Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mahoo #25108 üzenetére

    Igen, többet várnék tőle én is.
    Szerintem az nem igazán szempont, h 10,8, vagy 12V. Nekem az AEG-re is 12V van írva. Sose mértem, h annyi-e? Nem érdekel, jól teljesít. A Bosch-ra 10,8V van írva, úgy tűnik eddig, az is jól teljesít. De még fiatal ahhoz, hogy ítélkezhessek komolyabban felőle.
    Nagy különbség az AEG vs Bosch között, hogy előbbi csak egy sebességes (fúrni lassú, csavarozni gyors), azonban a tokmánya nagyon finoman jár, és nagyon könnyű oldani, szorítani, addig a Bosch súlyelosztása másabb, könnyebb felkapni, kézreállóbb, jól fúr, jól csavar, de a tokmány szorítása nem is esik olyan jól kézre, első alkalommal el is engedte a fúrószárat, mert úgy bántam vele, mint az AEG-el, de miután jobban figyelve szorítom, jó. Hibája a tokmánynak, h nem megy elég mélyre bele a fúrószár ahhoz, hogy bármelyik fúrószárat tetszőlegesen mélyre dughassam (erre határolók miatt lett volna szükség, újakat kellett gyártanom ezmiatt, így már jó.) Az akkui mint ha nem tudnának olyan legendásan teljesíteni, mint az AEG-é, de ismétlem, még nem volt alkalmam úgy igazán megfingatni, ez inkább csak sejtés, következtetés, hiszen még arra sem futotta az időmből, h teljesen feltöltött akkut teljesen kifullaszthassak.No, meg az akku akkor éled fel igazából, ha már vagy 5-10 alkalommal lemerült és újratöltődött, erre az AEG szerviz hívta fel a figyelmemet, amikor új Li-Ion akkukat küldött.

    Lövésem sincs, h mit lenne okos tenned. Valószínűleg erre ihatsz hideg vizet. De tekintve, hogy van két akkud is, így gyakorlatilag jól fogod tudni használni, legfellebb sűrűbben kell cserélgetni. Amikor az akku behal, akkor talán érdemesebb jól szétnézni a piacon, és venni másik gépet, mint ebbe rendelni új akkukat. Esetleg megteheted, h meghirdeted húszért, és megpótolod vmi nevesebbre azt a húszat. Az AEG-emet most készülök eladni vagy húszért (negyvenért vettem), mert nekem kettő felesleges, és jobban tetszik a Bosch a két sebessége okán.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák