Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz szakalistvan #4968 üzenetére

    Annak idején mikor lelkes asztalos végzős voltam belevetettem magam én is a hangfalgyártás világába. Hónapokig érdeklődtem és a egyszer a nagybátyámmal beszélgettem aki azt mondta hogy saját erőből, tudásból nem tudok olyan jó home made hangfalakat csinálni mint a boltba kapható legrosszabb. Egy normális hangfal több mint egy doboz és pár hangszóró, xart meg minek gyártani?
    Hiába veszel nagyon jó minőségű drága hangszórókat ha a doboz nem a megfelelő. Amúgy a nagybátyám zenész és ő is csinált magának anno, ráadásul egy gyári hangfalat másolt le úgy hogy megvoltak a tervei, aztán mikor megcsinálta, már meg is bánta hogy neki állt. A fenti kijelentésével meg csak engem kímélt meg a csalódástól és a sok elfecsérelt energiától pénztől.
    Mélynyomót még talán megérné csinálni de már nagyon jókat lehet kapni 50k környékén azért meg nem érdemes nekiállni.

    A 45fokos összevágásból miért nem engedsz ha szövet lesz kívül? Csak egy gyenge pontot alakítasz ki vele.
    Amúgy én biztos vmi izmosabb MDF-ből csinálnám, bár méreteket még nem írtál ha jól emlékszem.

  • mdk01

    addikt

    válasz szakalistvan #4980 üzenetére

    Hát ez nem túl nagy gondolom mélynyomó szerepét tölti be.
    Én kb. 20mm-es natúr MDF-et használnék a helyedbe, ha már úgy is be lesz vonva szövettel kár lam.b.lapot használni.
    Ha kevés a szerszám akkor elég ha végigkened az MDF lap élét rendes(általonos fehérszínű faipari ragasztó) faragasztóval majd csavarral összehúzatod a sarkokat. Ragasztó mindenképpen kell mert az adja a szilárdságot a csavar csak a szorító szerepét tölti be de ha már behajtod bent hagyhatod. Sztem azért nem jó az a würth-ös K+D mert nem szilárdul meg kőkeményre hanem puha lesz és rugalmas, így nem adna túl szilárd kötést a sarkon.
    Ha van lamellozó azzal is összerakhatod azzal még jobb lesz.
    Aztán még lehet fokozni a sarokkötést a nút csap megoldással.
    Ez utóbbi adja talán a legerősebb, legbiztosabb kötést ,de nem hinném hogy erre szükséged volna.
    Ami az egyik legfontosabb még hogy tűlábakon álljon a hangfal hogy a rezgést ne adja át közvetlen a talajra.Fontos még a hangszóróhoz passzoló légtér és légrés, de ezeknek már gondolom utána olvastál.:)

    Madmax:
    Láttam amit írtál és hát manapság a vizor a legutolsó ami érdekes sajnos a konyháknál ezért is írtam hogy jó volna ha kicsit szélesebb m.lapot gyártanának.
    Ha jól számolom akkor neked is kb 3cm-re áll vissza a front pont ott ahol a vizor van tehát így is pont végigfolyik a víz a fronton.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Madmax81 #4993 üzenetére

    Hát a 70cm az már talán egy ici-picit sok, de 62-65cm tök jó volna és normálisan be lehetne építeni a mosogatógépeket is úgy, hogy nem folyik a kiborult bableves a kiskanalak közé és nem kellene a milliméterekkel sem játszani.

  • mdk01

    addikt

    válasz rii #4995 üzenetére

    Én nem érzem annyira bonyolultnak a szekrényed, de tény, hogy az íves és ultra dizájnos dolgokhoz kell a pénz.
    Milyen programmal rajzoltad?

    üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Soká #5011 üzenetére

    Én is pártolom az IKEA-s dolgokat, mert praktikusak és ez a nézet a kiindulási pont mikor neki állnak egy új bútor megtervezésének.
    Szerintem thyeby a tervezés szó művészi ágát értette, ami számomra olyan dolog hogy jól néz ki de nem tudnék ezekkel a dolgokkal sokáig együtt élni, ha egyáltalán tudnék.

    Amúgy egyértelműen látszik hogy látványterv és nem sok energiát ölt bele rii ami érthető is, mert minek.
    Én igazából semminek sem néztem, mert ágynak nem arányos, meg hülyén néz ki, polcnak meg túl alacsonyan van és itt sem igaziak az arányok.
    Én az ilyen bútorokat egy váróterembe tudom elképzelni ahol az ember míg vár elnézegeti a formákat, de nincs olyan sokáig egy térbe velük hogy megunja és rosszul érezze magát tőlük.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz kalman7 #5022 üzenetére

    le róla 1-2 réteget.

    Nem értem én sem mi a terved vele, mert ha az amire én gondolok akkor nem le, hanem rá kell tekerni és még így sem jön össze.
    Fejtsd ki légyszi a terved had tanuljunk.:)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Soká #5045 üzenetére

    Az ultra modern dizájnos dolgokat általában nem lehet használni, ha lehet is akkor kényelmetlenek.
    Ez már csak ilyen.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz Crazyman33 #5076 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled, viszont a 3-ashoz annyit fűznék hozzá hogy én 120-as lábat használok amit ki lehet tekerni 140mm-re és ennyibe a ma kapható mosogatógépek ajtaja 99%-ban kinyílik.
    Lényeg ami a lényeg ha szeretnél Luciferc mosogatógépet is, akkor ha kicsi, ha nagy a konyha a mosogatógép ajtónyitódását figyelembe kell venni. Persze ha nem akarod elrondítani a lábazatot egy nagy kivágással a mosogatógép ajtajának.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5085 üzenetére

    Igen megadják a minimális és maximális lábazatot.

    Mint itt is látszik 60mm-t lehet emelni kb. a mosogatógépek lábán.Ez elég sok m.gépre igaz.
    Azt is mutatják, hogy 100-160mm között kell vhol lenni a lábazatnak.Itt 170-et írnak de ez csillagos, legtöbbször 160mm szokott lenni.
    Ha nem boldogulsz a lábazat kiszámításával akkor sem ha meg van a gép akkor tudok/unk segíteni. A gépet úgy is meg kell venned előre hogy tud mit milyenre csinálj.

    Megtudnád nekem kérdezni milyen típusú az a m.gép aminek lehet 100mm-es lábazatot csinálni?

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz mdk01 #5087 üzenetére

    "Mint itt is látszik"

    ...vagy nem.

    Neten találsz még ilyen rajzokat ha érdekel keress rá.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5093 üzenetére

    Először is elmondanám, hogy én is keresgéltem anno ingyenes látványtervező programokat a neten. Találtam is párat pl. az IKEA-nak is van egy, aztán próbáltam a már említett kitchendraw-t, meg volt még egy és már a praktikernek is van, de már nem izgatnak.
    Legfőbb bajom az volt velük, hogy nem tudtam elég szabadon tervezni, mert mindig meg volt határozva, hogy miből dolgozhatok.
    Ez így nagyon kevés volt az egyedi bútorok tervezéséhez.
    Aztán megtaláltam a sketchup-ot és már mindent megtudok rajzolni méretpontosan.
    Szóval kérdésedre a válasz, hogy rajzolsz egy feneket, ahogy azt tetted is és ha ez megvan akkor group-ba, vagy komponensé foglalod össze. Ez úgy működik hogy három bal klikk a testen és utána jobb klikk menü group/componens. Fontos itt megemlíteni, hogy ha a rajz elkészülte után szeretnél egy anyagkiírást is akkor rögtön komponensé(ne group-pá) alakítsd mert csak abból fog tudni dolgozni a kiegészítő plugin. Ez azért is jobb, mert a group csak simán csoportba foglalja a lapokat amik a testet alkotják, a komponensnek pedig lehet leírása/neve(pl. jobb 3 fenék) és így fog megjelenni a kiírásba is.
    Azért nem tudtál külön szekrényoldalt rajzolni, mert a vonalak és amúgy minden "összeragadt"-t és ezért kell őket groupba vagy komponensbe foglalni.
    Na ugorjunk vissza az elejére ezek a fontos tudnivalókról után. Megvan a fenék komponensé is van foglalva. Mivel komponensbe van foglalva a fenék, így meg kell rajzolnod a fenékre az oldalak alsó kontúrját és kihúzni felfele. Ez után ezeket is komponensbe foglalod és így haladsz szépen sorjába a többi alkatrészekkel.Fontos ha megvan egy alkatrész/test azonnal foglald komponensbe vagy group-ba.
    Ajtók közé 4mm hézagot szoktam rajzolni. Azért is mert könnyebb vele számolni pl. ha két különböző szekrény ajtajai jönnek egymás mellé akkor 2-2mm-rel veszem kisebbre az ajtókat és ha egymás mellé kerülnek meg van a 2x2mm-es =4mm hézagom. Ha 3mm-el számolnék akkor ez esetben 1,5mm-rel kell számolni, de 0,5mm-rel számolni ilyet esetbe nem lehet. Ha anyagkiírást csinálsz akkor és lesz egy olyan méret, pl. hogy 433,5mm, azzal nem tudsz mit csinálni csak kerekíteni.
    Magyarázhatnám még, hogy miért jobb a 4mm mint 3mm, de hidd el jobban jársz a 4mm-el.
    Első körbe ennyi, majd kérdezz.
    Ha nem érthető csinálhatok képet is de inkább mellékelek egy a tervezés elején lévő konyhaszekrényt ami így készült és szerintem letisztul.:)
    Nem mellékelek, mert nem megy a feltöltés, de majd megpróbálom megoldani.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5114 üzenetére

    1.Ezen még sokat nem gondolkodtam, de pl. az egyik oka hogy a szekrény alján nem látsz egy plusz felesleges élt ami ráadásul le is kell zárni vmi élzáróval. Ezek után az esetek nagy többségében nem szoktunk 80-90cm szélesebb szekrényt gyártani, viszont magasak lehetnek ennél fogva érdemesebb a pillanatszorítok használatának megkönnyítésének érdekében az oldalakat végig engedni a szekrényeken.
    Bonusz válasz:A műanyag lábakat ahol lehet engedd be minimálisan(~5-10mm) az oldal éle alá és akkor már átviszi a súlyt a lábakon keresztül a padlóra.
    2.A legegyszerűbb a csavar, mert olcsó, gyors és nem kell hozzá sok szerszámra beruházni.
    A köldökcsaposhoz sem kell sokat beruházni viszont komplikáltabb és jóval tovább tart. A lamellóhoz ugye kell egy gép, meg egy kis tapasztalat és ezzel is közel olyan gyorsan lehet dolgozni mint a csavaros megoldással.
    Stabilitás szempontjából volt már vita, ebbe nem is bonyolódnék bele a lényeg az hogy bármelyiket használod bőven eléggé stabil lesz egy konyhaszekrényhez.
    3. Itt a lényeg az igénybevétel. ABS ugye van 0,8-1-2mm vastagságban ebből a2mm-es felesleges pénz kidobás a korpusz élekre a fólia viszont kevés. Én a 0,8-1mm vastagságot ajánlanám. 2mm-est asztalok élére ajtólapokra szoktunk rakni, a fóliát meg akkor használom ha az a lényeg hogy olcsó legyen a bútor, ne pedig időtállóbb.
    4.Úgy érzem ez kicsit felesleges neked, mert bőven elegendő ha alulról felcsavarozod vagy szegeled a feneket. Amúgy lehet asztali körfűrésszel, vagy költséghatékony megoldásba lamellózóval is.Komolyabb megoldás egy asztali maró, de megoldható felsőmaróval is.
    5.Ezt is ugyan úgy lehet asztali körfűrésszel, lamellózóval, felsőmaróval, de a legjobb megoldás itt is egy asztali maró. Az esetedben ezt is csak a végoldalaknál végezném el felesleges energiát pénzt áldoznod arra hogy mindegyiknél megcsinálod.A biztonságot is meg kell említeni, mert azért egy falcolást, nútolást egy lamellózóval végrehajtani igen komoly megoldás. Oka az hogy nem erre való és nagyon biztos kézre van hozzá szükség.
    6.Igen létezik sőt 18mm-es bútorlapból is megoldható. Olyan nincs hogy szokás, de egy konyhaszekrénynél talán előnyösebb a fém fiókoldal az igénybevétel miatt, plusz nem kell nútolgatnod és falcolgatni a 18mm-es b.lapot.

    FAQ?
    Ezen még nem gondolkodtam, de nem rossz ötlet.

    Crazy:Ha sikerül feltölteni akkor mutatok, de ha csak gyors látványterveket szeretnél akkor valóban jobb megoldás a KD. Ha az ember jól kiismeri/megtanulja a program használatát pillanatok alatt össze lehet dobni egy látványtervet. Persze nem alkatrészekből ahogy azt fentebb beszéltük de legalább valós méretekben fog pompázni a leendő végtermék.
    A KD-be lehet egyéb bútort is tervezni?
    Én úgy emlékszem nem, bár sok energiát nem fektettem bele és a neve is arra utal hogy inkább csak konyhára való.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5115 üzenetére

    Az egy olyan lemez amit különböző vastagságban lehet kapni(0,8 1mm) és pl. munkapultok élét zárják le vele. Azért jó megoldás mert minden munkalaphoz lehet kapni belőle teljesen színazonosat és nagy igénybevételnek is egész jól ellenáll. Igazából a Formica egy márka
    A dekorit lemez pedig egy megint más kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5130 üzenetére

    Az sem rossz amit Winner linkelt legutóbb de én inkább ezt ajánlanám mert így az ajtók egy síkba lesznek.
    Menj fel a www.blum.hu-ra és töltsd le vagy nyitsd meg a kivetőpántos katalógust, vagy a teljeset.
    Írd be a keresőbe a 99M1550-es(204.oldal) pántot vagy a 79T5550 (120.oldal)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Crazyman33 #5126 üzenetére

    Néztem azt amit linkeltél, de akkor vhogy nem jött be az oldal, viszont most működik.
    Ha lesz időm meg fogom nézni ismét a KD.-t.
    Köszi
    Üdv.

    Nem a játékra bár ismerem, de nem fogott meg anno.:)

  • mdk01

    addikt

    válasz Soká #5191 üzenetére

    Mivel szeretnéd lakkozni?
    Ha szakszerűen szeretnéd akkor töltőalapozó kb. 2x a betétre és egyszer a keretre aztán mehet a fedőlakk persze szórópisztollyal.
    Ha hengeres/ecsetes megoldáson gondolkozol akkor is ez a lényeg hogy egy-két réteggel többet kell kenni a betétre, és visszacsiszolni fáig(mint azt előttem is írták) hogy csak a pórusokban maradjon a lakk.
    Azért kell fáig, mert igaz, hogy eltömődik akkor is a pórus ha nem csiszolod vissza viszont akkor túl vastag lesz a lakkod és elveszted a fában lévő szépséget.
    Amúgy ezt a szépséget egy béna lakkal is borzasztó egyszerűen el lehet veszíteni.

    Üdv.

    ui.:Én amúgy biztosan nem tömíteném el a tölgy pórusait csak hozzá igazítanám a betét pórusait a tömör tölgykeretéhez.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Crazyman33 #5196 üzenetére

    ...és thyeby #5198:
    Vhol érhető volt a festő kérdése, mert jelenleg nincs olyan szakma Magyarországon hogy "bútorfestő", tehát nem tanítják sehol. Nálunk a cégnél már felmerült, hogy indítunk egy OKJ-s tanfolyamot bútorfestő néven, de még egyelőre nincs idő vele foglalkozni.

    Luciferc #5201: Ezekből a vasalatokból nincs túl sok varriáció, tehát ár érték arány foresten belül szinte nincs is. Ahhoz képest hogy béna olasz/kínai x@arok sztem drágák.
    Viszont ha megnézzünk egy másik márkát és hogy megint maradjunk az egyik legnagyobbnál a BLUM-nál sztem jobb az ár/érték arány. Igaz hogy ezek 100k környékén kezdődnek, de sokkal könnyebb szerelni is, mert mint crazy is írta nagyon lehet szopni ezekkel a vackokkal. Mivel te vagy a szerelő és a végfelhasználó is duplán jól jársz a BLUM-mal.
    Működésbe is finomabbak a BLUM vasalatok és időtállóbbak is.
    Egy szó mint száz sztem a BLUM sokkal jobb mint amennyivel drágább, de az biztos hogy nem átlag pénztárcához van szabva. Nem lennék a helyedbe, hogy eldöntsem melyiket vegyem:)
    Egyedül talán a magic corner az ami elfogadható a forest-től, de kamrapolc egy annyira speciális vasalat, amit ráadásul nagyon meglehet pakolni, hogy oda egy komoly márka kell, arról nem is beszélve hogy a forest-eset, valóban szinte lehetetlen jól beállítani.

    Thyeby #5202: Az amerikai szabvány.Volt már erről szó hogy ezekre is kell figyelni felsőmaró vásárlásánál. Gondolom ezt korábban vetted vagy olcsón jutottál hozzá.
    Nem volna egyszerűbb ha esztergáltattnál egy hüvelyt 0,35mm-es falvastagsággal ami rá tudnál húzni a 12mm-es tengelyre? 0,35mm nem túl vékony egy fémesztergályosnak és csak egyszer kell legyártatni.
    Thyeby 5207:
    Nagyon sok éve piacon vannak már ezek a vasalatok és nem mozdult az ára.
    A tehetősebbek most is BLUM-ot vagy más komolyabb márkát raknak a szekrényükbe. Ez a forest a legalja a piacon és ezeknek ennyi az ára. Ez soha nem fog lejjebb menni ha csak nem találnak ki egy kicsit jobb konstrukciót amivel a régi ára 10-20-X%-kal lejjebb fog menni.
    Soká #5211:
    Ez nagyon olcsó. Én 2004 környékén 30.500,- pénzért vettem egy dimar-t ami kb. ugyan ez, és nem én csináltam rossz vételt. Vigyázz vele!

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5216 üzenetére

    Ha nem BLUM akkor Hafele
    Nagyjából ugyanaz a minőség. Ha komolyan szeretnél beruházni ezekre a cuccokra kérdezhetek árat, de kötsd fel a gatyád.

    Thyeby:
    Csak nyolcas patronom van, a 12-es tengely miatt nem akarnék most egy felsőmaróba beruházni.
    Szeptemberre megkapom, csak hát épp akkor van vége a szezonnak, amihez kellene.

    Igen ezt én úgy értelmeztem hogy a patronod 12,7mm és nem akarsz egy 12mm-es patronnal rendelkező gépre beruházni.
    Hova szükséges neked pont ez az átmérő? A mélységgel változik a holker szélessége is.Nem lehet kapni 13-14mm széleset amit nem engedsz olyan mélyre?Esetleg a mélységnek is ilyen halál pontosnak kell lennie?

    30.500,- pénzért csak a platolót kaptam meg és mos is ennyi kb.(lásd CMT is 25k) Az átfordítható kontraprofil maró az még plusz 25.000,- pénz környéke volt.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz luciferc #5216 üzenetére

    Megoldható de itt is minőségi vasalatot kell használni amit lehet terhelni és egyenes fut mint vizszintes irányba, mint függőlegesbe. Erre jók a BLUM metabox vasalatai, de igazán a tandembox-ok.Erről gondolom láttál képet a 4.40 és 4.42es oldalon.

    Thyeby:#5226
    Értelek.
    1.
    Vannak ilyen hüvelyek gyárilag is marókhoz(legalábbis az enyémhez) az sem forog meg mert végig van vágva a cső oldalfala, így mikor meghúzod rászorul a késtengelyre.
    2.
    Csak eleinte volt olyan hogy beesett a patronba a hüvely, de az csak akkor fordul elő ha tök új a hüvely és a késtengely is. Idővel minimális rozsdaréteg alakul ki a levegő páratartalma miatt a késtengelyen és akkor már passzosabb. Ha meg be is esik a patronba 10mp alatt ki lehet venni mivel a patron lecsavarható. Nem tudom más maróknál ez hogy van mert én eddig csak makitával találkoztam.
    Még mindig azt mondom hogy egy hüvelyt sokkal egyszerűbben és olcsóbban legyártanának, mint egy patront, de elvileg tök mindegy mert ugye neked a kés átmérője a lényeg, nem a tengelyé.:)
    Az nem volna jó ha egy 12mm átmérőjű holkerkés tengelyét megütnéd kalapáccsal, hogy kicsit üssön és akkor lehet pont 12,7mm-t vinne.:DDD Vicceltem....

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #5284 üzenetére

    a keményfém beforrasztásakor keletkezett megfolyás nyilván a forrasztó anyag, maga amit nem akartak lecsiszolni nehogy súlypont eltolódás legyen

    Mi van?:):)
    Ezt gondolom félálomba írtad és nem gondolod komolyan. Az már egy másik dolog, hogy ilyen igénytelenül dobták piacra ezt a kést. Amúgy nem, hogy kiegyensúlyozza a kést hanem pont hogy ettől lesz "súlypont eltolódás". A Unimaxos késnél meg annyira figyelnek hogy megfúrják a kést mert az egyik oldalon 1/2grammal nagyobb a súly. Vicc az egész....
    Azért azt megnézném hogyan mérik ki, hogy mennyire van kint a súlypontból egy ilyen kis kés és hogyan számolják ki azt, hogy a kés közponjától mekkora távolságra kell fúrni, egy x mélységű furatot, mindezt mekkora átmérőjű fúróval, aminek hegyes az éle. Meg arra volnék kíváncsi hogy mindegyik unamaxos kés megvan e fúrva, mert ha igen akkor sorozatba gyártják a xart, vagy csak vásárlói megtévesztés ha mindegyiken ugyan olyan furat van ezzel jelezve, hogy ők milyen profik, esetleg vmit csak jelölnek, de ezt nem hiszem.

    A késlap vastagság meg ha tovább találgatunk akkor lehet azért vastagabb 0,5mm-rel a CMT-nél, mert gyengébb minőségű a lapka és sűrűben kell élezni. Találgatás az egész...:U

    Jah és nem kötözködök, csak leírom amit gondolok köntörfalazás nélkül, de ezt már sokan tudják.:)

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    Elnézést, de nem nagyon követtem az eseményeket csak átfutottam az utolsó pár hzs.-t.
    Most (még) ott tartotok hogy thyeby-nak szeretnétek vmi kis akkus fúrót ajánlani/keresni a kis lyukak fúrásához?
    Ha igen akkor ugye a probléma az hogy a kicsi(könnyű) gép az aksi miatt nem bírja sokáig és lassan forog. Viszont ha nagy a gép akkor meg nehéz(aksi) viszont sokáig bírja és gyorsan forog.
    Nem rég írta Vikusz hogy miért nem jó Thyeby-nak az akkus flex. Akkor most miért is lenne jobb egy 1,5-2kg akkus fúró sok tízezer pénzért mint egy jó minőségű kék Bosch, Makita, Dewalt 20-40k-ért? Súlyra ugyan annyi(vagy könnyebb) mint egy akksis gép és forog is.
    Nincs rajta motorfék(bár már lehet van olyan vezetékes pisztolyfúró is amin van, nem tudom) és vezetékes is de max szénkefét kell benne cserélni sok évente és megy tovább.
    Ezzel szembe én még mindig az állványos fúrót támogatom mivel érdemes mérlegelni a fúrandó anyag súlyát. Értem ez alatt hogy Thyeby pár dekás tízdekás alkatrészekkel dolgozik legtöbbször. Kérdem én hogy mit érdemes ilyenkor, a 20dkg-os alkatrészeket emelgetni és állványos fúró karját 0,5-1kg-os nyomással húzni vagy egy 1,5-2kg-os gépet emelgetni. Arról nem is beszélve hogy az állványoson lehet sablont csinálni az alkatrészeknek és minden lyuk ugyan oda kerül.
    A súlyokat és értékeket hasra ütés szerűen írtam az elmélet a lényeg.
    Elnézést ha nem egészen ez volt a téma.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #5554 üzenetére

    Nem állítottam, hogy van azt sem hogy nincs olyan pisztolyfúró amelyiken van motorfék. Van ilyen egyáltalán?
    Körfűrészen már 10 éve is létezett motorfékes az nem újdonság.
    Magamból kiindulva nekem nagy állványos fúróm van azon állva dolgozok hasmagasságba így nem kell még görnyedni sem, meg egy kicsit is olyan magasra rak az ember amilyenre akar. Bár azért néha jó dolog leülni és szerencsére ha az ember a maga útját járja megszabhatja mikor mit csinál így akár felváltva is lehet ülő és álló munkát végezni.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    Húú ,mennyi számolás, teljesen zsong e fejem.:DDD

    Viszont, hogy építő jellegű is legyen eme pár sor kitaláltam egy találós kérdést Thyeby fúrógépére.

    Mi az fúró eszköz ami:
    -viszonylag könnyű
    -gyorsan forog
    -van rajta "motorfék"
    -viszonylag környezetvédő(ha már ez is szóba került aminek örülök)
    -nagyon olcsó a fenntartása és az üzemeltetése
    -mivel olcsó a fenntartása és az üzemeltetése óriás sorozatgyártó cégek is ilyen eszközt használnak
    -nem túl drága

    Ennyi elég is.:)
    Ha holnapig nem sikerül kitalálni megírom a választ, de ebből bőven menni fog és sztem ezzel meg is van oldva a dolog.
    Legalábbis részemről, mert én ennél okosabbat nem tudok kitalálni.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Soká #5616 üzenetére

    Próbáld ennyiért megcsináltatni bármelyik asztalossal,

    Ariadne:
    Én kapásból a dupláját mondanám ennek az IKEA-s árnak.
    Ezért a sorozatgyártás és az olcsó anyagbeszerzés a felelős.
    Na meg a Svéd húsgolyó ami odacsalogatja a vásárlókat az IKEA-ba és közbe vesznek ilyen cuccokat amiket te is kinéztél, amiért persze az a rohadt IKEA nem tud becsődölni. Az a QRV@ húsgolyó! Az ördög mindig a részletekben bújik meg.:DDD

    Na jó éjt azt hiszem kezdek fáradni. :o

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    Bocsi csak sok a munka.

    #5621,5626 Thyeby:
    Nem ezt tervezem megvenni, de sosem szabad semmit kapásból elvetni, csak átgondolt indokkal.

    Mi az oka, hogy még mindig parkolópályán van az eszköz?
    Messze jobb mint akármilyen aksis fúró, amiből pár évente újat kell venni meg töltögetni az aksiját.Na meg a környezetvédelem.:)

    #5623Máraton: Thyeby leírta a lényeget.150k-ért már lehet hogy orsós kompresszort is lehet kapni vmi kisebb fajtát aminek nincs hangja. Elég volna egy 30-50k-s is. Amúgy is minden vmire való asztalosműhelybe van legalább egy darab kompresszor.

    Felületkezelés:
    Nem tudok sokat hozzászólni a hengerléshez, csak annyit hogy nem mindegy a lakk sűrűsége és ugye a lakk típusa sem. Például ne próbáljunk egy szórásra kikotyvasztott lakkot sem ecsetel, sem hengerrel felkenni. Még mondhatnám a többit is mint henger minősége, hőmérséklet stb. Két lehetőség van, hogy thyeby elárul mindent, hogy neki milyen eszközökkel milyen technikával sikerült, vagy Vikusz elmegy a Szigetszentmiklósi Milesi-hez és kér hengerléshez lakkot és hengert. Persze előtte egy telefont érdemes elengedni.

    Hólapát:
    Gyorsan átfutottam csak a hsz.-eket igazából fel sem fogtam nagyon a dolgot, de gondolom a nyele vmi kis átmérőjű henger lenne mivel gyerek hólapátról van szó. Puskának a csöve?
    Ha meg a lapot akarod sablonba meghajlítani akkor én lehet 3db 2-3mm-es lapot használnék. Pl. a Jafholz-nál Dunaharasztba szoktam látni halomba felrakva csomagolóanyagnak szánt rétegeltlemezt. Vmi undorítóan van egymásra felhalmozva és nagyon körbe sincs szabva, de sok sok rakat van belőle mindig. Na ez biztos qrva olcsó és még lehet vízálló is, mert ugye csomagolóanyag, nem tudom, mert soha nem volt rá szükségem.

    Na rohanok dolgozni.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz ludsimon #5787 üzenetére

    Nem tudja valaki, hogy mennyit kell adnia minimum, ha ott dolgozok/tanulok?

    A minimálbér 20%-a minimum és maximum nincs.
    Kötelező még a étkezési utalvány ami 4400Ft.
    34 tanulónk van idén szeptembertől.
    Ne kérdezd, hogy van e hely, mert nem Bp.-i cég vagyunk.:)

    Sok sikert.
    Üdv.

    ui. Válaszolok majd a többi hsz.re is csak napi 5hsz olvasás fér bele az időbe és nem érek a végére.

  • mdk01

    addikt

    válasz ludsimon #5932 üzenetére

    A kamarának nem sok köze van a pénzhez. Azt a munkáltató/oktató adja.

    #5933:
    Bruttóba talán.
    Fentről kell kezdeni az tény, de erre az összegre még lehet kevesebbet sem fog felajánlani annyira magas. Tanuló vagy ne felejtsd el és ebben a szakmában sem az a lényeg hány éve vagy hanem a tapasztalat/rutin.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6076 üzenetére

    vagy venni egy háromszegeletű reszelőt és félőra óra alatt meg lehet reszelni némi rutinnal

    Ezt most felejtse el mindenki, de nagyon gyorsan!
    Régen lehet jó volt, de láttam ahogy a 16 éves tanuló levágja a mutató ujját csak azért, mert ilyen módon volt élezve a fűrész és már akkor életlen volt mikor felrakták a gépre.

    állítólag élesebb lesz mintha köszörűvel csinálják

    Ja...állítólag, sztem ezt is el lehet felejteni.

    amúgy köszörűvel is lehet élezni szabadkézzel szintén némi precizitást igényel

    Úgy gondolom ezt sem kell erőltetni, mert a ~200db fog közül talán 10db-ot sikerülne ugyan akkorára köszörülni.

    Sokszor nem értelek.
    Egyszer dobálózol a milliós gépekkel hogy csak az jó, meg a 150ezres kompresszor (még arra a hsz.-re vissza akartam térni, de már nem izgat) meg franc tudja mi, pedig itt javarészt hobbisták vannak, most meg párezer forintot akarsz spórolni az élezésen. Én is sorolhatnám a sokmilliós/tízmilliós gépeket amik a cégnél vannak ahol dolgozom, de tudom milyen hobbistának lenni és olyat ajánlok amit megtudnak fizetni.
    Az élezésen meg nem spórolunk, mert sokba kerülhet.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6087 üzenetére

    Igazad van milliós gépet nem ajánlottál de a 150k kompresszor után az is következhetett volna.Mindegy vissza vontam.
    Amúgy úgy érzem a pneumatikában nem vagy nagyon otthon, csak mondod amit látsz. Nekem egy apukám által épített kompresszorom van vízhűtéses motorral és 4db 50l-es tartállyal. Egy 1kw-os motor van rajta és nem tudom olyan gyorsan kiengedni belőle a levegőt ahogy pumpál 5báron. 30éve csinálta kb. és igaz, hogy nem használom túl sokat, de szuperul működik.Vannak olyan ismerőseim akik 30-50k-s kompresszorokkal fújnak bútorokat és ők is ebből élnek. Úgy érzem nem muszáj egy olyan asztalosnak drága kompresszorra beruházni aki esetleg levegős fúrógépet használ, vagy néha megfúj pár bútort. Persze aki megteheti az vegye meg, de egy asztalosműhelybe van sok más gép amire érdemesebb költeni.

    Én is támogatom hogy ne az új 500k-s fűrészt vegye meg az akinek masszív gép kell hanem fel kell újítani egy régebbit(nem xart, csak régit). Nekem is egy háromkerekes szalagfűrészem van '62-ből.

    Attól független letudja vágni bárki az ujját, hogy tartottak neki balesetvédelmi oktatást. Gondolom nem voltál ott, így ne is állíts semmit légyszíves.
    A mondanivalóm lényege az volt, elmondom még egyszer, hogy a vésőn és gyalukésen kívül manapság semmit nem érdemes kézzel élezni.

    #6107:
    Ha folyamatosan menne a kompresszor túl melegedne mert a dugattyús légsűrítő rész az energia 40%át (1,5KW-os gép) hővé alakítja .Ennyi a hatásfoka (60%hasznosul) A motor külön 85%-ot hasznosít a felhasznált áramból ,tehát ott külön termelődik hő és külön vezetődik el .Ha meg 200 fokra felmelegszik a dugattyú akkor megszorul és besül a, motor meg leég.
    Esküszöm nem direkt csinálom, de ez az állandó számolgatás meg elmélet....... :U
    Az én házikompresszorom is állandóan megy, mert nincs rajta önkioldó ami leállítja a pumpálást, ha elérte a megfelelő nyomást és mégsem ég be a dugattyú. A villanymotoron meg túlmelegszik a tekercs?

    Ezért van szükség elég nagy teljesítményűre hogy tudjon kissé hűlni időnként.Ammeg derága.
    Jah...biztos. Sztem a pneumatikás tanácsokat ne erőltesd.Én sem értek túlságosan hozzá csak azt mondom amit látok, meg a tapasztalataimat, de hülyeséget nem állítok.

    Az pont jó a kompresszornak hogy a festő nem nonstop szór hanem pakolászik lakkot kever, csiszolászik , azalatt a gép tud szellőzni kissé.Minél melegebb annál jobban szorul ,minél jobban szorul annál jobban kopik, az élettartama meg meredeken csökken.

    Hát beb@szn@ ha nálunk a cégnél ahol folymatossan megy a kompresszor meg kellene állni, mert túlmelegszik. Még az enyém sem melegszik túl pedig volt hogy az is ment 8órán keresztül.

    #6124:
    Valamint nyugodtan túráztass egy asztalos kompresszort 12 órán át pihentetés nélkül mondjuk 2 hétig aztán nézd meg mi lett belőle.
    Nálunk a cégnél 3éve megy sokszor hétvégén is 10-12órába a kompresszor és még bírja, némi kisebb karbantartással és csak párszázezerbe kerülhetett.

    A többi téma se érdekel, mert most már mindenki ellenem van és így nem öröm írogatni sziasztok
    Na itt a baj hogy csak írogatsz.
    Nem kell elmenni Márton csak légyszíves kétszer is gondold át amiket írsz, mert ha olyat állítasz ami a valóságban nem úgy van, azzal meglehet, hogy vkinek ártasz. A másik meg hogy én is szívesen segítek bárkinek ha tudok, de sokszor egy hétig nem kerülök gép elé(pedig laptopom van meg mobilnetem)és nem azzal szeretnék másoknak segíteni, hogy válogatom a rengeteg hsz. közül a téves állításokat. Erre nincs időm és energiám, de úgy érzem muszáj.

    #6126:Szerinted Van külön asztaloskompresszor hengerfej öntő üzem, meg külön kamionkompresszor hengerfej öntő üzem?
    Van egy kompresszor gyártó cég.

    Részben igazad van, de sztem kicsit túl nagy halmazt rajzoltál amibe sztem a NASA kapásból nem tartozik bele.

    A múltkor betojt a 2006ban vásárolt egerem mikrokapcsolója. Vmiért duplán vette a kattintást. Hát nem vettem újat hanem kiforrasztottam egy 97 környékén vásárolt egérből a mikrokapcsolót és beforrasztottam a tönkrement helyére. Igaz hogy mindkettő Microsoft volt lehet, hogy ezért paszolt. Már ha csak a Microsoft egereit nézzük mennyire komolyan hogy 10éve ugyanazt a mikrokapcsolót használják. Más egérrel nincs tapasztalom, de nem csodálkoznék ha a többi egérgyártó cég is ugyanezt a mikrokapcsolót használná. Ha vki azt mondaná hogy épített vki Kínába egy egér mikrokapocsoló gyártó gyárat '90-be és 20éve gyártják a napi 20.000db mikrokapcsolót, én elhinném.

    A fűrészlapos témához meg annyit szólnék hozzá, bár nem lesz túl nagy segítség, hogy én is kaptam anno egy 250-es lapot a dewalt-omhoz ami olyan 60 fog környéki lehet és annyira általános hogy még alumíniumot is lehet vele mértékkel vágni. Vettem még egy 250-es lapot ami 80 fog környéki ami csak azért kellett hogy tudjak lamináltot vmivel normálisabban vágni meg a keresztvágásokhoz is szerettem volna még egy nem szaggató lapot.Hosszvágásra viszont nem jó, mert túl sűrű a foga. Az biztos hogy amelyik lap mindenhez jó, az semmire se tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz BSzabi23 #6149 üzenetére

    Hali!

    Az említett alap ACAD-dal nem lehet tudtommal. Ha lehet is nem érdemes neki állni 3D-be bútorokat rajzolni. Van egy Prolignum nevezetű magyar faipari program ami az ACAD-ra épül rá. Nagyon jó viszont nehéz megtanulni, drága hardverkulcsos és már nem forgalmazzák.
    Na ha kellően lecsüggesztettelek itt a vidulás ideje.:) Látogass el a Sketchup fórumra és olvass utána, mert épp 1-2 hónappal ezelőtt tárgyaltuk ki a témát amit persze én dobtam fel. Régen voltam már ott is, már az is lehet, hogy még több okosságot találsz.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #6169 üzenetére

    Sztem azért volt olyan széles a nút mert ha eldöntöd a fűrészt akkor szélesebben visz az asztalba. Gondolom dönthető mindkét irányba.
    Bocs, ha nem mondtam újdonságot.:)
    Amúgy grat hozzá.

    #6188:
    mdk01 leginkább csak programot csinál a CNC, de annyit tud, hogy egyszer használatos fúróra felhúzható, egyélű süllyesztővel dolgozik. Külön nincs, mert ugye az dupla idő lenne megmunkálás szempontjából.
    Vikusz ha nagyon kell megnézem a márkáját. Biztos jó minőség mert borzasztó sok lyukat fúrunk.

  • mdk01

    addikt

    válasz Sanyabá #6255 üzenetére

    ide már lassan nem asztalos kell, hanem számítógép programozó. :K

    Lehet még sem beszéltem hülyeséget.

    Ha már meg lett pendítve egy kicsit a téma(amit igazából nem szeretnék folytatni), ajánlom Ludvig kolléga figyelmébe az ott található 20-30hsz. (vagy ameddig élvezi) mint friss szakmabelinek tele kérdésekkel. Nem mondom, hogy ez irányba menjél, de esetleg érdemes fejben tartani a számítógép vezérelt gépek elterjedését a faiparban.

    #6262:
    x,y tengely lapba mar, vág
    z tengely élbe megfelelő fúró, fűrész megválasztása a kívánt művelethez azután optimalizálás és start...így tuti nincs gubanc

    Kis helyesbítés:
    Z tengely az csak süllyedés(függőleges elmozdulás) és x,y tengely mentén tudsz élbe fúrni.

    #6300:
    Ismerősömnek van egy ilyen gépe én is dolgoztam rajta, csak az a FElder Hammer-je ha jól tudom
    Szerethető gép és viszonylag gyorsan átvariálható.
    Egy dolog miatt szokott panaszkodni az pedig a gyors cserelapkás kés, mert nagyon drága bele. Ha újak a kések rettentő szépen gyalul még csiszolni sem kell de vmi 20k egy késcsere. Érdemesebb szerintem egy hagyományos késes tengellyel venni, ha lehet.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6302 üzenetére

    Én valójában vastagsági és egyengető gyalugép késtengelyéről írtam, ha ez nem ment volna át.
    Úgy gondolom ezt nem lehet, se árba, se tartósságba se cserélhetőségbe, se semmibe összehasonlítani egy gyors cserelapkás marókéssel.
    Ha gyalugépet vennék akkor biztos a hagyományos késtengellyel kérném amit akár 10-20x is meglehet éleztetni párezer forintért.
    Igaz, hogy szépen gyalul, de meddig? Szerencse kérdése csak, hogy a harmadik méter után csap ki egy csomó, egy darabot a késből, vagy a harmadik. köbméter után. Ekkor ugye nem mindegy hogy egy párezer forintos élezésről beszélünk,vagy egy 20k-s fordítható kés egyik éléről. Csiszolni meg szinte mindig kell, akár milyen szép is legyen az a gyalult felület.Én legalábbis mindig csiszolok, vagy kicsit, vagy nagyon.

