Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dyscus

    tag

    válasz ozzy711 #5021 üzenetére

    Pont ezért érdekelt volna a mai kor véleménye. (hangkariban nem valószínű a multibites DAC) Én az évek során jó pár DAC csippet kipróbáltam, a régi sigma-delta Crystal (Cirrus Logic) csipeken keresztül a Philips féle 1543, és 1541-es multibiteseken keresztül a PCM63-on át az Audio Note által preferált AD1865-ig. Ezt használtam a legtovább, ugyanis utánépítettem az AN első kiadású DAC IV. készülékét. Az nagyon szépen szól. Most viszont egy pár hónapja ezt a fotón látható 24 bit/384kHz-s DAC-ot használom megfelelő csöves trafós körítéssel. Ezért van némi tapasztalatom, mert én nem olvastam róluk, hanem megcsináltam őket, s meghallgattam őklet. De hát itt senki sem akar a DAC-okról beszélgetni. :O :)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ozzy711 #5021 üzenetére

    Egyébként ez is kicsit az elv versus gyakorlatról szól, mint minden a hifiben (és érdekelhet téged is, mert vannak - vagy voltak - jellemző hangkarakterkülönbségi tendenciák).

    Azazhogy az elv pénzbe kerül. Mivel a most szóbanforgó DAC-oknak multibites PCM jelcsomagokat kell konvertálniuk, elvileg a multibites DAC-ok lennének a korrektebbek, hiszen... Na de jóféle, pontos multibites DAC-ot általában mérnökileg és gyártástechnológiailag is drágább és nehezebb készíteni, mint egybitest.
    De az egybites DAC-ok előretörésének anno nem is annyira az ár-minőség arány volt elsősorban az oka, hanem inkább a digitális hanghordozók fülsértő digitalizmusának analogizálása. Az lett a toposz, hogy az egybites DAC-ok analógosabban szólnak, és a gyakorlatban ez esetleg jellemzően így is volt, bár nem elvi kérdés. Ma már az egybitesek között is sokféle karakter van...
    Szóval én a multibites hanghordozókhoz elvileg a (szűrő nélküli) multibites DAC-ok híve lennék, aztán megint más a gyakorlat. (Más a gyakorlat aszerint is, hogy büdzsé, audiofil, high-end, state-of-the-art..., referenzespitzensputzencsimborasszóklasse kategóriákat nézünk-é.)

Új hozzászólás Aktív témák