Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456789

    addikt

    Egy elhanyagolt kis Opel Agila 1.2, 2004-ből. Szerelőhöz ment, gondoltam előtte kivakerom, és ha már sikerült beszereznem DUCATI által ajánlott ANTICORIT nevű anyagot (mintha kincset keresne az ember :D ), a motortér sem maradhatott ki.
    Munez Carwax Duplex-ét használva lemostam a retket szinte mindenről, majd kompresszorral szárazra fújtam, ahogy tudtam, illetve vártam a további részek száradására. Eztán jött ez az Anticorit. Kb olyan mintha egy hígabb motorolajat kentem volna fel, első blikkre semmi különös. Kíváncsi leszek a hosszan tartó konzerváló hatására.
    Ha már itt tartunk, kedves Ducati! Milyen rendszerességgel használod ezt, és milyen pozitív hatásait lehet észrevenni? Nehezebben tapad meg a kosz a kezelt felületeken? Könnyebb lesz legközelebb öblíteni? Mert most azt mondanám, hogy inkább jobban megtapad ettől majd. :D

    Megjegyzés: a Carwax Duplex lúgos mosó szerintem kikezdi a régi, gyárilag használt szigszalagokat a motortérben. Itt is, és a saját autóm motor mosása után is azt tapasztaltam, hogy megrepedeztek ezek a szigszalagok, amik a kábelkötegeket hivatottak védeni. Pedig most öblítettem mint a barom. :D

    Még eredeti akksival. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák