Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cirkaloo

    tag

    Üdv!

    Összeraktam egy pasziánszozós gépet, és egy "kis" problémába ütköztem.

    Az alaplap egy Supermicro X8DTL-iF. Alapjáraton a north bridge (vagy ioh chipset, 5500-as chipset, ahogy ízlik) volt kedves BIOS alatt is felkúszni 70-75 fokig. Miután elzavartam a két hobbitot, akik egy gyűrűt akartak a gépházba dobni, került rá egy venti, ami még a jutub/fészbuk kombó alatt is volt kedves 40-45 fok között tartani a rakoncátlan chip hőmérsékletét. Aztán mikor úgy döntöttem, hogy eleget teszteltem ilyen szélsőséges körülmények között, ideje lenne belerakni a dedikált vga-t, akkor BUMM, jött a gebasz:

    [link]

    Mint az a mellékelt ábrán is jól látható, az új venti telibe elállja a videokártya útját, ezzel gátolva további számtech perverzióim kiélését. Ekkor jött a remek ötlet: hát lejjebb kell tolni a ventit, elég az, ha csak a fél hűtőbordát takarja, nem? Ezzel a príma mestermunkával ezt értem el:

    [link]

    Ergo még mindig viszonylag alacsony, 50-55 fokos hőmérséklet között libeg a drága chipset (az amúgy egészséges?), de a kártyát már nem merem belerakni, mert félek, hogy az első 3Dmark tesztnél szénné égetném a lapot, ami kissé érzékenyen érintene, mivel hónapokig kukáztam a géphez a cuccokat, hogy ne egy DDR4-es konfig árában jöjjön ki egy olyan talicska, aminek a használati utasítását még hieroglifákkal írták papiruszra.

    További hátráltató tényező, hogy még ha be is raknám a videokártyát, és esetleg úgy döntene az északi híd, hogy magmává változik, még a kariban is kárt tenne, mivel erotikusan hozzásimul a kártya a passzív hűtéshez.

    Kérdés numbero uno: Bele merjek vágni így a tesztbe? Nem lehet baja semminek?

    Kérdés numbero (ms) dos: Valakinek van épkézláb ötlete egy új hűtéshez?

    Mint említettem, a hűtőborda karcolja a kártyát, ergo nagyon lapos hűtés menne csak rá. Gondoltam már mindenre, vízhűtéstől kriptonitig, de egyik sem tűnt valami jó ötletnek.

    (Azoknak a mélyen tisztelt darwin-díjas uraknak, akik rávilágítanának nekem, hogy "há gépházt hütni kéne he mer azé meleg", megspórolnék fél percet, egy Phanteks Enthoo Pro M házban van a rohadék, és három darab Enermax 14 centis ventilátor gondoskodik róla, hogy a szörnyeteg hosszú, lágy hajába kapjon a gyenge nyári szellő.)

    Aki véletlenül végigolvasta volna a hozzászólásom (rajtam kívül), annak köszönöm szépen a megtisztelő figyelmet, remek közönség volt, aki pedig válaszol is (valami értékelhetőt), az előtt pedig térdet hajtok (virtuálisan csak, ne essünk túlzásokba kérem). :R

    A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

  • Cirkaloo

    tag

    Kedves jacint78 és batman. urak, köszönöm a válaszukat. Mihelyt az 1300 km-re lévő psu kábeleim ideérnek, el is kezdem gyepálni a gépet. :O

    cinemazealot, köszönöm a pozitív kritikát, nem erősségem a szakzsargon tárgyilagos hangvételben történő applikálásának erőltetése. (Azért ezt figyelted?)

    A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

  • Cirkaloo

    tag

    Sziasztok!
    MSI H410 Wifi pro itx alaplapomról véletlenül letörtem egy kondit, közel a cpu csatihoz.

    A letört kondin csak a következő olvasható:
    E07H
    560
    6.3V

    Nem értek hozzá. Milyen kondit ajánlotok a javításhoz?
    Mi az amit mindenképp figyelnem kell, ha keresek másikat? Csak az 560 6.3V számít? Ebayen láttam kb 3-5dollárért párat, pl: 6SEPC560MW de olyan gagyinak tűnik.
    köszönöm előre is!

    A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

Új hozzászólás Aktív témák