Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #03969024 #847 üzenetére

    Most már annyi az ellentmondás, hogy nem tudom, mire válaszoljak. Ha dűlőre akarunk jutni, hogy mit is akarsz, és mit nem, kezd nulláról. Kínáltam a receptet:
    "A meglévő épületanyagok megadása, pontos alaprajz megadása, szóbajöhető lakberendezési eszközök körének megadása, elvárt akusztikai karakter megadása,"

    "Nem ÁTalakítani szeretném a szobát, hanem KIalakítani." - ez így értelmetlen, nem mond semmit. Kezd nulláról, a recept alapján. Az adott helyzetet, és az arra épülő gondolataidat, rendszerezve. De ha most csak addig akarsz eljutni, hogy mivel legyenek burkolva a falak, arra már kaptál javaslatokat - bár az továbbra sem tiszta, hogy hol lenne fal, hol nem lenne fal, hanem maradna a szarufa és az hogy néz ki, miért kéne burkolni, hol kéne burkolni, hol nem kéne burkolni, hol kéne kitölteni és a kitöltést csak esztétikailag takarni... ésatöbbi. Kép is a helyszínről kell, nem más helyszínről.

  • foltang

    csendes tag

    válasz #03969024 #847 üzenetére

    Erre az alapfelállásra szóba jöhet az, hogy a már szigetelő anyaggal megtöltött szarufák közeit nem OSB lappal, vagy sima gipszkartonnal fednéd le, hanem akusztikai lyuggatott gipszkartonnal. Ezzel ki tudnád használni a szigetelő anyag csillapító tulajdonságát, valamint egyben a kiporzását is a hátoldali kasírozásával. Így a falfelületed elnyelő tulajdonságot kapna. Én ilyet használtam a szoba kialakításához, és szerintem szuper lett!
    Nézz utána az áraknak, azért elég húzós az ára az ilyen gipszkartonnak, viszont esztétikus, akusztikailag remek felületeket kapnál.

Új hozzászólás Aktív témák