Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    Minden feladathoz másféle tolófát készítettem. Íme egy arzenál. Ha munka közben lennének lefotózva, nyilvánvalóbb lenne a fotó alapján is, hogy melyiknek mi az écesze.

    Ezzel szoktam vékony, magas vágásokat tolni. Biztos, ami biztos, kétkezesre alkottam meg, de elég fél kézzel nyomni.
    Nekem épp a másik oldalon van a sallerom, mint neked, ezért tükörképben gondolkozz. Figyeld meg, hogy szorítom a fát lefele is, nyomom a stellerhez is, és a vágandó fa felülről is, oldalról is támasztva van. Így könnyű túltolni az anyagot a fűrészkorongon, végig kalodában van, nem tud semerre kilőni. Arra megy, amerre én akarom, s nem arra, amerre ő igyekezne. S ezt a fogantyút erősen meg lehet markolni - akár két kézzel. (Remélem nem bántalak meg vele, de a te kis piros bigyóidat valahogy így keresztelném el: majrégomb.)

    Nekem már itt van fejben a Te speciális megoldásod, de míg megrajzolnám Neked, már el is készíteném annyi idő alatt. A kérdés már csak az, hogy miként jusson el hamar a műhelyedbe?

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák