Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smile8822

    senior tag

    Sziasztok érdeklődni szeretnék erről a notebook felől hogy mennyit is ér és hogy manapság mire elég ?
    Samsung NP350V5C-S05HU
    Köszi előre is ...

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    Sziasztok.
    Bocsi az előző sztornó :)
    Ez a gép lenne az...
    Samsung Np350v5c-a03hu
    Szerintetek mire elég ?
    Ezt értem mindenre :)
    Köszi ...

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    válasz Csapo83 #22913 üzenetére

    Már árazás alatt van :)
    Venni szeretném ha minden igaz másfél Orás akkuja van...
    Tv re azeretném leginkább kötni arra kellene... Filmezés stb

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    Sziasztok.
    Most készülök notebookot venni csak nem tudom mit válasszak ebben kérnék segítséget.
    1:
    Acer Aspire 5750g laptop megkimélt állapotban

    15.6 led kijelzö
    Nvidia Gt630 1gb
    Íntel Core Í5 2450m Processzor: órajel 2.5 GHz turbo 3ghz
    Memória ddr3 6gb
    Merevlemez kapacitása 500gb
    Optikai meghajtó DVD Super Multi
    Webkamera
    Wlan
    Csatlakozók
    VGA (D-sub) kimenet
    Hdmí kimenet
    USB 3db
    Fülhallgató kimenet
    Kártyaolvasó
    Mikrofon bemenet
    aksi 2 óra üzem idö
    = 75k
    2:
    Hp DV7 szép állapotban hibátlan müködéssel

    Paraméterei:
    - Processzor: Phenom 930 4magos processzor
    - Videókártya: 1.AMD Radeon HD 4250 energiatakarékos és 2. Hd5650 1gb dedikált memóriás
    - 4 GB DDR3 ram
    - 17,3"-os HD kijelző
    - 320 GB merevlemez
    - dvdíró-olvasó
    - Beats Audio 2.1 hangrendszer ,Wifi, VGA (D-sub) kimenet,HDMI kimenet,beépített kártyaolvasó, webkamera, 3db USB 2.5 órás akku
    = 70k
    3:
    Thinkpad L412 Szép állapotban.
    1366x768 felbontás
    -processzor: Intel Core i5 M460, 4x 2.53Ghz, 3Mb L3, 1066Mhz fsb
    -memória: 4Gb ddr3,
    -videokártya: Intel HD, 1.86Ghz-ig
    -merevlemez: 160Gb sata2, 7200 fordulatos, nagyon gyors!
    -webkamera, mikrofon
    -wifi, lan, bluetooth, wwan előkészítés (van kártyafüggetlen modemom is, de az +5000ft)
    -DVD író, SD kártyaolvasó, fireware, hdmi, pci express slot,
    -3x USB2.0, eSATA,
    akkuja 1,5-2 órás.
    eredeti töltőjével
    = 50k
    Ezek lennének azok.
    Nekem Ami lényeg hogy tv re kötve normálisan tegye a dolgát ne legyen akadás se fagyás ..stb
    Legfőképp Internetre filmnézésre lenne de azért néha ha van időm játszom is...
    Ti melyiket ajánlanátok ? És miért ?
    Köszi előre is...

    [ Szerkesztve ]

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    válasz Csapo83 #23019 üzenetére

    Köszi :)

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    Üdv
    Lenne egy kérdésem :)
    Lenne egy notebookom és tv re szeretném kötni Hdmi segítségével de ha minden igaz nincs a notebookom Hdmi csak valami D++ dugó vagy nem tudom mi :DDD
    Én még nem nagyon hallottam mert Vga és Hdmi -vel használtam idáig a tv-t.
    Tudnátok segíteni hogy ezt valójában hogyan lehetne megoldani ?
    Lehet e esetleg venni ilyen D++ to Hdmi kábelt vagy valamit ;)
    Köszi előre is :R
    ( Thinkpad L412 ről lenne szó ) a lényeg hogy egyik vége Hdmi -s legyen és vigye a hangot is...stb :)

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    Sziasztok.
    Lenne egy packard bell easynote tk85 tipusú notebookom.
    Egy
    Intel Pentium P6200 Dual Core 2.13 GHz,
    3MB Cache
    Intel HM55 Chipset
    Van a gépben és az érdekelne hogy ebbe mekkora Vga van ?
    Mert azt írja hogy dedikált videókártya az 128mb és az összes elérhető az 1gb...
    És ha megnézem Everest progival ott 1 gb ot ír.
    Akkor mi az a 128mb dedikált...

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    válasz Smile8822 #23039 üzenetére

    ?
    :U

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    Sziasztok.
    Lenne egy fontos ( gyors :) kérdésem.
    Most készülök új notebookot venni, az Euronicsbe néztem egy kettőt amit meg is mutatok nektek mert nem tudok dönteni hogy melyiket vegyem.
    Először is azzal kezdeném hogy 3 éve vettem egy Dell i5 öt 250k ért és most nagy nehezen 60k ért próbálgatok túl adni rajta mert újat szebbet szeretnék.
    De ami biztos hogy nem kell mégegyszer ilyen drága mert egyáltalán nem használom ki, ami fontos nekem hogy Stabil legyen!
    Nem játszogatni akarok vele de ha arra fordulna sor akkor azért lehessen rajta valami normálisabb játékot játszani bár én még a Cs1.6 nál járok :).
    Ami biztos hogy 80k az összeg amit szánok rá, láttam hogy majdnem csak celeron gépek vannak de gondolom azok is fejlődtek valamit és gondoltam hogy esetleg az én igényemet ki is elégítené.
    Megírom amik szóba jönnek és kérem hogy azok közül a lehető legjobbat írjátok meg nekem, amit előre is köszönök :)
    Ami tényleg lényeg lenne hogy stabil gép legyen, szép kinézete legyen,akkumulátor menyen pár órát,és azért ha megnyitok pár oldalt akkor ne lassuljon be, mivel én inkább a mobilok téren vagyok otthon így a segítségeteket kérném hogy a lehető legjobbat vegyem ezek közül mert mindegyik egy árba lenne, értem a lehető legjobbat arra hogy minden téren hardverilg.
    1:
    Acer Aspire ES1-111-C9Z1 w8
    Leírás
    Processzor: Intel® Celeron® N2840 (Dual-Core, 2.16 - 2.58 GHz)Memória: 2GBHáttértár: 32 GB eMMCVideórendszer: Intel® HD GraphicsKijelző: 11,6" HD WXGA matt LED TFT 16:9 (1366 x 768)Operációs rendszer: Windows 8.1Optikai meghajtó: opcionális külső író (nem tartozék)Hangrendszer: Beépített sztereó hangszórókBillentyűzet: magyarAkkumulátor: 3-cellás Lithium-IonInterfész: D-Sub, 10/100/1000 Mbps LAN, USB 2.0 (1 db), Wireless LAN 802.11 b/g/n (WiFi), USB 3.0 (1 db), Bluetooth v4.0 + HSMultimédia: SD kártyaolvasó, Beépített HD webkamera.
    2:
    ACER NX.MYGEU.003
    Processzor típusaIntel® Celeron® N3050 1.6 GHzOperációs rendszerWindows 10 Home 64bitMemória mérete2 GBMerevlemez kapacitása32 GBVideokártya típusaIntel® HD Graphics (Integrált)Kijelző mérete11,6"Kijelző típusaMatt LEDKijelző felbontása1366 x 768Optikai meghajtónincsKártyaolvasóigen, SDAkkumulátor3 cellás, Li-Ion 3500 mAh.
    3:
    LENOVO 80MJ00KMHV
    Processzor típusaIntel® Celeron® N2840 2,16 GHz 5 GT/sOperációs rendszerFreeDOSMemória mérete4 GBMerevlemez kapacitása500 GBVideokártya típusaIntel HD Graphics (megosztott)Kijelző mérete15,6"Kijelző típusaHD LEDKijelző felbontása1366 x 768Optikai meghajtóSuperMultiKártyaolvasó4in1Akkumulátor4 cellás Li-ion (max. 5 óra).
    4:
    ASUS X553SA-XX014D ( Nekem ez ami bejött kinézetileg )
    Processzor: Intel® Celeron® N3050 (Dual-Core, 1.6 - 2.16 GHz)Memória: 4 GB DDR3 1600 MHzHáttértár: 500 GB 5400 RPM HDDVideo: Intel® HD GraphicsKijelző: 15,6' HD LED fényes TFT 16:9 (1366 x 768)Operációs rendszer: FreeDosTámogatott operációs rendszerek: Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows 10Optikai meghajtó: DVD író / olvasó (SuperMulti)Hangrendszer: SonicMaster beépített hangszóró és mikrofon4 az 1-ben kártyaolvasóBeépített 0.3 MP-es webkameraInterfész: 10/100 Mbps LAN, D-Sub, HDMI, USB 2.0 (1 db), USB 3.0 (1 db), Wireless LAN 802.11 b/g/n (WiFi)Akkumulátor: 2 cellás (30 WHr) Lithium-IonSzín: FeketeSúly: 2,2 kgTartozék: töltő kábelCsatlakozások: Wifi, USB 2.0, USB 3.0, Bluetooth, RJ45 10/100 BaseT LAN, HDMI, VGA-In (D-Sub)
    5:
    Lenovo IdeaPad G50-45 80E300CCHV
    6010 (Dual-Core, 1.35 GHz)Processzor órajele1.35 GHzOperációs rendszerWindows 8.1Memória mérete2GBMerevlemez kapacitása500GBMerevlemez típusaHDDVideokártya típusaAMD Radeon™ Integrated GraphicsVideókártya méreteRendszermemóriábólKijelző mérete15,6 colKijelző típusaHD LED fényes TFTKijelző felbontása1366 x 768Optikai meghajtóDVD író / olvasó (SuperMulti)KártyaolvasóSDCsatlakozók10/100 Mbps LAN, USB 2.0 (2 db), D-Sub, HDMI, Wireless LAN 802.11 b/g/n (WiFi), USB 3.0 (1 db), Bluetooth v4.0 + HSAkkumulátor4 cellás lítiumion (Li-Ion)Súly2.5 kgMéret384 x 265 x 25 mm
    6:
    LENOVO 80MJ00KMHV
    Processzor típusaIntel® Celeron® N2840 2,16 GHz 5 GT/sOperációs rendszerFreeDOSMemória mérete4 GBMerevlemez kapacitása500 GBVideokártya típusaIntel HD Graphics (megosztott)Kijelző mérete15,6"Kijelző típusaHD LEDKijelző felbontása1366 x 768Optikai meghajtóSuperMultiKártyaolvasó4in1Akkumulátor4 cellás Li-ion (max. 5 óra)Súly2,3 kg.
    7:
    HEWLETT PACKARD M9S72EA ( Ez árba 5k val drágább de ez még belefér )
    Processzor típusaIntel® Celeron® N3050 (1,6 GHz, akár 2,1 GHz, 2 MB gyorsítótár, 2 mag)Operációs rendszerFreeDOSMemória mérete4 GBMerevlemez kapacitása500 GBVideokártya típusaIntegrált Intel® HD GraphicsKijelző mérete39,6 cm-es (15,6 hüvelykes)Kijelző típusaHD SVA csillogásmentesKijelző felbontása1366 x 768Optikai meghajtóDVD+/-RW SuperMulti DLCsatlakozók1 USB 3.0 2 USB 2.0 1 VGA 1 HDMI 1 kombinált fejhallgató/mikrofon csatlakozó 1 váltóáramú tápegység 1 RJ-45Akkumulátor3 cellás, 31 Wh-s, lítiumionSúly2,1 kg.
    EZEK LENNÉNEK AMIK KÖZŰL VÁLASZTANOM KELLENE.
    Előre is köszönöm a fáradságot és a segítséget :)
    Aki segít ebben normálisan hogy tényleg ezek közül a lehető legjobbat válasszam és azért írja mindegyikről valamit főleg arról amire esett a voks,Az a tag Vendégem egy Sörre és ha dohányos akkor egy db kàros szenvedélyt fizetek neki! ( Vagy is inkább Utalok neki hogy segített persze ha a tag igényt tart rá , èn sem vagyok hálátlan :)
    Mégegyszer azért megírom hogy tudom hogy nem erőgépekről beszélünk abból van már egy és semmi szükség rá, de azért remélem hogy amire nekem
    Kell amit Írtam azokra megfelel valamelyik :)
    Tényleg köszönöm előre is.
    És várom a válaszokat akár pü-be is.
    ( bocsánat ha esetleg félre pötyogtem egy két betűt de már fél hulla vagyok és fáradt )
    Sziasztok.

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    válasz _Berci_ #27502 üzenetére

    Értem köszönöm. :)
    Amúgy az Asus noti az miben gyengébb mint a hp a hp-t miben látod jobbnak ? :)
    Mert az Asus az tetszene nagyon...
    Amúgy ahogy néztem " majdnem" 1 erősségűek a gépek..

    [ Szerkesztve ]

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    válasz _Berci_ #27502 üzenetére

    Amúgy ez lenne a gép amit el szeretnék adni már kb 3 éves, bár mondták páran itt Ph - n hogy ne adjam el aprópénzért mert hogy ezek az újan 100k -s gépek elbújhatnak mellette meg hogy most is ennyi idő után is megállja a helyét :)
    Mondtam rá hogy ezzel minden rendben van csak valahogy nem tetszik mára a kinézete és szebbet szeretnék. ( úgy csinálok mintha a kinézetében mutatkozna az ereje ) :P
    Az ténylegesen biztos hogy egy pőccre teszi a dolgát, meg mondom őszintén hogy nekem az Asus tetszik nagyon és pl: abba 3050 es proci van :DDD
    Jó azért nem akarok magamnak se rosszat mert biztos jobban érted mint én mert nekem a gyorsaság is lényeg mert megszoktam hogy mindent úgy csinál ahogy akarom.
    Ez éppen olyan hogy kinek a pap kinek a paplan :) én pl: iphone párti vagyok iphone 4 óta mindegyik volt nekem és ott is a pontosság a gyorsaság Ami más mint a többi készülék aki mást mond az hazudik, ezzel nem azt mondom hogy pl: a Samu nem jó telefon sőt nagyon is jók pl: nekem az s6 amire azt mondom hogy jó telefon, gyors stb, amikor bejött a Samu s6 én vettem egy edge változatot mert annyira tetszett meg tényleg prémium kategória , akkor meg a sima i6 os Apple készüléket használtam aki ismeri tudja milyen hardverrel rendelkezik a Samsung erősebb hardverrel jött ki bőven, de erre mondtam hogy a gyorsaság is számít meg a stabilitás a notebooknál mert ugye megszokja a jót az ember :) de amikor kezembe tartottam és használtam az s6 edge készüléket, érezhetően jobb gyorsabb stabilabb az i6, ezt ki tudom jelenteni mert volt mind a 2, és pl: aki droidos telefont használ vegyük akkor a Samut és kezébe fog egy s5 öt és egy s6 ot érzi hogy szó szerint sehol nincs az s5 pedig elotte az tűnt a villám telefonnak mert gyors és jó pl az is, de mégis bőven érezni lehet a különbséget, és erre még egy gyors példa bár már nagyon elkalandoztam csak egy példát hoztam fel hogy tisztában vagyok hogy nem lesz olyan pl: az Asus gép mint a Dell i5 de teszi az is a dolgot csak maximum lassabban és itt gondolkodom el hogy egyáltalán el a adjam a Dell Gépemet mert már megszoktam a gyorsaságot és ahogy ismerem magam biztos ideges lennék hogy lassabb, hiába régebbi az meg új , nem mindig az új,olcsóbb a jobb hiába új.
    Erre egy gyors példa szeptemberben mutatják be az új Apple készülékeket és utána pár héttel már kapható is, az i6s tavaj jött ki az új s7 meg most és Hardverileg meg a duplája ami benne van ugye mindenki ezzel jön :) 2gb ram VS 4gb ram, 2 Mag VS 4 Mag értem ezekre, de még is gyorsabb nem kicsivel a kb fél éve bejött i6s mint az új Samu s7 , és mégegyszer mondom hogy nem azt akarom mondani ezzel hogy lassú az s7 mert viccből se! ( Csak megszoktam azt hogy ha valamit csinálok a készülékkel ( akármit ) akkor azt azonnal csinálja pedig csak másodpercekről van szó, de már az bosszantó :)
    Ez tényleg nagyon elnyúlt meg ki is tértem csak egy jó példát akartam Mondani és nekem a mobilok a gyengéim így ezt tudtam felhozni )
    És ezért mondtam hogy erősen elgondolkodtam hogy váltsak e, mert hiába szebb meg új ha nem hozza legalább a gyorsasági szintet mint a Dell mert a RAM pl: ugyan annyi mint ebbe csak ugye a cpu itt a bibi.
    Amúgy egy Dell Latitude E5420 Core i5 gép ami lenne.
    Köszönöm hogy vetted a fáradságot hogy elolvastad amit írtam és így Már azért jobban tudod hogy mi is számít, igen és még anyit hogy nem értem ezeket az irreálisan olcsó árazásu gépeket , értem én azt hogy 3 éves gépről van szó, nincs Gari, aki használja ott azért látszik egy kicsit a nyoma, minimális dologról beszélünk most,de az hogy 247k ért vettem a gépet és most meg beárazzák nekem 65k ra :( szerintem nevetséges, akkor 3 év múlva a 80k-s gépeket 20-30k ért fogják adni ?
    És ha felhozom ezt akkor az emberek 80% a azzal jön,hogy inkább a jóval gyengébb gépet válasszák újan mert az origi és ott a garancia Stb .
    És az a gép is gondolom én hogy teszi a dolgát nem úgy mint egy i3/5/7 de mennek, és nem is veszik pl észre hogy lassú a gép mert az előző gép is vagy olyan vagy még lassabb mint amit újan vásárol, ilyet csak az az ember vesz észre aki előtte gyorsabb , stabilabb gépet illetve mobiltelefont használt :)
    Annyit kérek még hogy ugye fentebb kérdeztem hogy az Asus miért esett ki a sorból ? A procira írtad hogy Minimum 3050 az asusba az van,4gm memória ..stb
    Köszi előre is a segítséget.

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    válasz _Berci_ #27517 üzenetére

    :)
    Köszi mindenkinek aki vette a fáradságot és segített, abba maradtam hogy eladom és veszek használt garis gépet i3 pont megfelelne mindenre és 80k ért nem egy van, igazatok van, most hogy belegondolok ki is nevetem magamat hogy felmerült hogy cerkás gépet vegyek, meg volt időm a felsoroltak közül párat meg néztem hogy mik a tapasztalatok ...stb = Hát inkább nem kezdek bele mert nem mostanában fejezném be annyi elég hogy a YouTube is szaggat rajtuk normális felbontáson!
    Köszönöm mégegyszer, és ha valamelyikőtök jár Győrbe a vendégem egy jó pofa sőre , nyugodtan írni ;)
    Sziasztok. :R

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

  • Smile8822

    senior tag

    válasz _Berci_ #27521 üzenetére

    Nem az i5 szaggat :D hanem a n3050 es cerkák, kicsit utánnuk olvastam es több volt a negatív mint a pozitív :K

    •19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

Új hozzászólás Aktív témák