Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shifty85

    tag

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata a két kamera közül valamelyikkel?! SJCAM 80€ vs Xiaomi 65€ GPS modulokkal együtt... Nekem youtubeos videók alapján SJCAM jobban tetszik, viszont amire nem találok pontos leírást, hogy ha az autó le van parkolva, akkor mozgásra elindul a felvétel vagy sem?! Xiaomi ezt tudja...

    SJCAM Dash+ [link]

    Xiaomi 70mai Dash Cam Pro [link]

  • shifty85

    tag

    válasz ITI-san #13917 üzenetére

    Szia!

    Köszi a segítséget! :) Olvastam én is, meg keresgettem, de nem találtam ezzel kapcsolatban semmit :( Igazából az SJCAM lenne a nyerő, de ez az egyetlenegy hiányzik belőle... mostanában Győrben elég sok a keréklopás, valamint munkahelyi parkolóban a kerékcsavar kitekerés...

    Képminőségre az SJCAM jobb... a Xiaomi előnye a beépített akksi és a mozgásra aktiválódó felvétel...

    Őrlődöm a kettő között :)) :W

    Pontos ára kuponnal: Xiaomi 53€, SJCAM 75€ és mindegyik GPS modullal

    Vámolás nem 100%-os... ha igen, akkor is sokkal jobb ára van mint itthon! SJCAM akcióban lett volna 33000 és nincs hozzá GPS (nesze neked fekete péntek...)

    [ Szerkesztve ]

  • shifty85

    tag

    válasz ITI-san #13920 üzenetére

    Köszi a segítséget! :)

    Megpróbáljuk első körben a Xiaomit... meg is rendeltem, ha nem válik be, akkor elajándékozom családon belül! :U :B

    A parkoló módot a promós videókban mozgásra reklámozták, hát kíváncsi leszek...azért a semminél több! :U

    Ha nem válik be, akkor váltok az SJCAM-re, de azt már itthon veszem meg! :))

  • shifty85

    tag

    válasz ITI-san #13923 üzenetére

    Szia!

    Hát ha még így is van, akkor bekerül a kocsiba egy powerbank... helye van neki, azt meg menet közben tudom tölteni. Nem lesz bekötve sehova direktbe, mert nekem az autó lezárásával elveszi mindentől az áramot (pl rádiót se tudok hallgatni gyújtás nélkül). :D Helyzetjelzőt tudok kapcsolni, de annak meg a motortérben van a biztosítéka...

    Amúgy a hivatalos oldalon ez áll:

    "With time-lapse function and motion detection supported by G-sensor, 70mai Pro can keep recording during parking mode."

    Ha jól emlékszem, akkor valahol olvastam, hogy 1 perces videót rögzít mozgásérzékelés esetén, szóval nem folyamatosan megy.

    Puding próbája az evés... :)) Youtubeon se találok olyan videót, ahol ezeket a funkciókat pontosan tesztelik :(

    [ Szerkesztve ]

  • shifty85

    tag

    válasz Upo #14074 üzenetére

    Hali!

    2 napja megérkezett a 70mai Pro verziója GPS-el. Aliról 53€ lett a vége, vám nélkül. Azóta tesztelem, kicsi, kompakt méret, jól tartja magát a szélvédőn, hangot jól rögzíti. A kép minősége kicsit "csalódás", de lehet csak én várnék el jobbat.
    ADAS be lett kalibrálva, szükséges hozzá, hogy az autó mozgásban legyen, valamint az út közepét és szélét is jelző felfestések. Anélkül nem sikerül neki.
    Amire viszont sehogysem jövök rá, hogy ha elméletileg van GPS, akkor a sebességet és a koordinátákat miért nem mutatja?! Letöltöttem a videót telefonra, ott sem (ha valaki tudja, hogy hogy kell, kérem ne tartsa magában!).
    A parkoló mód nálam nem jön össze. Elméletileg mozgásra, karosszéria mozdulásra indulnia kellene a felvételnek... Löködtem az autót oldalról, mozogtam előtte, semmi...
    Kicsit értetlenül állok ezek előtt... Sem videót, sem leírást nem találok róla...
    Valakinek tapasztalat?

  • shifty85

    tag

    válasz shifty85 #14076 üzenetére

    Miközben bővítettem a leírást, lejárt az időkorlát...bocsi, hogy duplázom! :)

    2 napja megérkezett a 70mai Pro verziója GPS-el. Aliról 53€ lett a vége, vám nélkül. Azóta tesztelem, kicsi, kompakt méret, jól tartja magát a szélvédőn, hangot jól rögzíti. A kép minősége kicsit "csalódás", de lehet csak én várnék el jobbat/többet. Legnagyobb felbontásra van állítva.
    ADAS be lett kalibrálva, szükséges hozzá, hogy az autó mozgásban legyen, valamint az út közepét és szélét is jelző felfestésekre. Anélkül nem sikerül neki. Autópályán sáv váltáskor is jelez, hogy átléptem a felezővonalat, valamint főúton is, előzés közben. Ha valaki visszasorol elém és ő úgy gondolja, hogy közel van, akkor is egyből nyomja a dumát. Ha jól emlékszem, ezt lehet módosítani, hogy mennyire legyen érzékeny.
    Amire viszont sehogysem jövök rá, hogy ha elméletileg van GPS (ADAS működik) akkor a sebességet és a koordinátákat miért nem mutatja?! Letöltöttem a videót telefonra, ott sem (ha valaki tudja, hogy hogy kell, kérem ne tartsa magában!).
    A parkoló mód nálam nem jön össze. Elméletileg mozgásra, karosszéria mozdulásra indulnia kellene a felvételnek... Löködtem az autót oldalról, mozogtam előtte, semmi... Akksija fel van töltve, autó leállít, gyújtás le, jelez is, hogy parkoló mód. Autó lezárása után 5 perccel teszteltem, hagytam 1 órát, majd kivettem, hogy ellenőrizzem, mit rögzített... Semmit!
    Kicsit értetlenül állok ezek előtt... Sem videót, sem leírást nem találok róla...
    WiFi: a beépített WiFi úgy működik, mint egy router, a kamerára lehet csatlakozni. Látod az élő képet applikáción keresztül, de akkor a kamera nem rögzít! Telefonról tudod elindítani a fotót, vagy a felvételt. Le tudod szedni a videókat telefonra, tudod módosítani a beállításokat ugyanúgy appon keresztül (szivargyújtóról ebben az esetben kap áramot), de például a parkoló módot, miután le van állítva az autó, egyszerűen nem lehet elérni! Nem is tud csatlakozni a kamerára! Beállításokban engedélyezve van! :)

    Valakinek tapasztalat?

  • shifty85

    tag

    válasz Ciccuka #14080 üzenetére

    Szia!

    Current version: 1.0.4na
    Time published: 2018.10.12

    Appon keresztül sem talált újabbat, azt írja, ez a legfrissebb.

  • shifty85

    tag

    válasz Ciccuka #14082 üzenetére

    Hali!

    Azért tudom, mit rendelek! ;) Igen, kaptam hozzá, külön kis dobozban jött. ADAS is működik, amíg nem érzékeli a GPS-t, be se engedi kapcsolni. Csak azt nem tudom, hogy a sebességet és a koordinátákat hol lehet megnézni, valamint a parkoló módot, hogy a rossebbe lehet működésre bírni... ?!

    Alin a 70mai official store-ból rendeltem. Linket kocsog tablet csak így engedi...

    https://www.aliexpress.com/store/product/New-70mai-Pro-70mai-Dash-Cam-Pro-1944P-GPS-70mai-Car-Cam-Pro-English-Voice-Control/4257014_32931282121.html?spm=2114.12010612.8148356.1.34ae423e9JS4NC

  • shifty85

    tag

    válasz TheProb #14085 üzenetére

    Hali!

    Semmi gáz nem volt vele! A kamera és gps szenzor ami érkezett, kb 10x10x12-es hasáb volt, bubifóliába becsomagolva.

    Videót raktam fel gépre, akármivel játszom le, se sebességet, se gps koordinátákat nem lehet elővarázsolni...valamint a parkoló mód sem megy. :W :(((
    Ennek tudatában ha még egyszer rendelném, sima kamerát venném, gps nélkül! Az ADAS-nak számomra sok jelentősége nincs, parkoló módban bíztam (beépített akksi végett).

    A sebesség visszajelzése, se a gps koordináták hiánya végett még egyszer nem venném!!! Másik kiszemelt az SJCAM SJDASH+ volt, kicsit már bánom, hogy nem az mellett döntöttem. :U Kép minősége youtubeos videók alapján sokkal jobb! :B

  • shifty85

    tag

    válasz HornedReaper #14107 üzenetére

    Hali!