    Ne haragudj, de sokszor nem érzem a hsz.eidbe a gyakorlatiasságot, vagy talán éppen a rutint.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6419 üzenetére

    Áh, hagyjuk, Thyeby összefoglalta a lényeget.
    Még jó hogy vkik, figyelnek.

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6445 üzenetére

    Akkor írd már meg nekem légyszíves, milyen eszközről volt szó és mivel nem dolgoztam még és milyen új dologra gondolsz.

    Én viszont csak akkor vagyok versenyképes, ha a legmodernebb technológiát sorakoztatom fel magam mögött

    Ezt a legmodernebb technológiát légyszives fényképekkel igazold és akkor majd elhiszem.
    Még arra lennék kíváncsi, hogy mikor dolgozol azzal a legmodernebb technológiával ha állandóan itt próbálod osztani az észt.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6451 üzenetére

    Nem kötekedtem csak feltettem egy-két kérdést, mert nem értettem mire gondolsz amire megint nem válaszoltál csak kicsavartad a szavaimat, ahogy azt eddig is tetted.

    Amúgy te írtál modern technológiát, meg versenyképességet. Ha te a modern technológiát egy-két modernebb kisgép alatt érted meg azon hogy esetleg HM kést használsz attól még nem leszel versenyképes, csak eldolgozgatsz.

    Arra pedig továbbra is kíváncsi vagyok, hogy mivel dolgoztom és milyen eszközről volt szó, mert ezt te állítottad én csak megkérdeztem mire gondolsz.

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #6454 üzenetére

    Székesfehérváron vagyok, nem vagyok én bp.-i vagány.:)
    Az igaz hogy a konyha amit említettél az is szeged alá lett és tény hogy nem jöttem ki rosszul belőle, de azért egy ilyen SZSZB megyei bútor már merész lenne.:)
    Rendes tőled, de van itt is munkám bőven. Persze ha akad vmi nyugodt írj egy privátot egy árajánlatból nem lehet semmi baj.

    Amúgy az igaz, hogy arra felétek és még BAZ megyében is teljesen más a tömörfának az árai sokszor töredéke annak ami itt nálunk van, de sajna kevés mennyiségért nem éri meg elmenni. Az egész dunántúlt ukrajnából, romániából terítik keményfából, de mire ide ér már drága. Aki megteheti az hozat a megyédből egy kamionnyi olcsó fát, mert csak úgy éri meg itt meg eladja 3x-os áron m3-ét.
    Ennek ellenére én úgy látom nagyon szenvednek a tömörfát árusító telepek mifelénk. Én is inkább tömörfából dolgozom, de a táblásított anyag sajna kiszorítja az igazi tömörfa vásárlást.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6513 üzenetére

    Az egy jó döntés volt, hogy vállakozó lettél pláne ha tudod/érted a szakmát.

    Thyeby: Na most aztán kapsz hideget, meleget.:DDD
    Látod, látod, nem szabad fáradtan már osztani az észt, mert beleesik az ember ilyen hibákba.
    Nem baj. Azt tisztelem benned , hogy képes vagy beismerni a saját hibádat, alázattal. Persze ehhez először kell egy sakk matt, de képes vagy rá. :DDD
    Ebben gondolom a többiek is egyet értenek, hogy ritka az ilyen.
    Már én is gyakorlom és egész jól megy.:)

    ui.: az egyenlőre hibádat meg meghagyom winner kollégának, mert azt ő szokta javítani:DDD

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz runner 125 #6584 üzenetére

    Sokával teljesen egyetértek.
    Fúrók, vésők köszörülésre teljesen jó és még sok más egyébre is. Nekem sincs sokkal nagyobb és nem csak fúrót meg vésőt köszörülök. Apámnak van egy akkora ami saját talpon áll és 40cm átmérőjű köszörűkő van rajta. Régóta áll a sarokba, mert nem igazán van rá szükség, tehát nem köti be pedig van 380V is a házba. Szokta néha művelni a lakatos szakmáját, de eddig mindent megoldott a kicsin, így vagy úgy.
    Ha az a 2év garancia igaz akkor annyira nem lehet xar és hobby célra teljesen jó.

    Márton: Ezt a flexes vésőélezést is a munkavédelmi oktatáson tanultad? Nyugodtan veheted kötekedésnek, mert pont az ilyen hsz.-ekre nincs ebben a topikban szükség.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6605 üzenetére

    Látsz te ezen a fotón vhol legalább egy darab favésőt?

    Újszerű megoldásolat kívántok?
    Illetve idézd nekem légyszives azt a hsz.-t ahol a közelmúltban vki is egyszerű megoldást kívánt a köszörűvel kapcsolatban.

    Jó volna ha kicsit magadba néznél, különben a jövőben senki nem lesz kiváncsi a vélemenyedre, csak szétcseszed a topikot és azok akik a háttérben esetleg olvassák jó sok hülyeséget hallanak tőled.

    Hamvasszilva:
    Először is üdv a topikban.
    Másodszor pedig a válasz, hogy viszonylag sok helyen.
    1000db/doboz egységben is szokták árulni ha ez neked elég nagy.
    Harmadszor írd meg hol laksz és valamelyikünk sztem egy konkrét boltot is tud neked ajánlani.

    Üdv-

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6622 üzenetére

    Megpróbálhatjuk, de akkor légyszíves olyat tudást próbálj átadni amit érdemes.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Thom! #6633 üzenetére

    A fent linkelt kis bosch-sal tokrögzítő csavart? "szemöldök felhúzós emotion"

    Biztos, hogy ugyanarra a torx fejű csavarra gondolunk mindketten amivel meglepő módon ajtó és ablaktokokat szoktak kirögzíteni műanyag és fatipli nélkül?

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Madmax81 #6635 üzenetére

    Ezzel lehet egyszerre döntött és forgatott 45 fokba is vágni mindkét irányba?

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz Thom! #6641 üzenetére

    ...aham, és mekkora fúróval fúrtok elő téglába illetve betonba a csavarnak?

    Köszönjük Dízeles!

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz Winner_hun #6643 üzenetére

    Bruttónak elmegy, nettónak drága.
    Ha beszélsz velük említsd meg, hogy az exóta az valójában egzóta. Valószínű csak a honlap készítő értette félre....legalábbis remélem.

    Üdv.

    MOD:Azért van még egy-két elírás.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #6645 üzenetére

    Igen, azt elhiszem, hogy komoly erő van ezekben a kisgépekben, de egy normálisan becsavart tokrögzítő csavarhoz kevés a komoly erő.
    Az én 12V-os Makita behajtógépem sem tekeri be 1.-es fokozaton, mert nem erre való. A vezetékes 650W-os pisztolyfúrommal szoktam behajtani, de azt is lefullasztja ha teljesen betekerem. Ezzel szembe kicsit vicces, hogy egy 10,5V gép ugyanezt tudja és ezt még az áttétellel sem lehet kompenzálni.

