Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speciali

    tag

    válasz thyeby #19747 üzenetére

    sejtésem, hogy a német cég árbevétele valószínűleg sokkal nagyobb, mint a tiroliaké.

    Erre nem vennék mérget. Itt a cégnél uj áron számolva kb. 120 ezer € értékü Felder gép van. Pedig ez Németországban van, és egy kis cég. A Felder oriási pénzeket akaszt a komoly ipari gépeiken. De persze meg is érdemlik, mert minöség van mögötte, és profizmus. Amikor a cég a CNC-t vette tölük, akkor 3 embert 3 napig etettek itattak, lakást megoldották nekik és persze egy valamiféle tanfolyamot is prezentáltak.

    És ezeknek a gépeknek a szervizelése is komoly pénz, ezt is ök végzik. Gondolom hogy ide Németországba nagyon komoly mennyiségü gépet ad el a Felder. és nem a Hammerokat.
    Gondolom ezt abbol, ha a mi kis mini cégünknél ennyi Felder gép van, akkor mi lehet egy üzemben?

    A Feldert szerintem nem érdemes összehasonlitani egy föleg kéziszerszámokat gyárto céggel. De ha már ezt tesszük, akkor a Festoval vetném inkább össze. Kb. az a kategoria.

    [ Szerkesztve ]

  • epmd

    tag

    válasz thyeby #19747 üzenetére

    Olyan 4000 ft volt a derékszög pár éve.Volt minden méretben,de csak a legnagyobbat vettem meg.Ha Pesten jársz,a Kis-vakondnál tudsz venni Stubait.A boltban vannak vésők fúrók faragóvésők stb...Ha kinézed a katalógusba,és tudod a a termék cikkszámát,akkor ők be tudnak szerezni bármit.Valahogy nekem a Metabo asztali gépei méregdrága hobbigépeknek tűntek(nem fikázás).Amikor félmillió volt egy Metabo gyalugép,addig egy 310-es Robland meg volt 750 ezer hosszlyukfúróval újjonan,és van egy pár száz kiló különbség a kettő között!A régebbi Felderek nagyon jó gépek a mai napig,de az élzáró gépeit szinte mindenki szidja akit ismerek,és rendelkezik vele!Mindenki bele tud futni valamibe,hiába neves márka,ha az adott termékük xar.A szomszéd asztalosműhelyben van egy új Festool szalagcsiszoló,de többet van szervizbe mint a műhelyben, pedig a Festool olyan fogalom ,mint a Hilti!Ez van! :)

Új hozzászólás Aktív témák