Új hozzászólás Aktív témák

  • Imi3estNew

    csendes tag

    válasz paatrick #16 üzenetére

    "Amíg meg ezek az AI-k csak az emberi gondolkodást tudják utánozni addig nem is fognak túlszárnyalni minket. " - Szerintem ez nem igaz. Nem az emberi gondolkodást utánozza. Sajnos az az érzésem hogy túl tud szárnyalni minket. Nézz meg egy számológépet Mennyi idő alatt számol ki egy bonyolult szorzást? Az AI is processzorokon fut, simán lehet ezerszer gyorsabb mint az ember. Nézd meg mennyi idő alatt válaszol a GPT 3.5. Mondjuk vegyük hogy nem okosabb nálam, csak ugyanolyan okos és a 8 órás munkámat 10 perc alatt elvégzi. De persze most még én előnyben vagyok bizonyos téren, mert az összefüggéseket még sokkal jobban átlátom mint az AI. Viszont szerintem a tárgyi tudása már most nagyobb. Sokan írják hogy ez csak nyelvi modell, csak dob egy szöveget és csak a betáplált dolgokból építkezik. Hát ez igaz, mint ahogy mi emberek is a betáplált (tanult) dolgokból dobjuk ki a választ. Ha kicsit kipróbálgatjátok a ChatGPT-t gyorsan észre lehet venni hogy tud következtetéseket levonni. Tehát ha előadsz egy történetet ahol egymásra épülnek a tények azt végig tudja követni egy szintig. Persze néha elveszti a fonalat, de ez még nem a végleges verzió, folyamatosan fejlődik.Ráadásul most csak kérdésekre válaszol, magától nem gondolkodik (szerintem). De mi van ha továbbfejlesztik olyan irányban hogy elemezze végig az összes adatot és minden logikai hibát próbáljon megoldani? Gondolkodjon el a dolgokon, magától is elemezze a tapasztaltakat, ne csak passzívan válaszolgasson. A számológépből indultunk, de ma ott tartunk hogy szinte bármilyen kérdésre tökéletes magyarsággal válaszol a számítógép. És ezt már nem egy olyan program mint a többi hogy programozók megírták hogy ha ez a kérdés akkor ez a válasz. Ez egy egy neuronhálózat csak épp számítógépen fut, nem pedig agysejtekből áll. Ez még tovább lesz fejlesztve és hiába értjük majd a felépítését nagyjából, a konkrét gondolatokat már senki se fogja átlátni. (ha lehetővé teszik hogy automatán kérdés nélkül működjön). Szerintem veszélyes játék. Lehet nagyon jó is, de nagyon rossz is a végeredmény. És az a durva hogy ha eléri az emberi szintet, azt kb azon nyomban meg is haladja. Mert neki azonnal elérhető minden információ, ott az internet, nem kell begépelnie a kérdéseket. Fejleszthető a hardver, csak kicsit gyorsabb proci, több memória kell alá. Izgalmas lesz a következő 50 év. Kíváncsi leszek elérik-e a gépek az emberi intelligenciát (és egyben rögtön meghaladják). Ha elérik akkor nagyon komoly változások lesznek.

Új hozzászólás Aktív témák