Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Winner_hun #7905 üzenetére

    Jobban jársz egy egyenes anyaggal, ha van cserére mód , pl nem értékes az alap Jártam én is úgy hogy valamiért görbe volt a tábla pl mert görbét hoztak furnérozni ez esetben kisebb anyagról volt szó értelemszerűen relatíve nagyobb görbeséget jelent ez.Ha kétoldalról furnérozom általában a görbeség az eredeti felére csökkent ( pl 1cm -re állt ki az anyag hasa akkor fél cm lett) de ez még mindig elég sok.
    Ha viszont csak egyoldalról furnéroztam akkor biztos hogy túllőttem a célon sose lett jobb, ez túl durva egyoldalról próbálni visszahuzatni.Nem egyszerű. Lehet kisérletezni még többszörös furnérozással 2old vakfurnér + szín és ellenoldal evvel lehet hogy az eredeti görbeséget a 1/4-ére csökkented csak mivel a vakfurnér keresztbe megy vagy 45fokban emiatt az egyik furnérod a görbeségre kisebb hatással lesz (vak vagy a szín) mert keresztszálban kevésbé tud húzni (feleannyira). Ergo lehet hogy sikerül ,de garancia nincs .Bizonyos mértékig valószínű hogy sikerülni fog. Furnér fajtától is függ mennyire húz .Egy bükk (keményfa) némileg többet húz mint egy fenyő . .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák