Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigDarkJoy

    aktív tag

    válasz BigDarkJoy #10948 üzenetére

    Bocsi :) 3300,és 1000 van nekem is :(

    tesóm electrotechnikus, majd megkérdem ha megjön :)

    Mindig vele szereztetem be ezeket.

    [ Szerkesztve ]

    "megölni megtudnak....de megtörni soha.."

  • spista222

    addikt

    válasz BigDarkJoy #10948 üzenetére

    Teljesen mind1 hogy 820 uF vagy 1000uF úgy se pontosan annyi az értéke pl új állapotban akár a 820uF is megközelítheti az 1000uF-os értéket de használattal szépen csökken az értéke, Ha már púpos akkor láttam már olyan ami 5uF vagy az alá csökkent:).
    Ami lényeges az a feszültség, mert ezeket a kondenzátorokat csak pufferelésre, szűrésre használják amire a nagyobb kapacitás még jobb csak már mindennel spórolnak így ezzel is.

    Zaja2 Ha nincs hozzá rendes pákád hozzá se kezdj. Minél rövidebb legyen a lába hogy feleslegesen ne növeld a hozzávezetések ellenállását, mert akkor nem sokat ér a kondi.

    Tiger.huhhhh Igen jól mondod:) a leglényegesebb a feszültség bár 6,3V-osnál alacsonyabb feszültségű kondenzátort csak a CPU tápfeszültségén szoktak lenni vagyis ha találomra kivesz egy kondenzátort egy lapból az biztos 6,3V-os vagy nagyobb ha nem a cpu közvetlen környezetéből szedte ki. Azért nem lehet alacsonyabb feszültségű kondenzátort rakni mert akkor az hamar tönkremegy vagy akár pukkanhat kis nem is kicsit.
    A kapacitás már másodlagos mert vagy nem fogja annyira szűrni/pufferelni a feszültséget vagy jobban szűri. Ami még lényeges hogyha kapcsolóüzemű táprészben található ez a kondenzátor akkor mindenképpen Low ESR legyen és 105°C-os valami jobb minőségű, mert a sima kondenzátor nagy áramok hatására könnyen felmelegszik púposodik/kidurran.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák