Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz epmd #19745 üzenetére

    Hogyé adták?
    Nagyon szeretem a Stubai termékeit. Csak nem tudom, hol lehet szert tenni rájuk?
    Hülyítik az agyunkat a német minőséggel, és sokszor nincs mögötte az a régi precizitás, ami legednává tette a minőségüket. Kicsit elszaladt velük a csikó, ha a keleti piacról van szó, akkor meg pláne. Ugyanakkor megfordult a kezemben néhány osztrák termék, ami példásan minőségi - ilyen volt egyebek közt a Stubai forstner fúróm is egyebek közt. És rendesen megfogalmazódott bennem, hogy bár sok osztrák minőségi portéka olcsóbb, mint a német minőségi portéka, holott akkor is nyerné az ár/érték arányt esetenként, ha drágább lenne, mint hasonló német termék. Ha összehasonlítottam pl a Hammer és a metebó 300-as kombinált gyalugépét, akkor a Hammer drágább ugyan, de nagyon sokkal korrektebb, és én bántam nagyon, hogy nem adtam egy kicsivel többet az osztrák gyaluért. Ugyanakkor a motoros magasságállítóval szerelt Felder gyalumögött árban is, és minőségben is elmarad a metibó. És hozzá a Felderék minőségi kiszolgálása, szervize mögött hogy mennyire kullog a metebó azzal, hogy le se szarja a fejedet - miközben az a sejtésem, hogy a német cég árbevétele valószínűleg sokkal nagyobb, mint a tiroliaké. Vagy talán épp ez lenne az oka a németek lezserségének? :F
    Nem ökölszabály ez, de ma már komolyan odafigyelek az osztrák ajánlatokra.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák