Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz Parci #39 üzenetére

    ez alapvetően nem rossz elgondolás. nem ismerem a viszonyokat, bevételeket, stb., de ha hoz a ph! annyit a konyhára, hogy egyébként megéltek belőle, akkor szerintem a bérlés is szóba jöhet. kiadjátok az otthoni ingatlant, plusz a céges bevételek már fedezheti az itteni életet. feleséged tud-e távolról dolgozni a mostani munkahelyére? ausztriában is van időjárás, biztos itt is keresnek meteorológust, talán elég lehet az angol nyelvtudás is. vagy keresni más távmunkát európán belül. aztán ha bejön lehet gondolkodni a végleges letelepedésen, ha nem, akkor meg otthon megvár a ház/lakás, meg gondolom a ph! is.

    kérdés még, hogy van-e preferenciátok a lokációt illetően. pl bécs-budapest között nincs távolság, de cserébe majdnem itt a legfrágább az élet a nyugati országrész, meg tirol után. de mondjuk graz már lényegesen olcsóbb lehet.

    szóval nem kell egyből beleugrani szerintem ingatlanvásárlásba, főleg, hogy elég brutálisan elszálltak itt is az árak, egy biztosabb megoldás lehet a bérlés. igényektől függően ez szerintem megvan havi 1500 max 2000 euróból egy négyfős család számára. egyéb megélhetéssel kapcsolatos dolgokról tájékozódhatsz ezen a weboldalon, meglepően akkurátus: [link]

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák