Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    Üdv!

    Van egy kisebb problémám:

    A Splinter Cell: Blacklist játék 20-25 perc után egyszer csak elkezdett "szemetelni", nagyon durva képi hibák jöttek elő, az ezen az oldalon látható kb. összes hiba, de még súlyosabbak is: csíkozás, pöttyözés, villogó háromszögek, szóval minden.

    Ezután gyorsan nyomtam egy alt+tabot, és indítottam egy Afterburnert, az OSD-n még láttam, hogy 80 fokos a GPU (játékon belül nyilván), tehát az biztos nem melegedhet túl.
    Visszaléptem a menübe, de már kilépni se tudtam a játékból, a kurzor még látszott, a feliratok már nem, majd le is fagyott a gép teljesen, csak egy reset segített.

    Azóta nincs baja, de kb. a böngészőn kívül terhelőbb alkalmazás nem is fut, mielőtt bármit csinálnék, néhány kérdés:

    Előfordulhat, hogy driver is okozhat ilyen súlyos hibát? Jelenleg a 320.57-es drivert használom, mivel nem játszom annyira sokat, 3D-s programokhoz pedig egyedül ennek használható az OpenGL drivere. Hivatalos ez is, de a GeForce.com-on nincs fent, azt hiszem, valahonnan innen szedtem le) ?
    Az is fontos, hogy a régi rendszeren ugyanez a driver soha nem csinált ilyet SC alatt (SSD-t cseréltem azóta csak, a Win7-et húztam újra 0-ról).
    Melyik az a program, ami egyértelműen ki tudja mutatni az esetleges hardverhibát (én VRAM-ra tippelnék elsősorban) a Furmark-on kívül, ami nagyon terheli a kártyát, Crysis 3, Tomb Raider, vagy valamelyik 3DMark?

    (A vga-n kívül) minden driver a legújabb, a játék eredeti és nem tuningolok semmit (az afterburner-t is csak monitorozásra használom, ha eszembe jut elindítani :W ), kábelek, videokártya stb. nem lazult ki, nem poros a gép, ventilátorok működnek. Konfig az adatlapon.

    Ha valakinek van tippe / ötlete, azt megköszönném.

    [ Szerkesztve ]

  • Szergei

    tag

    válasz Anaren91 #36312 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a választ.
    Megpróbálom akkor az új driver + Crysis 3-kombinációt, aztán kiderül.

    Jó lenne, ha nem VRAM-hiba lenne, amúgy hivatalos forrásból van a kártya, így van rá garancia bőven, több mint 2 év, azért örülnék neki, ha nem azzal lenne gond.

    Viszont lenne még egy kérdésem:
    egy backplate* mennyit segítene egy ilyen kártyán - most hibáktól teljesen függetlenül? - A NYÁK hátlapján ugye nincsenek hűtve a memóriák.
    Azt írták anno itt fórumon, hogy azért tervezhette így az NVIDIA és nem kell oda külön hűtés, mert bírniuk kell a nagyon magas hőmérsékletet is :F

    (*elméletben az EVGA árul ilyet)

Új hozzászólás Aktív témák