Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    félisten

    válasz Shadowguard #244 üzenetére

    Tegnap örültem, hogy végre van Battlemasterem, ki lehet kukázni a lézeres-PPCs Stalkert, de marad. Megint ott vagyok, mint a Banshee-val. Papíron megvan a szabad slot, elvileg rá tudom pakolni, amit szeretnék, de kevesebb a szabad tonna.

    A Battlemaster rákfenéje ugyan az, mint a Banshee-nak. Gyorsabb, mint a többi Assault (4-et lépnek 3 helyett), csak ennek az az ára, hogy rohadt nehéz lesz a reaktoruk, ami kevés szabadon gazdálkodható tonnát jelent. Emiatt viszont kb. értelmezhetettlenek, ha csak nem olyan feladatot szabsz rájuk, amelynél előnyt jelent a relatív gyorsaságuk, ami ugye azt jelentené, hogy közép- és rövidtávú fegyvereket raksz rájuk, esetleg dedikáltan a közelharcra mész. Ha PPC, LRM, Large Laser, AC/10 v. AC/5 felszerelést raksz rájuk, szembesülsz azzal, hogy egy Heavy Mech ugyanezt tudja. Azt pedig 10%-al nehezebb eltalálni. Akkor mi értelme is van ezeknek a Mech-eknek? Nos, ha hagyományos Assault Mech-ként kezeled őket, semmi....

    Én továbbra sem értem, hogy miért erőlteted a Stalkert, a játék sacc per kábé legélhetőbb Assault családja a Highlinder trió. A 732B-ből ugye csak egy jön szembe, de abból, ha akarsz, csinálhatsz 2x AC/10-es, esetleg 2x AC/20-as gépágyús Mech-et, utóbbi közelharci szeletelő (de erre a King Crab is jó), előbbi meg egy jó PPC-boat alternatíva a Desert / Lunar / Martian pályákra. A 733 a legjobb LRM-boat, rakhatsz rá 4x LRM-15-öt és TTS-t, vagy 2x LRM-20 és 2x LRM-15 kombót is, a maradék tonnából a páncélzat és lőszermennyiség között egyensúlyozhatsz. Vagy az egyikből csinálhatsz Gauss Rifle + 2x LRM-20 tűztámogat Mech-et (és a 732B-t felszabadítod a 2x AC/10-es felállásra). Végül a 733P ideális PPC vagy Large Laser boat-nak. 3x PPC vagy 4x Large Laser felállással, csak ezek Desert / Lunar / Martian pályára nem valóak.

    Imádom az Awesome-okat, de épp most szereltem le kettőt, egy 8Q-t meghagytam Dual Heat Sink-ekkel 3x PPC felállásban, meg egy 8T-t 2x LRM-20 + TTS felállással, de ha őszinte akarok lenni, ez kettő is pusztán amiatt maradt aktív, mert amúgy nagyon tetszik a kinézetük. De gyakorlatilag semmi értelmük a Hegylakók mellett.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • PitLee

    őstag

    válasz Shadowguard #244 üzenetére

    "teljesen egy kupacba dobta az ellenfeleket, 5 assault+3 heavy egy völgyben"

    Hasonló völgyes pályát már nekem is sikerült bekapnom, középen egy nagyobb dombbal, a túl felén a 8 enemivel.
    Egy koponyával volt erősebb mondom megnézem mi osztanak oda lent 200 tonnával zsupsz.
    Lépek kettőt "Helló fiúk mizu!?" és már fekszem is, köpni nyelni nem tudtam úgy osztottak, megpróbáltam még egyszer, de megint megfektettek.
    Oké lássuk a Cifu féle 600méterest, vasakat átépítem távolsági fegyverekre, majd messziről kiszedegetem őket . . ahh brainstorm . . hát nem, megint elporolták a plépopom.
    Oké tactic
    vissza 300 métere
    a szikláig valahogy egy darabban el kéne jutni, hogy az LRM ne szedjen szét
    aztán ha szerencsém van egyesével jönnek, akkor össztűz
    valami ütős fegyver összeállítás kéne
    és innentől már legenda, mert megszületett a Mesterhármas :DD

    3 db 50tonnás 3 AC20-al,és egy 40LRM-es Centi
    A tactic bevált, kisebb sérülésekkel sikerült elérni a sziklát, aki elsőnek át jött az, "called shot" CT 2x és már feküdt is végére volt izgalom is amikor már elfogy a morál és még mindig vannak, de sikerült túlélnie mindenkinek.
    Ennek örömére -link :C

Új hozzászólás Aktív témák