Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    Én egyébként úgy vagyok vele, de lehet ezt más sokszor leírtam, hogy olyan nincs hogy "csak a hang számít". Illetve ha csak hang számít akkor azoknak kéne vaktesztelnie és akkor kizárnak mindent, tényleg a hang számít. De nem ez történik. És olyan sincs hogy "csak a fülemre hallgatok", mert nem lehet különválasztani a fület és az agyat. Tehát ha azt mondom hogy a fülemre hallgatok, akkor igazából a fülemre az agyamra és az összes az agyamra befolyással bíró tényezőre hallgatok egyszerre. De ez nem baj, sőt. Csak legyünk vele tisztában. Én is tulajdonképpen így a "fülemre" hallgatok, csak tisztában vagyok vele hogy esetleg az az USB kábel különbség amit én hallok az nem feltétlenül abból fakad hogy tényleg fizikailag más a hang, mert lehet nem. De ettől függetlenül ha nekem jobb akkor én boldog vagyok vele.
    Csak sok hifista, főleg tapasztalatlan meghökken azon hogy hallja az ég és föld különbséget, de aztán meg vaktaszten vagy bármi véletlenből(pl nem is kötötte be) kifolyólag mégsincs különbség. És ilyenkor hogy feloldja az ellentmondást(filmekben ilyenkor robban fel az AI) mindenféle fals magyarázatok jönnek. Pedig nem történt baj, csak nem szabad úgy gondolni a fülre(és agyra) mint egy gépre, ami mindentől függetlenül reprodukálhatóan az "igazságot" (fizikai hang)hallja. Aki az "igazságot" akarja vakteszteljen, aki meg elfogadja hogy nem csak a hang van és ezzel együtt tud élni, az hallgasson a fülére(és agyára).

Új hozzászólás Aktív témák