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #6662 üzenetére

    Igen, ritka volt számomra is mikor egy rendes betonfalba sikerült a hagyományos ütvefúrómmal befurni legaláb 1db lyukat.

    Rohannom kellett ezért nem sikerült, komplettre csinálni a hsz.-omat, de ez itt még a lényeg:

    -és a kellő lassú áttétel közben az ember hosszan lassan és álmosan pislog amíg a gép végez :)

    Csak az a gép nem tud 3fordulat/perccel forogni és hát az aksi.

    Üdv.

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #6676 üzenetére

    A szerkezethez tartozik egy lemez aminek a nulla értéke megegyezik a lefutóasztal síkjával. Ezt a lemezt ha betolod a kés fölé és közben forgatod a kést akkor mérhető a kés körívének elmozdulása minuszban és pluszban az asztal síkjához képest. Az emelés mértékét pedig az ehhez kapcsolódó henger átviszi egy mérőskálára ami felejbb látható a szerkezet jobb felső sarkánál. A két pöcök ami a henger másik odalán található pedig a határoló pöcök ami a skála legkisabb és legnagyobb értékét mutatja.

    Ez valójában egy finombeállító szerszám amihez azért jól jöhet egy fentebb linkelt gyors beállító.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz demilorand #6765 üzenetére

    Hali!

    #1800. hsz.-hez menjél vissza légy szíves és csemegézz pár tíz hsz.-en keresztül.
    Már mások is írták, de ehhez kell egy komolyabb gép és ha csak pár ajtót szeretnél összerakni tehát nincs hosszabb távú terved lehet nem érdemes beruházni a gépre és a késre.

    Bbchris gyalukés beállítós tanácsához pedig még annyit mondanék kiegészítés képpen, hogy középről kifele és fokozatosan kell meghúzni a csavarokat, úgy ahogy az autókerekek csavarjait. Tehát először csak kicsit mindegyiket, aztán kicsit jobban majd végül készre húzni az összeset.
    Ha ez egyértelmű volt akkor bocs, de gondoltam ha már téma akkor említsük meg ezt is.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    Na egybe mindenkinek hirtelenbe:)

    ferkoboy:1300x700x400
    A 14-16 fiók igen sok egy ekkora szekrénybe szerintem mert mint írtad kartonokat is szeretnél benne tartani. Azoknak 20-25cm magas fiók kell ha élére állítva akarod tárolni.
    2x5fiók az 10db fiók.
    Szerintem találd ki mit hova, melyik fiókból, mennyit szeretnél. Én úgy gondolom ha 10-20 évben gondolkozol akkor egy tiplizett/lamellózott 2mm-es ABS-s élzárással ellátott BLUM görgős(mégjobb vmi tandem, de az drága) teleszkópos szekrény is elég lenne ha nincs állandóan költöztetve és verve a szekrény. Persze lehet tömör fa is, de akkor vmi keményfa, mert pl. egy táblásított lucfenyő rosszabb mint egy bútorlap, mivel puha és még drágább is.

    Winner: Számolj be a termékről engem is érdekel majd kíváncsiságból. Amúgy ha már gumi akkor lyukas teherautó belső vmelyik gumistől kunyizva, mert a bicikli belső sztem túl vékony--->hamar elkopna megint.

    Márton:Nem rossz az a palmatex csak az a trükkje hogy egyenletes vékonyságba kell felkenni és vékonyan mivel ha vastagon kened akkor tud csúszni. Nem érdemes használni a már öregebb ragasztót mert elpárolog belőle a hígítója és így sűrűbb lesz, ezért nem lehet vékonyan kenni.
    ....és mint ugye bár tudni illik ezek a fajta ragasztók annál erősebbek minél nagyobb erőt(kg) tudunk kifejteni 1cm2-re, nem pedig attól mennyi ideig tartjuk egymáson a két ragasztandó anyagot. Ezért szokták kalapáccsal ütögetni---->sok kg/cm2

    Soká:
    Sokáig én is ecsettel kentem a lazúrt aztán nagybratyó megmutatta hogy kell csinálni hengerrel. Azóta én is hengerlem. Kis gyakorlás és tuti a felületkezelés. Ecsettel kombinálva pedig szuper.

    thyeby:
    A palmatex hígítója nem szedi le a már megszáradt ragasztót. Én már régen használtam a hígítóját mert mint írtad nagyon drága, de én így emlékszem.
    Annó én is mikor ecsettel kentem a ragasztót olcsóbb volt venni kicsi ecsetet 100ft/db áron mint saját hígítójával kimosni azt. 2dl/1000 vagy vmi ilyesmi---->vicces:)

    epitokoldala:
    A többieket csak ismételni tudnám, leírták kb. a lényeget.
    Én még annyit tennék hozzá(gratulálva az oldalhoz és az ötlethez) a tapasztalatomból kifolyólag hogy mindennél fontosabb a személyes kontaktus. Magyarán hiába sikerült csinálni egy egész jó honlapot és még az ötlet sem elvetendő ha nem látszik mögötte az ember. Ha otthon ülsz és várod a sültgalambot akkor most hagyd abba mert a stressz az ember elsőszámú ellensége nem a zsíroskenyér koviubival és sörrel.
    Ezt a személy hiányt elsősorba lehet kompenzálni egy fotóval és bemutatkozóval a honlapon(elnézést de én is csak körbe futottam gyorsan a honlapot lehet van ilyen). Aztán személyesen járni kellene először a megyédet felkeresni az építőipari cégeket felvenni a legszükségesebb adataikat amiket megadnak és majd te regisztrálsz akkor nekik. Nem fognak ők mint a többiek is már írták a fenti okok miatt.
    A továbbiakban pedig kitalálhatnál vmit a személyesen felkeresett cégeknek amitől úgy érzik hogy rövidtávon is jól járnak ne hogy átverésnek és adat gyűjtésnek tűnjön.
    Pl. fogsz egy laptopot és egy mobilinternettel meg is tudod mutatni miről van szó mert az emberek szeretik vizuálisan látni mire is adják az adataikat és nagyobb lesz a bizalom.
    A legfontosabb pedig mikor felkeresel egy céget kb. 1perced van=3-4 mondat hogy felkeltsd az vezetőség érdeklődését különben elküldenek a francba, mint adat vadász vagy bármi hasonló.
    A legjobb pedig ha van egy üzletkötő ismerősöd aki ismeri a trükköket és fusi pénzért menne egy pár kört a megyédben, majd országosan. Egy céggel csak egyszer lehet ezt eljátszani max kétszer és nincs több lehetőséged, hogy regisztráld őket, mert már felismernek és már be sem engednek.
    Bocs ha ezekkel tisztába voltál.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák