Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #7197 üzenetére

    Szerintem egy ilyen aksi felújításnál sokat nem lehet elrontani csak a következőt

    1 az akku műa dobozát sérülés nélkül szétcsavarozod veszel hozzá egy torx kulcsot akár az üzletbe belepróbálhatod az akku csavarjába (ha nem torx vagy imbusz akkor olyat ami kell )

    2 az akkupack ponthegesztett akkucsomag külső méreteit pontosan add meg mert bele kell férjen a meglevő akku műanyag dobozba ehehz puskázhatsz az óvatosan kiszerelt csomag méreteit precízen levéve

    3 vigyázni kell az akku érintkezőit ne tedd tönkre mert vissza kell szerelned az új akkupackra!
    ehhez lehet hogy forrasztani kell az akkupackodra kérj 2 madzagot amit beforraszthatsz legyen rajta megjelölve plusz-mínusz (ezt nemtudom mert nem szedtem szét az aksit mert nincs olyan pici torx kulcsom ha szétszeded rögtön kiderül az érintkezők hogyan kapcsolódnak a cellacsomaghoz de gondolom 2 madzaggal)

    4 a meglevő adatokat add meg ami az akku oldalára rá van írva 15,5V 3A NI-MH ha ugyanilyet kérsz a töltő fel fogja tölteni ( 24 óráig töltőn kell hagyni teljes lemerítés után 3x megismétled)

    5 a polaritást nem szabad felcserélni (nem biztos hogy kiég az elektronika de hátha)
    azt ideírjam hogy ne zárd rövidre? :) ne zárd rövidre ,az akku 50%-ig töltve kerül hozzád.

    Én úgy gondolom ezeket ha tisztáztad leadhatod a cellablokk rendelést ,2 nap alatt kiviszi a kész csomagokat a futár , de mindenki maga van tisztába azzal mire képes habár sokszor alulbecsüljük magunkat, a nehézségeket meg óriásinak látjuk

    UI a hulladék akkukat légyszíves add le egy megsemmisítő helyen ne kerüljön a kukába hogy a környezetet ne szennyezze ,több száz, vagy több ezer köbméter ivóvizet mérgezhet meg a talajba kerülve

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák