Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    válasz draff #21004 üzenetére

    Előfordulhat hogy a bekötött merevlemez rossz, vagy annyira régi hogy a rendszer nem tudja DMA üzemmodban hajtani. Mindazon által lehetséges hogy nem HDD kábellel van összekötve, hanem mondjuk CD-ROm kábellel. Nemtudom pontosan miylen windows ez, de lehet hogy pl egy XP vagy valami korszerübb rendszer Atapi.sys fájl-ja már nem pio ban hanem DMa vagy Ultra DMA ban hajtaná. Nem értem amúgy én sem, mert az irásodból kibogozva valami fekvőházas Dell gép lehet, de úgy tudom hogy ott az ATA csak a DVD íronak van meghagyva, és a sata meg a HDD-knek ami normális esetben 2db lehet. Legalábbis egy Optiplex GX620 ban anno igy láttam. Így teljesen jogos lenne a PIO mod beállitás hiszen a DVD olvasok rendszerint abban működnek.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák