Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    tag

    válasz thyeby #25143 üzenetére

    Amennyire én tudom, ha jogtalanul eltulajdonított dolgot vásárolsz valakitől, és a rendőrség vagy a meglopott tulajdonos megtalál, akkor az a dolog már nem a tied. A vételárat polgári úton tudod behajtani a tolvaj eladótól. Ha szabályos körülmények között vásároltad az árut, és nem adtad tovább, akkor az orgazdaságot (és nem orrgazdaságot, ha már helyesírás :) ) nem tudják rád kenni. A cucc elvétele viszont nyilván rosszul érintene, a vételár behajtása egy letartóztatott ember ellen elég macerás lehet.
    Ha van szerszámod, bármid papír nélkül, az nem probléma. Ebből csak akkor lehet baj, ha megtörténik az az eset, amit Sanyabá leírt: a rendőrök eljutnak az eladótól hozzád. Ha van cuccod, amiről nincs papírod, akkor is a rendőröknek kell bizonyítani, hogy az is lopott. Mondjuk a magyar rendőrséget ismerve el tudom képzelni, hogy azért biztos ami biztos alapon lefoglalják, aztán majd visszakapod az eljárás végén x+5 év múlva. A többi meg a te problémád. (Tudok konkrét cégről, akinek csempészés vádjával lefoglalták az egész szállítmányát, aztán 2 év múlva visszaadták, addigra mindenki csődben volt. Tőlem 2009-ben foglaltak le egy hülyegyerek számára is nyilvánvalóan nem másolt cd-t, amit a vaterán vettem. Az eladó ellen nyomoztak, a mai napig nem kaptam vissza.)

    Én is örülök (egykori magyartanárként), hogy ez a fórum mennyire jó helyesírással megy. A ventilátor meg nekem is ventillátor, de azért az akadémikusokat is meg lehet érteni: mennek a köznyelvi használat után, és egyszerűsítenek. Ez így megy, sok embernek furcsák a változások, sokan meg már eleve úgy beszéltek, írtak, ahogy átalakították. A gyerekeink már majd így tanulják, nekik nem lesz furcsa, amit most bevezettek.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz thyeby #25143 üzenetére

    Azért nem olyan sötét a helyzet, mint ahogy le vagyon írva. Én csak egy adott linkre reflektáltam, ami én szerintem nagyon gyanús,. De nem jelenti azt hogy az is,

    Természetesen szoktam vásárolni használt dolgokat,de előtte nagyon körbe járom a témát. Hidd el, meg érzi az ember ha nem kóser a dolog. Legalább is nálam már többször működött , még itt a PH-n is.

    Ha nem bonyolódsz gyanús ügyletbe, a kutya sem fogja tőled kérni a gépek, és szerszámok számláit.

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

Új hozzászólás Aktív témák