Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alter

    tag

    Üdv!
    Kicsit tanácstalan vagyok, örülnék ha valaki tudna adni valami tanácsot. Múlt héten pénteken megvettem az első dslr gépemet, egy Pentak K200D-t. Vettem hozzá egy 4gigás Kingston class 6-os SDHC kártyát. Miután hazajöttem, és összeraktam, csináltam vele pár tesztképet, az első 6db-ig nem volt gond. Azonban utána kiírja a gép, hogy nem tudja elmenteni a képet, ha közvetlenül ezután formatálni szeretném akkor azt írja, hogy memóriakártya hiba. Ha kikapcsolom a gépet, és vissza, utána hibaüzenet nélkül szépen formatálja a kártyát, de 6-7-8 kép után ismét előjön a hiba. Ha számitógépről megnézem a képeket, akkor azt látom, hogy az első 6-7-8 kép tökéletes, utána viszont 0byte-os fájlokat csinál. Próbáltam windows-ból is formatálni, sajnos a hibajelenség megmaradt. Ha rámásolok egy 3gigás filmet számítógépről, és vissza akkor sincs gond. Ezután kértem ismerőstöl kölcsön egy 1gigás Sandisk SD kártyát, és azzal tökéletesen működik 50kép után is. Ma visszavittem a Kingston kártyát, egyből kaptam is helyette egy másik ugyanolyat, a boltban tesztelésképpen lőttem vele kb 15 képet, és jónak tűnt, azonban amikor hazaértem és csináltam vele még 2 képet a másodiknál ismét előjött ugyan ez a hiba. Próbáltam keresgélni gugliban, de csak 1 hasonló hibát találtam, amit egy rossz kártya okozott, és egy csere megoldotta. Azt viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy kétszer egymás után hibás kártyát kapjak. Valami javaslat?

    And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

Új hozzászólás Aktív témák