Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brae

    őstag

    válasz thyeby #10468 üzenetére

    Lenne néhány nagyon alap kérdésem, mert még sosem csináltam ilyet és nem akarom elrontani.

    A korlátelemeket mivel csiszoljam át? Gondolom kézzel csiszolóvászonnal vagy 400-as alatti polírpapírral a legkíméletesebb és egyben a legpepecselősebb is. Tekintve, hogy a lépcsőn kívül van még kb. 150m ilyen elemekből álló kerítés is, így nem túl haladós. Viszont van nekem egy egyszerű Bosch sarokcsiszolóm (fix fordulatszámos), ha abba veszek pl egy ilyet, akkor azzal nekimehetek? Vagy láttam még lamellás korongot is fára, az jobb lenne esetleg? Vagy esetleg fúróba fogatható legyezős csiszolókorong lenne az ideális? Miven vastaglazúrt ajánlasz? Van valami preferált márka?

    A lépcsőfokokat megszemléltem alaposan, leszedtem párat, amik a legrosszabb állapotban voltak. Az aljuk egészen jó állapotban van, némelyiken még egész fényes a lakk, úgyhogy arra az elhatározásra jutottam, hogy megfordítom őket. Ebben az esetben mi a teendő? Mindkét felület csiszoljam le? A lakkost finomabb koronggal a rossz állapotút durvábbal kb egy centit? Ezután jöhet mindkét felére az általad ajánlott méhviasz? Milyen méhviaszt vegyek? Tudnál linkelni egy-kettőt ami ajánlott? Mit értesz az alatt, hogy olvasszam bele, felmelegítem, majd ecsettel felhordom, vagy hogy? Mivel polírozzam utána, sima sarokcsiszolóba való filckoronggal?
    Elnézést a sok idióta kérdésem miatt :B

Új hozzászólás Aktív témák