Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Meridian #4 üzenetére

    nem képes felrobbanni
    De fel tud. Az olvadt nátrium, ha vízzel érintkezik, hidrogén szabadul fel ami robban.
    Ettől még lehet kevésbé veszélyes mint a túlnyomásos vízgőz amit jelenleg használnak.
    Ezen kívül a sóolvadék egy erősen korrozív anyag ami okozhat gondokat az üzemeltetés során.

    a keletkező hulladék már NEM RADIOAKTÍV!
    Ez sem igaz. Nincs olyan, hogy teljesen elreagáljon a hasadóanyag. Amit tudnak az ilyen és más hasonló reaktorok, hogy csökkentik a radioaktív hulladék mennyiségét illetve, hogy olyan radioaktív hulladék keletkezik aminek a sugárzása sokkal gyorsabban (pár száz év után) már nem veszélyes szintre csökken.

    A mostani kormány felelősége hoyg felvegyék ezekkel a kapcsolatot és berendeljenek PAKS2 mellé ebből 4-6 db-ot pluszban
    Amennyire tudom, a cég még egyetlen produkív erőművet sem épített. Most épül egy prototípus kínában. Nem biztos, hogy a legokosabb dolog berendelni belőle rögtön 4-6 darabot, úgy, hogy nem tudni milyen problémák jönnek elő hosszabb távon. :U
    Szerk: ja látom azt is lelőtték. Akkor még prototípus sem lesz vagy 10 évig...

    Én atomenergia párti vagyok és látok jövőt ezekben az új tipusú erőművekben, de nem biztos, hogy érdemes felülni minden hypera amikor egy ilyen nagyszabású befektetésről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák