Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz zonusz #16999 üzenetére

    Persze, már megvannak a fotók is - nem feledkeztem meg rólad.

    "hogy a lap anyagának megfelel-e a konyhai munkalap, vagy kétszer 15-ös rétegelt lemez összeragasztva."

    Teljesen megfelel a konyhai munkalap. Jó vastag, sík, kopásálló felülete van, és szépen csúszik rajta a fa.
    A rétegelt lemezt jobbnak tartom mégis - pláne, ha a legfelső réteg bükk. Nem kétszer 15-öt, hanem inkább háromszor 8-at, vagy 15+8-at ragasztanék inkább - úgy, hogy a 8 legfelül legyen, mert az egy jó távolság (inkább vastagság) a kés löketének elveszítése szempontjából, de még erős. Majd kitérek rá, miként építeném fel, ha fotókat teszek fel, akkor könnyen érthető lesz.

    Felületkezelés:
    Álláspontom szerint lakkozni felesleges. Ugyan vannak nagy keménységű kopásálló lakkok, mégis, én inkább parafinolajjal szoktam beitatni a natúr fát. Egyszer jó favédő, másszor siklik is tőle a felület, harmadszor a későbbi felület felújítás csupán annyi, hogy ismét megkenegetem (egy-két évente) parafinolajjal.

    Ha megírod pontosan, hogy melyik felsőmarót gondoltad az asztal alá, akkor lehet, hogy nem csak általános, hanem kicsit konkrétabb ötleteket is tudok adni. Ha megírod, hogy milyen marásokhoz használnád, akkor az asztal méretét is jobban meg tudom közelíteni.

    Bizonyára hamarosan lesz időm egy kis fotókkal illusztrált ízelítőre.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák