Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sada

    csendes tag

    válasz thyeby #22517 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!
    Nézegettem, hogyan is lehetne táblásítani, mert engem is elriasztott a 3-4 szeres köbméter ár, de mivel ezek a kifejezések, hogy "vaseres" vagy "légszáraz" (persze közben ki google-ztam) nekem semmit nem jelentenek, valamint nem dolgozok fával nap mint nap, inkább lemondtam róla. Nincs igazán viszonyításai alapom, hogy mi a jó alpaanyag, mi nem, (a deszkák forgatásáró nem is beszélve, hogy ne egy irányba vetemedjen).
    Valamint borovi fenyő alapanyagot én a környékemen csak szélezetlenül találtam, így azt nekem még meg is kéne munkálni (ezért vagyok bajban, hogy hogyan legyen boroviból a lába).
    Sabaj, megkérdem a lapszabászatot ahol a táblát is vágatni fogom, ők megcsinálják-e a szélezést, egy próbát megér.
    Viszont most már tudom (jimy_l képeinek köszönhetően), hogyan fogom az ágyvégeket összeszorítani, amíg a ragasztó szárad :)
    Nedvességtartalomról ezt találtam, ezt fatelepeken szokták mérni, vagy csak rámodják?

    "A fa nedvességtartalma (ahol az összsúly = 100%):
    A nedvessegtartalom függ a vágás idejetől és a fa fajtájatól is.
    Frissen vagott fa nedvtartalma = 40-60%
    Legszaraz fa nedvtartalma (1,5 évig szabadban száradó fa nedvtartalma, nemcsapadékos évszakban) = 12-20 %
    Abszolut száraz fa nedvtartalma (két évig fedett helyen, hasogatva tárolt) = 10%"

    A gyereknek amit csináltam kerti játszóvárat azt Boróka lazúrral festettem, mert a boltban azt ajánlottak. Érdekes ők meg sem említették ezt a szabványt, pedig direkt úgy mentem hogy gyerek játék festésre alkalmas lazúrt keresek.
    Nézelődök a Sadolin oldalán, aztán meglátom.

    [ Szerkesztve ]

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

Új hozzászólás Aktív témák