    Az apphoz be kell magad regisztrálni! Addig nem fog tudni csatlakozni. Be kell írnod felhasználónevet meg email címet (hagyd üresen a biztonsági kódot). Utána ha rámész a regisztrálásra, akkor az email címedre kapsz egy 6 számból álló kódot, azt kell beírnod, a biztonsági kódhoz, utána már működni fog! ;)

    GPS modul: ha visszaolvasol kicsit, korábbi hozzászólásomban én is ezen mérgelődtem! ADAS-on és parkoló módon kívül semmire sem való! Sem sebességet, sem koordinátákat nem rögzít. :((( Grátisz: a parkoló mód nálam nem működik... hiába mozgok az autó előtt, nem csinál semmit :F hiába van beépített akksi...

    Ha működne is, a kamerának elérhető távolságban kellene lennie, hogy wifin megkapd az értesítést!

    Esetleg valakit érdekelne... (amennyiben családon belül nem kell senkinek), valószínű eladásra kerül!

  • shifty85

    tag

    válasz HornedReaper #14122 üzenetére

    Ha úgy mozgatom a kamerát, nálam is bekapcsol. De mozgásra abszolút nem! Ráadásul löködtem oldalról az autót, semmit nem csinált. Ahhoz eléggé bele kell mennie valakinek a kocsiba, hogy aktiválódjon. :F

    Próbáld meg másik telefonnal is a csatlakozást. Hátha?! :U Nekem simán csatlakozott, nem volt vele gondom.

  • shifty85

    tag

    válasz Upo #14131 üzenetére

    70mai PRO + GPS

    Parkoló módban elméletileg mozgásra is kellene aktiválódnia, de nem teszi... :( A beállításokban 3 lehetőség van, 20, 30 és ha jól emlékszem max 50 perces időtartamban működik, miután leállítottad az autót, tovább nem. :((

    Abban igazad van hogy nem volt róla leírás sehol sem, valamint hogy nem írja a sebességet és a koordinátákat, de pl sz SJCAM-nek van saját videólejátszó szoftvere, ami alapján ezt le lehet követni.

    Ez csalódás volt számomra, amúgy nem rossz kis cucc, diszkrét a kinézete, teszi a dolgát, csak nem teljesen fedi a valóságot, amit leírnak róla (pl 24 órás park monitor)...
    A GPS modul számomra azért nem csak azt jelenti, hogy tudja az ADAS-t meg a WDR funkciót... :U

    + infó: a beállításokban nem lehet nagyobb videóhosszt beállítani, 1 perces adagokban rögzít!

    [ Szerkesztve ]

  • shifty85

    tag

    válasz Upo #14166 üzenetére

    Szia!

    Látom neked is megérkezett! :) Nekem közben elment családon belül, de lett még vele 1-2 tapasztalatom! :))

    A parkoló mód bekapcsolt! Miközben a szélvédőről kapartam a jeget, rögzített! Pedig 2 napja állt az autó, akksiról működött, nincs direktbe kötve sehova, volt is pár mínusz kint, nem merült le. Szerintem van benne valami közelség érzékelő szenzor, ami alapján bekapcsol. Ezért lehet az, hogy az autó előtt kb. 1 méterre mozogva nem reagál rá... :F
    Amit te is írtál, hogy park mód bekapcsolva asztalról felemelve rögzít, az nálam is így volt, de a kocsiban nem mozgatod, ha leparkoltad... szóval kicsit érdekes a működése?! :)

    A rögzítésével nekem nem volt problémám, matrica, aztán mehet fel. A kamerához 2, GPS modulhoz 1 matricát kaptál te is, nem hinném, hogy gondot okoz, ha át kell raknod másik autóba. Alin amúgy vannak ilyen fóliák. :U

    Viszont! Akinek alis rendelése volt, annak jól jöhet! ;) Én megreklamáltam, a parkoló mód működését, videóval mellékelve, valamint a leírásban szereplő Night Vision hiányát... 15€ visszatérítést kértem rá, az eszköz megtartásával. 2 napon belül meg is érkezett a visszautalás. GPS modul ide vagy oda, nem tudja teljes mértékben a leírtakat...!

    Ár érték arányban nem rossz kamera, nekem nagyon hiányzott, hogy nem rögzít sebességet és koordinátákat, valamint, hogy ezt utólagosan sem lehet belőle előhozni! :(

Új hozzászólás Aktív témák