Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Márton111 #10339 üzenetére

    Nem jól fogalmaztam.
    (Amit a gyártó tilt, azt be se tudod fogni a gépbe, mert nem engedi át a résen. Ja, most kapcsolok, fordulatszámot írtál. Nem tudok olyan késről, amelyiknek kevesebb lenne 20.000-nél a megengedett max fordulatszám. Javíts ki, ha rosszul tudom - nem szeretnék bajba kerülni emiatt.)

    Pontosítok.
    Nagy kést sose járatok nagy fordulaton. (Meg is pörkölném a fáimat különben.) A bántó hang alatt azt értettem, hogy amikor beleharap a kés az anyagba, és amikor elhagyja az anyagot, hallhatóan változik a fordulatszám. Kés bírja, gép bírja, anyag bírja. Lehet, hogy csak engem zavar - nem szeretem ezt a munka közbeni változó hangot. Eszméletlen sokat martam már - még a süket fülem is ráált, hogy akkor van eltalálva a helyes fordulatszám, ha "zenél" a marókés munka közben. Ad egy jellegzetes polifonikus hangot. Mikor ez a búgás megszűnik, hiányérzetem támad. Nem hallható ez a zavaró lefojtás, felbúgás ugyanekkora fordulaton olyan gépen, amelyiknek van konstans elektronikája - ami főképpen a műanyagok marásánál fontos, meg talán a fémekénél. Fánál a szép maráskép miatt úgyis érdemes több kisebb fogásmélységgel célba érni. Szó se róla, fánál is jó az a fordulattartás, ha van.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák