Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz konci79 #71419 üzenetére

    Nos felfedeztem, hogy a DRAM Calculatornak van saját, vagy beépített MEMbench része. Gondoltam mielőtt az oly sokszor említett Manual módban beállítom a főbb késleltetési paraméteren kívül az összeset is, csinálok egy benchamrkot az XMP értékekkel de sajnos a teszt indítását követően rövidesen újraindult a gép. Nos gondoltam akkor, hogy itt az ideje Default BIOS-ra váltani és így tesztelni a gépet, de 3x fagyott ki a biosban a gép mielőtt negyedjére be tudtam volna tölteni az UEFI default beállítást. Bootolás után vissza a DRAM Calculator MEMbench-éhez ezúttal ugye Default BIOS beállítások mellett de rányomva az indításra még bármilyen képernyőn látható változás előtt kifagyott a gép. Alapvetően is kell egy pár másodperc, hogy láthatóan elkezdődjön a mérés de addig sem jutott el a történet. Újraindítás után következett az AIDA64 Stress Sytem Memory teszt ami kb. 2 sec elteltével kifagyasztotta a gépet, fotót is akartam csinálniróla, hogy mennyi ideig ment de mire a telómhoz nyúltam átment kékhalálba dolog.
    Nos annyival előrébb vagyok, hogy nem a 3200MHz-es frekvencia okozza az instabil működést, azt viszont eddig is tudtuk, hogy valamilyen memória körüli probléma van, viszont azt továbbra sem tudni, hogy ez a memóriamodulok vagy azok egyikének a hibája, vagy az alaplapé.

Új hozzászólás Aktív témák