Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz lofagi #20856 üzenetére

    Sajnos Fagi ebben az esetben nem értek egyet Veled. Ez most nem egy "az igazság biztosan középen van" szituáció.

    A kiindulópont hibázik ott, hogy én frusztrált vagyok a repülősök miatt. Nem, egyáltalán nem. Persze amikor lelőnek/kibombáznak, akkor az ember néha elenged egy "csípős" megjegyzést esetleg, de ez BF (járműves harccal) illetve az élet megy tovább. Ahogy a művelt angol mondaná - "deal with it" ...

    OK, bejött a Fliegerfaust. Hatótáv kicsi, sebzés nem túl nagy. Persze lehetséges lelőni repülőt HA az illető Assault -os jó illetve HA a pilóta nem foglalkozik vele. Túl sok a HA (haha :) ) … Mi történt? Nos, a pilótatársadalom 90% reagált. Kb. azonnal. Nos, Őket már nem lövik le FF -el … Persze azokat is értem, akik alapvetően földiek és mondjuk keresztül-kasul lövik Őket. Aztán úgy gondolják, hogy kicsit KD javító céllal (!!) beülnek a repülőbe olyanformán, hogy tojnak az FF -re. Aztán jön a „meglepi”. Idáig nincs gond – gondolhatnánk Ők is továbblépnek és „deal with it”. Azonban nem – itt a fórumon durran el az agyuk, napokon keresztül. Személy szerint engem ez inkább jobban frusztrál …

    A koncepcióról. Erről szintén volt szó – PIAT/Panzerfaust helyett lehet az FF -et betenni. Ez azt jelenti, hogy a földi páncéltörő képességről mond le az adott oldal. Ez azért a pályák többségén kritikus. Ahol nem (pl. Fjell) ott meg mobil AA sincs – illetve eddig is a más repülők jelentették a veszélyt leginkább a pilótákra (most is). Amennyiben valaki Assault -ként nagyon „rá akar gyógyulni” FF -el a repülőkre (és mondjuk lelő mondjuk 5 repcsit összesen az egész meccsen), akkor azt az ember(eke)t a földi tevékenységek tekintetében el is vesztettük.

    Lesebzik a géped FF -el, mert mondjuk egy kicsit figyelmetlen voltál? Amennyiben nagyon pl. 80-90 hit, akkor társasjátékos szinonimával élve „egy körből kimaradsz” (mehetsz javítani). Ez az Assault -nak nem kill, de eléri, hogy eggyel kevesebbet bombázz … Amennyiben csak 10-20 hit, akkor folytathatod a dolgodat – igaz ekkor kicsivel nagyobb az esély, hogy pl. másik gép lelő – de ez a Te döntésed.

    Harmadrészt – mindannyian tudjuk, hogy Assault gadget -ként a másodpercei meg vannak számolva. Rendkívül rövid idő alatt totál használhatatlanra lesz miskárolva …

    Igen, a régi map -okon ritkábban ad repcsit? Rendben, akkor vigyázz rá! Most tényleg a meccsenkénti egy – max 2 – plussz FF halál miatt van ez a hajcihő? Amiatt, hogy a repülősök jobban rá vannak kényszerítve, hogy együtt éljenek a meccsel – hovatovább jobban „objective-orientált” -abbak legyenek? Az, hogy egy kicsit „repülősebben” kell repülni? Továbbra is azon a véleményen vagyok – bár nem repülőzök – hogy elméletileg csak nagyobb élvezet taktikusan a játékkal együttélve adott esetben nagy KD -t elérve repülőzni, mint mondjuk simán körözve csak a bombakioldót csapkodni és a KD -ra rágyógyulva szentségelni, ha egy „szerencsétlen” Assault ki tud FF -ezni, mert olyan szögben mentél rá és/vagy eleve lesebzett géppel …

Új hozzászólás Aktív témák