partalan lenne a vita, ha azt mondanám, hogy nincs igazad, mert nem tudnám bizonyítani az állításomat, ahogy te sem a sajátodat. Azért a Garmin-ok mindenképp a pontosabb órák közé tartoznak. Náluk is van jobban, és kevésbé jól sikerült modellek (ilyen szempontból is).
    " ... vo2 max csak parasztvakítás." - ezt viszont (mégis) cáfolnám. Ha valaki jól, és rendesen használja, akkor nagyon-nagyon közeli értéket lehet vele mérni. Ezzel kapcsolatban nem egy YT-s review-t láttam. Erre mondhatod azt, hogy kamu, meg (le)fizetett emberek, csak akkor mellé kellene tegyél egy saját VO2 Max mérést. Esetleg van ilyened?
    Nem vagyok szakértő (→ tévedés jogát fenntartom), de azért csak ott működik, mert normális esetben is futással mérik a VO2 Max-ot. Szóval ne várd azt, hogy majd teniszezés vagy úszás közben mér majd neked az óra VO2 Max-ot.

    "Egy dologra jó a garmin ... " - szerintem többre, de tiszteletdben tartom a véleményed :R

    " ... nem ér egy óra 260k-t." - na, ezen megint nem fogunk összeveszni. Ha olvastad az itteni korábbi hozzászólásaimat, akkor láthattad, hogy ettől az új verziótól és az árától én sem vagyok elragadtatva. Vagyis egy 255 Music-ot, - pláne a "simát", - 100× jobb vételnek (úgy, hogy azok sem épp olcsó órák) tartom.

Új hozzászólás Aktív témák