Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #491 üzenetére

    Jogosan kérdeztél vissza. Legyenek konkrétumok:
    Kaptárakat készítettem néhány méhésznek műszárított borovi fenyőből. Sajátos kijárót kértek rá, amit legegyszerűbben kimart lécek kicsire vágott darabkáiból ragasztottam össze. Méhész lenolajjal beeresztette, olajjal kétszer lefestette, aztán pár nap múlva telefonált, hogy szétjött a ragasztás.Egy-egy ragasztott felület úgy 6-8 cm2 volt. Kimentem, garanciában kijavítottam a hülyeségemet, s közben rájöttem, h a ragasztó takony lett. (EMFI, ja, nem, ez PALMAFIX volt, de úgy gondolom, a kettő ugyanaz.) Nna, gondoltam, ez az erős ragasztó csak beltérre jó, de oda nagyon jó. Még sose sikerült a ragasztásnál szétválasztanom, mindig inkább mellette a szálak tépődtek fel.
    Folytatás: ami miatt ezt az egészet megkérdezni hiányzott - Öcsém játszóteret épít gömbfából (sacc per kábé 20 cm átmérő - fenyő) Valaki elvállalta, h 30 rugóért összerakja neki az állványokat lapolva, ragasztva, csavarkötéssel biztosítva. Tudom, ez már kicsikét átnyúlik az ácsok kompetenciájába, de első kérdés magamban az volt, h mi a szarnak kell azt még ragasztani is?
    ...és ami miatt még komolyabban utána akarok lépni ennek a ragasztás dolognak, az az, h egy méhész fórumon több méhész is írta, h nem csapol, hanem PALMAFA+reissercsavar, és évek óta működik nekik. Ők szintén lenolaj+két réteg olajjal kezelik - a kaptár tudvalevő, h kívül-bevül jó csuromvíz (ráadásul belül kezelni se szabad semmivel) Akkor tudnám erre biztosra a választ, ha szétszedhetnék egy jó ötéves ilyen munkát, de jobb híján e fórumot híjom segítségül, mert azt gondolom, h egy fórumon, ahol vannak olyan tagok is, akik három éve aktívak, azokat érdekli a szakma minden csínja-bínja. Ilyentén kérdésemre pedig csak az tud jó választ adni, akit valóban érdekel, s nem áll meg okosságoktól hemzsegni féltudásokkal, tévhitekkel.
    Szóval nagyon érdekel a válasz - és hát ribillió kérdésem lenne még, de nem szeretek ömleszteni, mert akkor soksok dolog megválaszolatlan marad.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák